رونمایی از سرویس Game Radar برای گیمرها • تصویر از مجله Life

رادار گیم می گوید: یکی از مشکلاتی که گیمرها در کشور ما همیشه با آن مواجه بوده اند، مشکل پایین بودن سرعت دانلود و آپدیت بازی و همچنین پینگ یا تاخیر زیاد بازی ها در آنلاین است که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب برای بازیکنان ایرانی می شود. “

رادار گیم مدعی است استفاده از این سایت و این اپلیکیشن علاوه بر افزایش بسیار زیاد سرعت دانلود بازی ها و به روز رسانی آن ها، پینگ بازی ها را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد که تجربه لذت بخشی را در بازی های آنلاین برای کاربران عزیز به همراه خواهد داشت.

در حال حاضر لیست بازی های پشتیبانی شده در Game Radar محدود است، اما انتظار می رود در آینده بازی های بیشتری اضافه شود. از طریق قسمت راهنما این سرویس می توانید نحوه استفاده از ابزار کاهش پینگ در لینوکس، ویندوز، مک، اندروید و همچنین کنسول های بازی ایکس باکس و پلی استیشن را مشاهده کنید.

این امر با انتقال CDN های این بازی ها به داخل کشور و کوتاه شدن مسیر دسترسی کاربران داخلی کشور به سرورهای بازی و طراحی ابزارهای ویژه توسط متخصصان جوان کشورمان اتفاق افتاد.
کاهش پینگ بازی ها در رادار بازی از طریق دو آدرس DNS 10.202.10.10 و 10.202.10.11 انجام می شود.

اگر از سرویس Radar Game استفاده کرده اید، نظر خود را در مورد آن در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

کاربران Radar Game می توانند درخواست اضافه کردن یک بازی جدید را ارسال کنند. هنوز مشخص نیست که روند افزودن بازی برای کاهش پینگ یا قرار دادن فایل های مرتبط در CDN های کشور چگونه انجام می شود.

ظاهرا رادار گیم فایل های بازی های خاص را از طریق سرورهای داخل کشور در اختیار کاربران قرار می دهد تا با سرعت بالاتر و هزینه کمتر به آنها دسترسی داشته باشند.

ظاهرا Radar Game شامل سه سرویس مختلف است:

  • CDN برای ارائه فایل های مربوط به بازی های خاص
  • ابزاری برای اندازه گیری تاخیر و پینگ کاربر اینترنت
  • DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی

ظاهراً رادار بازی توسط بخش خصوصی با حمایت بنیاد ملی بازی های ویدیویی و ارتباطات زیرساخت آغاز شده است.

پس از چند هفته تاخیر در رونمایی از راهکار وزارت ارتباطات برای گیمرها، امروز سرویسی به نام Radar Game (radar.game) رونمایی شد.

وزارت ارتباطات از سرویس Radar Game برای رفع مشکلات گیمرها از جمله دانلود فایل های مربوط به بازی از طریق سرورهای ملی و ابزارهای کاهش پینگ رونمایی کرد.

زومیتمجله ازدواج