روش قیمت گذاری خودرو تصادفی و دست دوم چگونه است؟ • تصویر مجله زندگی

تقریباً نیمی از ارزش خودرو پس از سه سال استفاده کاهش می یابد. این استهلاک بین سال سوم تا پنجم زندگی به 10 درصد کاهش می یابد. به طور کلی استهلاک و میزان استفاده از خودرو باعث کاهش قیمت آن می شود. بنابراین احتیاط و پیشگیری از تصادف برای حفظ قیمت آن بسیار مهم است. به این سوال که چگونه خودرو را قیمت گذاری کنیم در این مطلب از خودرو بانک پاسخ دادیم. برای محاسبه ارزش خودرو و قیمت آن مطالعه این مطلب را توصیه می کنیم. آیا عوامل دیگری که باعث کاهش قیمت خودرو می شود را می شناسید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.مجله ازدواج

آسیب به محفظه خودرو یکی از مهم ترین عوامل برای بررسی قیمت های پایین تر پس از تصادفات جدی است. آیا می دانستید که بدنه خودرو به عنوان اهرمی عمل می کند که نیروی وارد شده به خودرو را تنظیم می کند؟ همین مشکل ساده اهمیت سلامت و منطقی بودن شاسی خودرو را توجیه می کند. اگر پس از تصادف و آسیب دیدن بدنه خودرو، تعمیرات به صورت منطقی و اصولی انجام نشود، خودرو در سطح امنیتی پایینی قرار می گیرد.

خودروی ساینا یا بهترین خودروی SUV از این فرمول و قانون برای محاسبه افت قیمت پس از تصادف از قسمت عقب استفاده می کند. در واقع هر یک از این آسیب های جزئی قیمت خودرو را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

کاهش 10 درصدی قیمت برای تصادف سقف خودرو

برخی افراد با رنگ آمیزی، تعویض بدنه و تقلب، تصادف خودرو را از چشم خریداران پنهان می کنند. به همین دلیل بررسی مسائل فنی خودرو و سلامت بدنه و رنگ آن قبل از خرید امری حیاتی است. در این مطلب نگاهی داریم به قیمت گذاری تصادفی خودرو و عوامل موثر بر آن. اگر به دنبال خرید یا فروش خودروی تصادفی هستید، بهترین مقاله را انتخاب کرده اید. با صرف 4 دقیقه و مطالعه این مطالب بهترین اطلاعات در مورد قیمت خودروهای دست دوم تصادفی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پس ما را دنبال کنید.

با چهار گروه خودروهای تصادفی آشنا شوید

دسته آخر خودروهای تصادفی نسبت به سه گروه قبلی افت قیمت کمتری خواهند داشت. هزینه اندک پس از یک تصادف ساده، خودرو را در وضعیت خوب و قابل استفاده نگه می دارد. این دسته از خودروها سالم هستند و نیاز به تعمیرات جزئی و نامحسوس دارند.

رنگ خودرو اولین عامل موثر در افت تصادفی قیمت خودرو

قیمت گذاری تصادفی خودرو

بررسی سلامت بدنه و شاسی پایه آن برای محاسبه قیمت واقعی خودروی تصادفی بسیار مهم است. حداقل 7 درصد افت قیمت برای وضعیت غیربهداشتی شاسی و آسیب دیدن آن در هنگام تصادف لحاظ می شود. این قسمت از خودرو بیشتر پس از تصادف شدید آسیب می بیند.

سومین عامل موثر در کاهش قیمت خودروی آسیب دیده آسیب به کاپوت جلو و گلگیر آن است

به گزارش خودروبانک: افت قیمت خودرو پس از تصادف چگونه محاسبه می شود؟ چه عواملی در تعیین قیمت خودرو پس از تصادف موثر است؟ قیمت گذاری تصادفی خودرو چگونه انجام می شود؟ پس از تصادف بسته به شدت آن، خودرو افت قیمت متفاوتی را تجربه خواهد کرد. چالش بزرگ پس از این حادثه ناگوار نحوه محاسبه قیمت خودرو است. عوامل مختلفی مانند میزان رنگ، تعویض قطعات مختلف و شاسی در محاسبه قیمت جدید آن موثر است.

دسته اول ماشین های تصادفی گروه کاغذ هستند. اگر خودرو بعد از تصادف در جایگاه اول قرار گرفت باید توقیف شود. صاحبان این خودروها از فروش اوراق خودروهای آسیب دیده تنها مقدار کمی درآمد کسب می کنند. با قرار گرفتن در این گروه، باید به دنبال یک وسیله نقلیه جدید باشید.

2. گروه دوم خودروهای تصادفی و شرایط فنی آنها را بشناسید

اولین و مهمترین عامل در کاهش قیمت خودرو به رنگ آن مربوط می شود. بزرگترین مشکل رنگ خودرو، شدت و ناحیه آسیب آن است. خودرویی که تمامی قطعات آن پس از تصادف رنگ آمیزی شود مشمول تخفیف 60 درصدی می شود. به طور کلی درصد مشخصی از افت قیمت بعد از رنگ قسمت های مختلف خودرو در نظر گرفته می شود که به شکل زیر است:

  • عدم کاهش قیمت خودرو پس از رنگ آمیزی قطعات غیر اصل خودرو مانند سپر، آینه، دستگیره و موارد مشابه
  • حداکثر 3% کاهش قیمت برای رنگ گلگیر
  • حداکثر 5 درصد کاهش قیمت خودرو بعد از رنگ کاپوت
  • کاهش تقریبا 5 درصدی قیمت رنگ صندوق عقب خودرو
  • افت 3 تا 4 درصدی قیمت خودرو بعد از رنگ درب آن

قیمت خودرو بعد از رنگ آمیزی چقدر کاهش می یابد؟

خودروهای داخلی و خارجی موجود در بازار بر اساس تعداد تصادفات و جراحات به چهار گروه مجزا تقسیم می شوند. قرار گرفتن در هر یک از این دسته ها بر قیمت خودرو تاثیر می گذارد. در ادامه به ارائه این چهار گروه و تفاوت آنها از نظر شدت آسیب می پردازیم.

1. دسته اول خودروهای تصادفی، صدمات جدی

دسته سوم ماشین های تصادفی به عنوان ماشین های عملکردی شناخته می شوند. این خودروها آسیب دیدند اما چندان موثر نبودند. قطعات مهم و حساس خودرو سالم است و استفاده از آن با کمی هزینه و تعمیر قابل قبول است.

4. خسارت جزئی برای دسته چهارم تصادفات

میزان خسارت وارد شده به خودرو و شدت آسیب تعیین کننده میزان کاهش قیمت خودرو است. اما محل آسیب نیز در تعیین افت قیمت موثر است. خودروهای آسیب دیده که مشکل سقف دارند تقریباً 10 درصد کاهش قیمت دارند.

با دقت بیشتری از کاهش قیمت خودرو جلوگیری کنید

جالب است بدانید که پس از آسیب دیدن کاپوت و گلگیر به ترتیب 10 و 35 درصد قیمت خودرو کاهش می یابد. اما دلیل اصلی این افت شدید چیست؟ این قطعات ماشین در یک کارخانه با کیفیت بالا فشرده و جوش داده می شوند. اما این کیفیت واکس و فونداسیون توسط تعمیرکاران قابل اجرا نیست. به علاوه قطعات مورد استفاده در کارخانه از سطح استاندارد بالاتری برخوردار است. در برخی موارد این قطعات غیر پارچه ای زنگ می زنند. این مشکل توجیه مهمی برای افت شدید قیمت پس از آسیب دیدن گلگیرها و کاپوت جلو است.

کاهش قیمت در صورت تصادف از عقب چگونه محاسبه می شود؟

هر چه رنگ خودرو بالاتر باشد آسیب بیشتر و قیمت آن کاهش می یابد. راه های زیادی برای بررسی رنگ خودرو وجود دارد، از بازرسی بصری با استفاده از دوربین. به طور کلی مطمئن ترین راه برای تشخیص رنگ خودرو استفاده از آهنربا و مراجعه به مراکز ویژه آن است. بهتر است برای کنترل و اطمینان از سلامت آن در هنگام خرید خودروی دست دوم آن را به متخصص نشان دهید. نکات مربوط به خودروی خراب و کلیات آن را در محتوای تشخیص خودروی خراب به دقت بررسی کرده ایم. خواندن این مطالب به کسانی که قصد خرید خودروی دست دوم را دارند به شدت توصیه می شود.

کاهش نزدیک به 7 درصدی قیمت خودرو پس از آسیب به داخل و شاسی

برای آسیب رساندن به بدنه خودرو آیا کاهش قیمت آن موثر است؟ تفاوت بین میزان برخورد از جلو و عقب چیست؟ طبق قوانین محاسبه ارزش خودروی کارکرده، پس از آسیب دیدگی از عقب، قیمت آن کاهش بیشتری پیدا می کند. قیمت قطعات عقب خودرو به شرح زیر است:

  • 7 درصد کاهش قیمت پس از آسیب به قفسه سینه
  • 8 درصد کاهش قیمت برای آسیب به ستون های عقب
  • 5 درصد کاهش قیمت برای آسیب دیدگی گلگیر عقب ثابت
  • آسیب به شاسی و بستر عقب خودرو و افت 5 درصدی قیمت آن

دیگر خبری از کاهش قیمت خودرو در تصادفات عقب نیست

کدام خودروها جزو تصادفات گروه دوم هستند؟ خودروهای دسته دوم دارای موتور صدا هستند اما کابین خلبان و بدنه آن آسیب دیده است. گرفتن یک کابین جدید با سیستم و موتور قبلی ممکن است گران باشد، اما خوب است.

3. خودروهای پرفورمنس، دسته سوم خودروهای تصادفی

قیمت تصادفی خودرو چگونه محاسبه می شود؟ آسیب دیدن هر قسمت از خودرو چقدر از قیمت آن می کاهد؟ چگونه قیمت خودرو را پس از تصادف محاسبه کنیم؟ در این خبر به معرفی روش قیمت گذاری تصادفی خودرو پرداخته ایم.

استهلاک خودرو پس از تصادف چگونه محاسبه می شود؟