روز دختر در سال 1402 چه روزی است؟ علت نامگذاری این روز چیست؟ • تصویر مجله زندگی

روز دختر بهانه ای است برای ارج نهادن به مقام دختر و آشنایی آنان با شیوه صحیح زندگی با استفاده از فرهنگ ایرانی و اسلامی.

31 ژوئن 1402 به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها روز ملی دختر نامگذاری شد. روز دختران در تقویم شمسی یکشنبه 31 مه 1402 برابر با اول ذی القعده 1444 و مطابق با 21 مه 2023 است. ما این روز را به همه دختران کشورمان تبریک می گوییم.

دختر نشانه رحمت خداوند و مظهر جمال الهی است.

دختران مادران آینده این سرزمین هستند. مادرانی که می توانند کل کشور و جامعه را با تربیت فرزندانی پاکدامن و متعهد اعتلای بخشند. پس چه راه بهتری برای اختصاص فعالیت های بیشتر از نامگذاری روزی به نام آن ها برای تشویق این بخش از جامعه به فعال، سرزنده و سرزنده است. دختر هدیه خداست که باید قدر این گلهای بهشتی را بیشتر بداند.

سپندارمذ نام الهه و نگهبان زمین سبز است.

پیامبر اکرم (ص)

روز دختر در ایران باستان

روز دختر در ایران مصادف با ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) است و در سال 1384 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است و حرکتی فرهنگی برای یادآوری شخصیت حضرت معصومه (س) است. ) و ارتقای ابعاد وجودی این دختر اهل بیت به دختران مسلمان تا دختران این مرز و بوم از او الگو بگیرند.

برای کسی که یک دختر دارد، این دختر برای او از هزار حج و هزار جهاد در راه خدا و هزار قربانی شتر و هزار ضیافت ارزش دارد.

عکس روز دختر مبارک

هدف از نامگذاری روزی به نام روز دختر

یکی از اهداف اصلی این روز حمایت از دختران در جامعه و افزایش سطح درک و آگاهی مردم در مورد نابرابری جنسیتی است. برای مدت طولانی، زنان و دختران در اکثر نقاط جهان با مشکل نابرابری جنسیتی مواجه بوده اند.

روز دختر بر تمامی دختران ایران اسلامی مبارک باد

روز دختر در ایران

علاوه بر این، از سال 2012، در 8 مارس توسط سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی دختر ثبت شد و در بسیاری از کشورها این روز به روش های مختلف جشن گرفته می شود.

کسی که دختر دارد و به آنها نیکی می کند از آتش جهنم در امان است

روز دختر بر تمام دختران کشورمان مبارک بادمجله ازدواج

در ایران باستان 5 اسفند که سپندارمذگان یا اسفندگان نامیده می شد به عنوان روز زمین، روز دختر، روز مادر و روز زن جشن گرفته می شد.

برای دختران ایرانی مهربان و صبور، چهره ای خندان، قلبی آرام و ذهنی شاداب می خواهیم.

دختران امروز مادران آینده هستند که آینده سازان این کشور را در آغوش خود خواهند پرورش داد. بنابراین با توجه به جایگاه مهم دختران در جامعه و فرهنگ کشور، سلامت جسمی و روحی و حضور آنان در عرصه های علمی، اجتماعی و سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دختران فرزندان خوب و با فضیلت هستند. زیرا آنها مایه شادی و انسانیت هستند و از شما مراقبت می کنند.