راه خرید با کالابرگ الکترونیک اعلام شد • تصویر از مجله لایف

در این اطلاعیه تاکید شده است: طرح الکترونیک کالابرگ در استان هرمزگان اجرا می شود. این امکان پس از اطلاع رسانی رسانه ملی و استانی برای کل جامعه کمک هزینه هرمزگان فعال خواهد شد و نیازی به اقدام نیست. استفاده از اعتبار از طریق کلیه کارت های بانکی به نام سرپرست خانوار امکان پذیر خواهد بود و هیچ گونه تعهدی برای خرید برند خاصی برای محصولات مشمول طرح وجود ندارد و مردم می توانند خرید خود را از گروه محصولات تبلیغ شده و هر برند دلخواه. . همچنین این سامانه برای دریافت کنندگان اختیاری بوده و هموطنان می توانند پس از اعلام رسمی از مزایای آن بهره مند شوند.

طرح جدید دولت شامل چند مرحله است که یکی از مهمترین آنها رونمایی از شبکه اعتباری ملی برای قرار گرفتن در کنار شبکه شاپرک است. «شبکه اعتباری ایرانیان» معروف به «شما» از سازوکار فنی منحصر به فردی بهره می برد که می تواند مزایا و تسهیلات قابل توجهی را در اختیار خانوارهای ایرانی قرار دهد. موضوعی که یکی از چالش های نظام حاکمیتی در سال های اخیر در بحث حمایت از اقشار آسیب پذیر بوده است و امروز با رونمایی از این دستاورد جدید، بخشی از تاخیر کشور در حوزه حمایت از اقشار محروم خواهد بود. به طور کامل لغو شد.

  1. در رژیم غذایی کاتالوگ الکترونیکی برخلاف طرح یارانه آرد هوشمند، هیچ دستگاه POS جدیدی به فروشندگان کالا تعلق نمی گیرد و هیچ دستگاه پذیرشی از شبکه شاپرک حذف نمی شود.
  2. محصول شامل چه مواردی است؟ تعداد اقلام مشمول این طرح قرار است توسط شورای حاکمیتی تعیین شود اما برای برندهای عرضه کننده اقلام تعیین شده محدودیتی وجود نخواهد داشت. پیش بینی می شود بین 5 تا 17 کالا در قالب یارانه در اختیار خانوارهای واجد شرایط قرار گیرد.
  3. اعتبار ماهانه به حساب سرپرستان خانوار – بر اساس کد ملی و نه فقط کارت واریز کمک نقدیشارژ خواهد شد.
  4. در صورت عدم استفاده از بخشی از اعتبار مذکور، امکان دریافت نقدی اعتبار استفاده نشده برای سرپرستان خانوار وجود خواهد داشت. در واقع چرخه شارژ اعتبار ماهیانه است.
  5. در طرح “شام” شاهد رونمایی از یک تغییر کالا هستیم – یعنی اگر کالای انتخابی در گروه اقلام موجود در سبد قرار گیرد، پس از خرید معادل ما، مابه التفاوت نرخ یارانه ای و رایگان خواهد بود. از اعتبار صاحبخانه کسر شود.
  6. احتمالاً به دلیل ظرفیت بسیار گسترده ای که این شبکه اعتباری در مقیاس ملی ایجاد خواهد کرد، دامنه آن برای حمایت از اقشار محروم و دهک های پایین جامعه در سطح کشور است. کاتالوگ الکترونیکی محدود نیست و در آینده با ضربه زدن مستقیم کالا به خانوارها حمایت هدفمند انجام خواهد شد.مجله ازدواج

اما پیگیری های جدید وزارت رفاه نشان می دهد; طرح جدید الان مجله الکترونیکی “نسبتا” در استان هرمزگان آغاز شده و در صورت موفقیت آمیز بودن به زودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد. ضمناً جزئیات مهم این طرح در هفته جاری از سوی وزارت امور اجتماعی اعلام خواهد شد.


اخبار دریافتی از طرح صورتحساب الکترونیکی حاکی از آن است که در صورت درج اعتبار برای خرید کالا در صورت عدم استفاده در پایان ماه امکان برداشت پول برای سرپرست خانوار وجود دارد.
تسنیم: بر اساس اعلام اخیر مسئولان وزارت امور اجتماعی، دولت به منظور تقویت سلامت تغذیه خانوارها به آنها اجازه می دهد از طریق یارانه، محصولات اساسی را یک ماه زودتر خریداری کنند.

📢 کشف کنید: آخرین اخبار کمک هزینه در 24 ساعت گذشته