راهنمای ثبت نام کد بورسیه بورسیه ها در سامانه mb.szf.ir • تصویر از مجله زندگی

اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان فعال و بازنشسته می توانند برای مشاهده صورت وضعیت به سایت موسسه مراجعه و یا از آدرس مستقیما وارد سامانه اعلام وضعیت شده و موجودی کد و شماره تلفن همراه خود را در قسمت اطلاعات شخصی وارد کنند.

اعضای موسسه برای آمادگی برای دریافت ارزش ملک در قالب سهام بورسی باید اطلاعات بازار سهام خود را در سامانه وضعیت خود در سایت موسسه وارد کنند.

صندوق ذخیره فرهنگیان از اعضا خواسته است برای دریافت کد بورسی اقدام کنند.

برای اطلاعات بیشتر در لینک احراز هویت الکترونیکی SJAM دیدن

مرحله 3: کد سهام را دریافت کنید

به گزارش همشهری آنلاین، صندوق پس انداز فرهنگیان اعلام کرد: با توجه به تلاش برای تسریع در تخصیص حقوق مالکیت اعضا «به صورت بورسیه» که نیازمند ثبت کد سهامی اعضا در پنل کاربری سامانه گزارش وضعیت عضویت است. ، اعضای فعال و بازنشسته موسسه صندوق در اسرع وقت برای دریافت کد بورسیه طبق فایل راهنما، ثبت نام و ثبت نام کد بورسیه دریافتی در کاربر پنل پروفایل به آدرس اقدام به

لازم به ذکر است در مرحله ثبت نام در سامانه سجام مبلغی (حدود 11000 تومان) به حساب سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و شرکت تسویه صندوق واریز می شود. در صورت مراجعه مستقیم به سامانه سجام، پرداخت این هزینه الزامی است، اما اگر قبل از ثبت نام در سامانه سجام، ابتدا به سایت ثبت نام کارگزاری کاریسما مراجعه کرده و از طریق این سایت به سامانه سجام هدایت شوید، نیازی به پرداخت این مبلغ نیست. و شما می توانید کد سهام خود را کاملا رایگان دریافت کنید.

مرحله دوم: احراز هویت در سیستم Sejam

1- احراز هویت حضوری
2- احراز هویت آفلاین

به اعضای موسسه که فاقد کد سهامی هستند توصیه می شود در اسرع وقت کد سهامی خود را از یکی از نمایندگی های معتبر دریافت کرده و پس از احراز هویت در سامانه سجام، کد سهام دریافتی را در سامانه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ثبت کنند.

کد سهام یک شناسه 8 کاراکتری است که از 3 حرف (معمولاً 3 حرف اول نام خانوادگی) و 5 عدد تصادفی تشکیل شده است. این کد برای هر فرد منحصر به فرد صادر می شود. مثلاً فرض کنید فردی با نام خانوادگی طباطبایی دارای کد سهامی «Taba12345» است. البته 3 حرف اول می تواند حروف دیگری غیر از سه حرف اول نام خانوادگی فرد باشد.

آموزش گام به گام ثبت نام و دریافت کد بورسی

1- ثبت نام در سامانه سجام
2- احراز هویت
3- دریافت کد سهام
4- ثبت نام در نمایندگی و اخذ کد آنلاین

پس از ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارک لازم در سامانه سجام، احراز هویت از طریق یکی از روش های تایید شده ضروری است. برای احراز هویت می توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به اختصار سامانه SJAM نامیده می شود، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات یکپارچه و جامع به فعالان بازار سرمایه راه اندازی شد. سجام سامانه ای است که برای جمع آوری و تجمیع سوابق معاملات از سهامداران ایجاد شده است و سهامداران می توانند به راحتی دارایی های خود را در این سامانه مشاهده کرده و سود دریافتی را استعلام کنند. برای ثبت نام در بورس باید در این سامانه ثبت نام کنید. برای ثبت نام در سامانه سجام کافی است به آدرس اینترنتی مراجعه کنید www.sejam.ir مراجعه کرده و “ثبت نام سجام” را انتخاب کنید، ثبت نام خود را شروع کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید.

تا اینجا متوجه شدیم که برای فعالیت در بورس نیاز به دریافت کد بورسی داریم. اما مراحل اخذ کد بورسی و معامله در بورس چیست؟ لازم به ذکر است که عمومی شدن و دریافت کد بورسی به دلیل امکان ثبت نام مکاتبه ای و گذراندن تمامی مراحل به صورت آنلاین به فرآیندی آسان و کم هزینه تبدیل شده است. تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به اینترنت، اسکن مدارک لازم و انجام مراحلی است که با ما قدم به قدم برای شما توضیح خواهیم داد.

در ادامه هر کدام را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: ثبت نام در سامانه سجام

به طور خلاصه مراحل دریافت کد بورسی و ثبت نام در کارگزاری به شرح زیر است:

پس از پایان مراحل ثبت نام و احراز هویت شما در سامانه سجام، کد بورسی شما حداکثر ظرف مدت 7 روز کاری توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی برای شما ارسال خواهد شد. همانطور که گفته شد، این کد منحصر به فرد است و هر شخص فقط یک کد بازخرید دارد. (پس از دریافت کد بورسی، می توانید کد معاملات آنلاین را نیز از یک کارگزار معتبر دریافت کنید. این قسمت برای مربیان ضروری نیست )مجله ازدواج

برای احراز هویت آفلاین باید از یکی از روش های ذکر شده در صفحه احراز هویت الکترونیکی سایت سجام استفاده کنید. همچنین برای احراز هویت حضوری باید به یکی از مراکز احراز هویت صفحه مراجعه کنید. فهرست مراکز احراز هویت انتخاب شده به همین سایت اشاره شده است.

بیان می شود در راستای تحقق یکی از درخواست های فرهنگیان موسسه در خصوص تخصیص ارزش ملک و در خصوص فراهم شدن بستر و زیرساخت ها برای بورس هلدینگ ها و شرکت های تابعه موسسه و نهایی شدن بورس. مدل بنگاه ها در مرحله اول در شش ماهه اول سال 1402 چند شرکت به بورس تبدیل می شوند و در مرحله اول در اردیبهشت ماه سهام اولین شرکت بورسی به اعضای محترم مؤسسه عرضه می شود.

کد سهام چیست؟

بانک پس انداز فرهنگیان

فرهنگیان باید برای دریافت کد بورسیه اقدام کنند