راهنمای افتتاح حساب پروکسی خرید خودرو در بورس و قرعه کشی • تصویر از مجله زندگی

1- متقاضیان باید ابتدا به یکی از بانک های معرفی شده توسط سایپا و ایران خودرو مراجعه کنند. در حال حاضر شرکت سایپا بانک های تجاری، ملی، صادرات، ملی، رفاه و اقتصاد نوین را معرفی کرده است. در صورت داشتن شماره حساب کوتاه مدت در یکی از بانک های معرفی شده می توانید همان حساب را به وکالت نامه تبدیل کنید. لطفاً توجه داشته باشید که حساب پروکسی همان حساب کوتاه مدت است. همان سودی که به سپرده کوتاه مدت تعلق می گیرد نیز به این حساب واریز می شود.

در همین راستا جهت اطلاع داوطلبان خرید خودرو از خودروسازان مبادله کالا نحوه باز کردن یک حساب پروکسی را توضیح می دهیم.

2- در حال حاضر امکان وکالت در بانک های پاسارگاد، تجارت، سامان، اقتصاد نوین، کشاورزی، ملت، توسعه صادرات، رفاه کارگران، صنعت و معدن، شهر و ملی وجود دارد. در صورت نداشتن حساب بانکی در این بانک ها معرفی می شود. ، باید به بانک مراجعه کرده و حساب سپرده کوتاه مدت باز کنید.

شما محدودیتی برای افتتاح حساب نمایندگی ندارید و می توانید به تعداد تمامی کارگزاری ها و بانک هایی که این خدمات را ارائه می دهند، حساب نمایندگی افتتاح کنید. اما در نظر داشته باشید که برای هر بروکر فقط یک حساب پروکسی می توانید معرفی کنید. ترجیحاً مشخص شود که افراد دارای چک بلامحل نه امکان افتتاح حساب نمایندگی بورس و نه امکان افتتاح حساب نمایندگی مشترک را دارند.

در حال حاضر وکالت در بانک های پاسارگاد، تجارت، سامان، اقتصاد نوین، کشاورزی، ملت، توسعه صادرات، رفاه کارگران، صنعت و معدن، شهرداری و ملی امکان پذیر است. پس از افتتاح حساب نمایندگی در یکی از این بانک ها باید اطلاعات حساب را به کارگزاری خود اطلاع دهید.مجله ازدواج

حساب نمایندگی راه حلی برای برداشت وجه مورد نیاز برای خرید به طور مستقیم از حساب بانکی شما است.
بر اساس توافقات انجام شده، انتظار می رود متقاضیان در پروژه ها شرکت کنند قرعه کشی ماشین سایپا و ایران خودرو قبل از ثبت حساب پروکسی و تعداد خودروها را به حسابشان واریز کنند تا ثبت نام کنند.

اگر شخصی در بورس کالا برنده اعلام شود و مابقی وجه را تا سررسید واریز نکند یا به هر دلیلی برداشت کند، جریمه می شود که به صورت خودکار از پروکسی حساب وی کسر می شود. یعنی باید پنج درصد از ارزش کل معامله را به عنوان کارمزد ابطال بعلاوه نیم درصد کارمزد هر دو سر معامله پرداخت کند که در مجموع 5.5 درصد از ارزش کل معامله را تشکیل می دهد. برنده سه روز کاری فرصت دارد تا مابقی مبلغ خرید را به حساب پروکسی واریز کند.

چند حساب پروکسی می توانم باز کنم؟

البته لازم به توضیح است که فقط حساب کسانی که برنده هستند و قرار است پول خودرو از حساب آنها برداشت شود مسدود می شود و این پول تا زمانی که پول خودرو مورد نظر قطع نشود مسدود می ماند. توسط بانک در شرکت خودروسازی سپرده شده است. اما از حساب مشتریانی که برنده نشده اند مبلغی برداشت نمی شود و می توانند مبلغ موجود را از حساب خود واریز کنند.

نحوه باز کردن یک حساب پروکسی بورس کالا

افتتاح حساب وکالتی جهت خرید خودرو در بورس کالا و شرکت در قرعه کشی خودروهای ایران خودرو و سایپا

مشتریان خرید خودرو چگونه حساب پروکسی باز می کنند؟

افرادی که قصد دارند خرید ماشین یا در بورس کالا کالا داشته باشند یا در بورس کالا سرمایه گذاری کنند، باید حساب عامل بورس کالا باز کنند. برای افتتاح این حساب پروکسی، ابتدا باید کد معاملاتی بورس کالای خود را از طریق کارگزاری دارای مجوز فعالیت در بورس کالا دریافت کنید، سپس از بورس کالای خود معرفی نامه دریافت کنید. این معرفی نامه را به هر یک از بانک های ارائه دهنده خدمات حساب پروکسی ببرید و پس از افتتاح حساب پروکسی خود، آن را به کارگزار ارائه دهید.

اول از همه، حساب پروکسی راه حلی برای برداشت مستقیم پول مورد نیاز برای خرید از حساب بانکی شما است.

برخی تصور می کنند که حساب وکالتی بورس کالا با حساب وکالتی که برای بورس استفاده می شود متفاوت است. لازم به ذکر است که این دو مورد یکسان هستند. به عبارت دیگر، شما می توانید برای معاملات خود هم در بورس و هم در بورس کالا از یک حساب پروکسی استفاده کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این به معنای استفاده از یک حساب معاملاتی برای معامله در بازار سهام و بازار کالا است، زیرا هر حساب پروکسی به یک حساب معاملاتی متصل است.

سریعترین راه برای باز کردن حساب پروکسی چیست؟