دیگر اینترنت رایگان برای ذینفعان وجود ندارد!! • تصویر مجله زندگی

این در حالی است که برخی از کاربران مشمول اینترنت رایگان دولتی اعلام کردند که از 40 گیگابایت فقط 10 گیگابایت می توانند استفاده کنند زیرا به نظر می رسد 40 گیگابایتی که فعال می شود برای اینترنت بین المللی نیست و تنها 10 گیگابایت به اینترنت بین المللی اختصاص دارد. .

بسیاری از کاربران تصور می‌کردند 40 گیگابایت اینترنت رایگانی که دولت به سه دهک پایین جامعه داده است برای ترافیک بین‌المللی است، اما فقط 10 گیگابایت برای اینترنت بین‌المللی و 30 گیگابایت باقی مانده برای ترافیک داخلی است.

به گزارش ایماژ لایف، اینترنت رایگان برای دهک های پایین جامعه یکی از وعده های ابراهیم رئیسی در انتخابات 1400 بود، وعده ای که به تازگی اجرایی شده اما با شرایطی جدید و عجیب.

این در حالی است که کاربران در حال حاضر اغلب از شبکه های اجتماعی خارجی و وب سایت های خارجی استفاده می کنند و استفاده از اپلیکیشن ها و وب سایت های داخلی جامعه آماری کمتری را شامل می شود. بنابراین، اینترنت رایگان دولتی در حال حاضر چندان موثر نیست.

به گفته معاون فناوری اطلاعات سازمان پست، ارتباطات و مقررات: بسته اینترنت 40 گیگابایتی برای استفاده سالانه مردم در نظر گرفته شده است که 30 گیگابایت آن برای استفاده در سایت های منتخب (ترافیک داخلی) و 10 گیگابایت اضافی برای استفاده از اینترنت رایگان. هدف از تخصیص این اینترنت انجام تعهد و رهایی اپراتور اعلام شده از مسئولیت است.

طبق اعلام وزارت ارتباطات، طرح اینترنت سه دهه اول این شرکت 40 گیگابایت و چهار ماه است که به صورت مستمر تمدید خواهد شد.

اینترنت رایگان دولتی

از سوی دیگر، طرح صیانت از فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات که مدتی است خبرساز شده، شاید با اینترنت رایگان دولتی بیگانه نباشد. به نظر می رسد دولت با ارائه دسترسی رایگان به اینترنت در تلاش است آنها را به استفاده از مرورگرها، اپلیکیشن ها و وب سایت های ایرانی تشویق کند.مجله ازدواج

پیاده سازی برنامه اینترنت رایگان دولتی تقریبا 10 ماه طول کشید. قرار شد بسته های اینترنت ۴۰ گیگابایتی برای سه دهک پایین جامعه توسط اپراتورهای تلفن همراه برای سرپرستان خانوارهای این سه دهک فعال شود.

به گزارش تجارت نیوز، پس از گذشت حدود یک ماه از چهارم مردادماه، معاون امور پستی، ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از فعال شدن بسته اینترنت مشمولان یارانه سه دهک اول کشور خبر داد. . اما به نظر می رسد کاربرانی که این بسته ها را دریافت کرده اند از شرایط دقیق آن اطلاعی ندارند.

فقط 10 گیگابایت اینترنت رایگان برای اینترنت بین المللی است