دو رنگ سبز عید درست کنید

بعد از اولین شستشو مقدار مناسب بذر را با مقدار آب مورد نیاز به مدت 4 ساعت خیس کنید (مقدار آب مورد نیاز برای بذر شاهی 5 برابر و برای بذر منداب 2.5 برابر بذر است).

5- محل نگهداری:

در این مرحله – که بسیار مهم است – یک کیسه نایلونی شفاف با 3-3 سوراخ در دو نقطه قرار دهید و نایلون های اضافی را زیر مدل جمع کنید و دقت کنید که نایلون به سطح مدل نچسبد. .

به چند نکته توجه کنید:

ابتدا سطحی را که می خواهید سبزه را روی آن بکارید خیس کنید. سپس یک لایه پنبه به ضخامت 1 سانتی متر روی سطح ماکت قرار دهید، به طوری که تمام قسمت های ماکت را بپوشاند.

آموزش گام به گام ساخت عیدی دو رنگ سبز

کاشت سبزه قبل از سال نو نشانه سرسبزی سال نو است و بدون سبزه فرش هفت سین صفایی ناقص است. شاید خرید یک گیاه سبز آسانتر از پرورش آن باشد، اما لذت کاشت یک گیاه سبز نوروزی ارزش کمی تلاش را دارد. در این مقاله قصد داریم آموزش مرحله به مرحله دم کردن چای سبز دو رنگ را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم شما از این لذت ببرید.
4- آبیاری:

آموزش کامل کاشت سبزه دو رنگ عید

آموزش گام به گام ساخت عیدی دو رنگ سبز

3- نصب روکش نایلونی:

1- خیساندن:

روز اول و دوم: سبزی شما باید روزی 3 بار با آبپاش آبیاری شود. از روز سوم که بذرها ریشه زدند و جوانه زدند و سبزی شما سبز کم رنگ شد دیگر نیازی به پوشش نایلونی ندارد. در این مرحله باید روزی دو بار سبزی ها را به طور کامل آبیاری کنید و دیگر نیازی به آبیاری نیست.

سبزه عید دو رنگ سبزه عید کاشت سبزه آموزش سبزه سازی آموزش سبزه سازی سبزه هفت سین تزیینات هفت سین

2- تهیه ماکت:

بذر منداب 4 روز و شاهی در 6 روز آماده می شود. اگر مدل شما لبه دارد، حتما لبه سبد را کوتاه کنید تا آب در آنجا جمع نشود و بوی نامطبوعی ایجاد نکند.مجله ازدواج

توجه داشته باشید که دانه را فقط در یک لایه روی پاک کننده بمالید. پس از اتمام کار، سطح را با آب پاش کاملا خیس کنید. (عکس شماره 3 و 4)

سبزه عید دو رنگ سبزه عید کاشت سبزه آموزش سبزه سازی آموزش سبزه سازی سبزه هفت سین تزیینات هفت سین
سبزه عید دو رنگ سبزه عید کاشت سبزه آموزش سبزه سازی آموزش سبزه سازی سبزه هفت سین تزیینات هفت سین

طرز تهیه ماکت سبز عید دو رنگ:

برای این مدل به یک کاسه یا آبکش پلاستیکی با دیواره حداقل 15 سانتی متری نیاز دارید. وسط ماکت را به اندازه یک بطری نوشابه خانوادگی خالی کرده و برش دهید سپس ماکت را وارونه روی تخته کیک قرار دهید و سطح آن را با پنبه و پارچه نظافتی بپوشانید و با نشانگر طرح مورد نظر را روی پارچه نظافتی بکشید. . بعد از خیساندن، نصف لیوان دانه منداب را در قسمت های مشخص شده و قسمت های باقی مانده را با دانه های شاهی بمالید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا سبزی آماده شود. در مرحله آخر می توانید یک بطری نوشابه خانوادگی را از وسط نصف کنید تا یک گلدان درست کنید. سپس آن را در وسط سبد سبز رنگی که از قبل بریده اید قرار دهید و داخل بطری را با گل دلخواه پر کنید.

آموزش گام به گام ساخت عیدی دو رنگ سبز

در طی 2-3 روزی که نایلون سر کار است نیاز به محیط خاصی ندارد و می توانید سبزه را در محیطی معمولی و دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. وقتی نایلون را جدا کردید سبزه را برای یک روز دیگر در محیط قبلی قرار دهید. اما در روزهای بعد باید سبزه ها را روزی چند ساعت در هوای آزاد بگذارید، البته نباید در معرض باد قرار بگیرند. در این مرحله سبزی باید روزی یک بار آبیاری شود.

آموزش کامل کاشت سبزه دو رنگ عید

وسایل مورد نیاز برای دو رنگ سبز عید:

  • آبکش پلاستیکی
  • بطری نوشابه خانوادگی
  • دانه منداب
  • دانه سلطنتی
  • گل طبیعی به انتخاب شما

سپس یک لایه پارچه تمیز کننده روی پنبه قرار دهید. برای اینکه نظافت و پنبه در جای خود بماند، می توانید آن را با یک تکه پنبه ببندید. سپس سطح مدل را با اسپری آب کاملا خیس کرده و دانه های خیس شده را به مدل بمالید.

آموزش گام به گام ساخت عیدی دو رنگ سبز