دولت هزینه درمان زوج‌های نابارور را پرداخت می‌کند • مجله تصویر زندگی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری از سوی دولت پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: این مقدمه طرح دارویاری است با توجه به اینکه جوانی جمعیت برای ما خیلی مهم بوده و خیلی اهمیت دارد در رابطه با ناباروری بیمه‌ها یک مصوبه‌ای در هیات دولت داشتیم و آن این بود که آن‌هایی که نابارور هستند اگر در مراکز دولتی باشد تا ۹۰ درصد هزینه‌ها و در مراکز خصوصی تا ۷۰ درصد هزینه بیمه براساس تعرفه بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

بهرام عین‌اللهی در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات ناباروری، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت تقویت بیمه است و گام اول که برداشته شد این بود که ما ۶ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه قرار دادیم. تقریباً بیمه همگانی در کشور در حال محقق شدن است.

پرداخت هزینه‌ درمان ناباروری در مراکز دولتی %۹۰ و مراکز خصوصی تا %۷۰

عین‌اللهی با اشاره به بومی گزینی پزشکان متخصص، افزود: امسال یک طرحی در شورای آموزش به‌طور تخصصی به تصویب رسید که این طرح بر این اساس است که ما بتوانیم نیاز بخصوص مناطق محروم را تأمین کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به جایزه ملی خدمت ماندن پزشکان، بیان کرد: افرادی که در مناطق محروم بیشتر خدمت کرده‌اند بتوانیم آن‌ها را به نحوی مورد تشویق قرار دهیم و طرحی با عنوان جایزه ماندگاری پزشکان را در نظر گرفته‌ایم که به‌زودی از آن پرده‌برداری می‌کنیم.

درمان زوج‌های نابارور

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از چیزهای که در این مرحله تصویب شده این است که هر خانمی که باردار شود به‌طور طبیعی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد و تا دو سال بعد از تولد فرزندش هم از خدمات رایگان بیمه استفاده می‌کند و بچه‌اش تا ۵ سال تحت پوشش بیمه است. این‌ها امتیازاتی است که داده می‌شود تا در جهت جوانی جمعیت کار کنیم.

عین‌اللهی ادامه داد: در آستانه روز پزشک هستیم برای همین ما هم باید یادی کنیم از مدافعین سلامت که این‌ها در این ایامی که مردم در کرونا از خانه‌ها بیرون نمی‌آمدند یا محدودیت داشتند ولی کادر پزشکی جان خود را به خاطر جان مردم به خاطر انداختند. در آستانه روز پزشک هم از آن‌ها نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.منبع وی اضافه کرد: پزشکان متخصص براساس قانونی که وجود دارد مدتی را باید تحت نیروی انسانی در مناطق بگذرانند و در این مناطق خدمت خود را سپری کنند و بعد از آن می‌توانند هرجایی کشور خواستند بروند منتهی این مشکل مناطق محروم را حل نمی‌کند برای همین بود که یک سهمیه جداگانه‌ای در مناطق محروم به پزشکانی که در آزمون دستیاری شرکت کردند به‌عنوان سهمیه بومی امسال اختصاص داده شده و هدف این است که ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم افزایش پیدا کند.