دوره آموزش اتوکد (AutoCAD)

یادگیری اتوکد AutoCAD یکی از آموزش های سطح متوسط می باشد. اگر با اصول اولیه کار با کامپیوتر آشنایی داشته باشید به راحتی میتوانید از دورههای یادگیری اتوکد استفاده نموده و در این زمینه کاملا حرفهای شوید. اولین کار شما برای یادگیری اتوکد، شناخت دستورات و نحوه وارد کردن آنها است، در پایین صفحه در اتوکد، پنجره فرمان را پیدا خواهید کرد، این جعبه کوچک مفید می تواند واسطه بین شما و سیستم اتوکد باشد. یادگیری اتوکد به صورت حرفهای به شما کمک میکند شانس استخدام خود را در این مراکز افزایش دهید. اتوکد به کاربر کمک میکند تا زیرساخت بهتری را توسعه دهد و آن را اصلاح و طراحی کند.

مجتمع فنی تهران در دو دوره مجزا زمینه یادگیری این نرم افزار را برای هنرجویان فراهم کرده است و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش این نرم افزار، امکان ترسیم نقشه های مختلف در حوزه های گوناگون مهندسی را برای دانشجویان در طول مدت کلاس فراهم آورده است و دانشجویان پس از اتمام دوره قادر خواهند بود تمامی ترسیمات دوبعدی (بعد از دوره مقدماتی) و سه بعدی (بعد از دوره پیشرفته) را در نرم افزار ترسیم نمایند. علاوه بر آن اگر به فعالیت در حوزههای طراحی و نقشهکشی علاقهمند هستید میتوانید با یادگیری اتوکد فرصتهای شغلی بسیار زیادی برای خود فراهم کنید. و نهایتا از هزینه آموزش اتوکد 2020 پیش از نهایی کردن درخواست مطلع شوید. یادگیری اتوکد به هیچ پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد. به دلیل اینکه تنظیمات پیش فرض این فرمان در حالت قطبی نسبی هست، پس زمانی که این فرمان فعال باشد، نمی توانیم ترسیمات را با روش مطلق انجام بدهیم.

در اینجا باید اندازه دقیق یکی از بخش های تصویر وارد شده را بدانید مثلا اگر عکسی مشابه اولین تصویر این مقاله وارد اتوکد می کنید اندازه دقیق سقف ماشین تا روی زمین را بلد باشید یا مثلا اگر عکس یک پلان را وارد اتوکد می کنید، اندازه دقیق یکی از ضلع ها یا پنجره ها یا … با تهیه ی بسته ی آموزشی پادشاهان اتوکد، پک نماهای اجرا شده ی ایرانی که شامل بیش از 700 تصویر می شود، به همراه بسته ی ویدیویی برای شما ارسال می شود که میتوانید از آنها، در طراحی های خود الگو بگیرید. با خواندن کتابهای قبل از این کتاب کم و بیش میتوانستیم فقط با محیط این نرم افزار آشنا شویم اما در این کتاب با تمامی ابزارها، قسمت ها، گزینه ها و خلاصه هر چیزی از اتوکد آشنا می شوید.

با دستور point می توانیم در اتوکد نقطه ترسیم کنیم، نقاطی که با این دستور ترسیم می کنیم ممکن است که آنها را نتوانیم ببینیم، به دلیل اینکه pdmode آن یعنی تنظیمات point style تنظیم نیست بنابراین باید با فرمان Point Style تنظیمات نقاط را انجام بدهیم. آموزش اتوکد به زمان دوره نیست! دیگر نیاز نیست هزینه صرف کنید و نرمافزار اتوکد را بخرید یا در اینترنت بدنبال دانلود آن باشید! به راحتی میتوان از فایلهای ایجاد شده خروجی گرفت و در برنامههای دیگر نیز مورد استفاده قرار داد.

کتاب آموزش autocad 2007 توسط مجتبی صالحی نگارش شده است و همانطور که می دانید هنوز هم در ادارات دولتی و سازمان های بزرگ از اتوکد 2007 استفاده می کنند و علی رغم نسخه های جدید اتوکد موجود در بازار باز هم مخاطبان نسخه 2007 کم نیستند. اینطور گزینههای موجود برای فرمان موردنظر را به صورت متنی دریافت میکنید. سپس بر روی Enter a Serial Number کلیک میکنید تا در مسیر کرک کردن قرار بگیرید. این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید مدرسی حرفهای نرم افزار اتوکد را پیدا کنید.

آموزش اتوکد دوبعدی

بله پس از اتمام دوره به شما گواهینامه نیز تعلق خواهد گرفت. با استفاده از دستورهایی که در این قسمت قرار گرفته است شما میتوانید به آسانی، اسناد را باز، ایجاد، چاپ و یا منتشر کنید و یا پیوست یک ایمیل قرار دهید. هنگام انجام این کار می توانید نقطه مرکزی را مشخص کرده یا یکی از دستورهای هایلایت شده در زیر را انتخاب کنید. در این دوره آموزشی، سعی شده نداشتن مهارتهای قبلی کاربر در زمینههای کار با نرمافزارهای طراحی و همچنین نقشهخوانیهای صنعتی و یا عمرانی مانعی برای یادگیری دقیق نرمافزار و اموزش اتوکد اصول طراحی نباشد. از طرف دیگر حضور در یک زمان و مکان مشخص، ممکن است برای بعضی از افراد به دلیل مشغلههای مختلف امکانپذیر نباشد. و اما یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد این دوره، انجام مدلسازیهای سه بعدی ساختمانی در سبک های کلاسیک و مدرن در بخش داخلی و خارجی است که باعث می شود در محیط و بازار کار، با اعتماد به نفس، پروژه های مختلف را قبول کنید.

آیا با اعتماد به نفس مسئولیت ترسیم پروژه های بزرگ را بر عهده میگیرید؟ علاوه بر آن با امکانات و قابلیتهای بسیار کاربردی به ایجاد طرحها و نقشههای بدون نقص کمک میکند. اکنون با کمک این نرمافزار میتوان در محیطهای دو بعدی و سه بعدی با ابزارهای اتوکد به طراحی هوشمند و مستندسازی ایدهها پرداخت. در ابتدای آموزش اتوکد بیاموزید که چگونه می توانید به ابزارهای طراحی، اصلاح ابزارها و سایر ابزارها در دسترسی پیدا کرده و آنها را فعال کنید. در ابتدای این مقاله یک ویدیو از دوره آموزش اتوکد برایتان قرار دادم که داخل آن کامل روش های معرفی نقاط به اتوکد را توضیح داده ام، اگر آن را ندیده اید برگردید و آن را ببینید تا کامل با این روش ها آشنا بشید.

یک زمانی هست که ما ترسیمات را انجام داده ایم و میخوایم یه سری ترسیمات تا یک خطی ادامه پیدا کنند. اگر بیاییم گزینه Undo را بزنیم کل آن ترسیمات جدید هم حذف می شوند پس آیا راه حل هست که این ترسیمات جدید حذف نشوند و آن موضوعی که حذف شده هم برگردد؟ البته من به دبیرامون میگم که ذکر منبعش هم به بچه ها بگه . آیا در صورت شرکت در دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟

آیا میدانستید علاوه بر نرم افزارهایی مثل 3D Max و یا اسکچاپ در اتوکد نیز قابلیت رندرگیری وجود دارد؟ برای کاربران در محیط های مختلف دو بعدی و سه بعدی کاربرد دارد. سه بعدی منحصر به فردی را برای طراحی داخلی و معماری ایجاد کرد. فیزیکی و مدل های گوناگون در طراحی داخلی و معماری می پردازند. طراحان بسیار زیادی از ای برنامه برای انجام پروژههای خود استفاده میکنند و استفاده از آن بیشتر در زمینههای طراحی محور مانند معماری و مهندسی رایج است.