دعای شب آخر ماه مبارک رمضان + اعمال آخرین شب ماه مبارک رمضان • تصویر از مجله زندگی

«خدایا این ماه رمضانی است که قرآن را در آن نازل کردی و محقق شد و به رحمت تو پناه می برم پروردگارا از آن زمان تا فجر ظهور کند، ماه رمضان تمام می شود. قبل از آن که به دنبال آن باشد، یا گناهی که می خواهید در روز قاق عذاب شوید.

ماه میهمانی خدا با همه برکاتی که داشت به پایان رسید و چیزی جز حسرت برایمان باقی نگذاشت، اگرچه بسیاری از مردم از این ماه لذت بردند، غم و اندوه بزرگی بر آنان خواهد بود. و اعمال نیکی که در یک ماه دیگر هزار برابر فضیلت و ثواب دارد و درهای بهشت ​​به روی همگان گشوده شد; در ماه رمضان زمین و آسمان و عرش و هستی و آسمان به هم پیوند خوردند افسوس که این خان بزرگ الهی به پایان رسید.

وقتی از 10 رکعت آزاد شد باید 1000 مرتبه استغفار کند و بعد از استغفار به سجده برود و در حال سجده بگوید: ای زنده ای ولی یا جلیل الرحمن الرحیم. الرحمن الدنیا و الآخرة الرحمن الرحمن الرحیم.لین و آخرش «از گناهان ما ببخش و نماز و روزه و نماز ما را بپذیر.» سوگند به آن که مرا به پیغمبری که جبرئیل مرا از اسرافیل و اسرافیل از جانب پروردگارش خبر داد که رکوع نکردند، خدا او را بیامرزد و ماه رمضان را از او بپذیرد و گناهانش را بیامرزد.مجله ازدواج

خواندن این دعا: سید بن طاووس و کفعمی از پیامبر (ص) روایت کرده اند که فرمود: هرکس در شب آخر ماه مبارک رمضان 10 رکعت نماز دو رکعتی بخواند، در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد و قل هوا را بخواند. 10 مرتبه «الله یگانه» و در هر یک از رکوع و سجده 10 مرتبه بگوید: «سبحان الله و حمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر».

این دعا را بخوانید:

در حال خواندن «مدبیرالامور» دستان خود را به سوی آسمان بلند کنید و این دعا را در حال رکوع و سجده و ایستاده و نشسته بخوانید و تکرار کنید.

خواندن دعای وداع در ماه مبارک رمضان:

دعای شب آخر ماه مبارک رمضان

اى مدير امور، اى فرستنده اهل قبور، اى مجراى البحور، اى پاك كننده آهن داوود صلى الله عليه و آله و سلم. حاجت خود را بخواه و بگو: خدا خداست.

«خدایا روزه ام را در ماه رمضان افطار مکن و در سحر این شب پناه می برم جز اینکه خداوند مرا می بخشد».

چگونه در شب آخر ماه مبارک رمضان دعا کنیم

خواندن این دعا به روایت شیخ کلینی از امام صادق علیه السلام:

سید بن طاووس از امام صادق علیه السلام روایت کرده که هرکس آخرین شب ماه مبارک رمضانباید با این ماه مبارک خداحافظی کند و بگوید:

آخرین شب ماه مبارک رمضان و درهای رحمت الهی همچنان به روی من و شما باز است. بیایید با انجام اعمال او این شب را با صدای بلند به پایان برسانیم. این شب هم مثل شب های دیگر است ماه مبارک رمضاناقدامات زیر را دارد:

اعمال شب آخر ماه مبارک رمضان

  • دوش گرفتن
  • زیارت امام حسین (ع)
  • قرائت سوره های «انعام»، «کهف» و ​​«یس»
  • 100 مرتبه ذکر «استغفر الله و توبه» را بگویید