در مورد نحوه ثبت نام دانشجویان بین المللی در سال جدید چه خبر؟ • تصویر مجله زندگی

وی در عین حال قوانین ثبت نام دانشجویان خارجی را هر ساله متفاوت دانست و تصریح کرد: مرکز بین الملل وزارت آموزش و پرورش که مسئول این پرونده است با دوستان خارج از مجتمع آموزشی جلساتی داشته است اما هنوز یک دستورالعمل ارائه نکرده اند و به محض نهایی شدن این دستورالعمل ابلاغ خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی ثبت نام دانشجو وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان داخلی چه زمانی اعلام می شود، توضیح داد: سال گذشته در مردادماه ابلاغ شد و پس از آن دانش آموزان داخلی توانستند ثبت نام کنند.

ثبت نام دانشجویان خارجی در سال جدید

سید مجتبی هاشمی در گفت و گو با ایران اکونومیست با بیان اینکه باید در زمینه ثبت نام دانشجویان خارجی با وزارت کشور و وزارت امور خارجه هماهنگی داشته باشیم، گفت: سیاست های کلی جمهوری اسلامی ایران این است که این عزیزان را در خود جای دهید، یعنی امکاناتی که دانش آموزان کشورمان از آن در مدارس می گیرند و برای تحصیل، دانش آموزان اتباع نیز از آن استفاده می کنند.

هاشمی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ابتدا باید دانشجویان ایرانی ثبت نام کنند، سپس در صورت خالی بودن ظرفیت از دانشجویان خارجی ثبت نام کنند؟مجله ازدواج

به گفته رئیس ستاد مرکزی وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان داخلی هنوز ابلاغ نشده است.