دریافت کد رهگیری و قرارداد اجاره رایگان، مشاوران املاک بیکار هستند

بر این اساس، در فاز اول این سامانه، امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت شده برای قراردادهای اجاره مسکن به صورت انفرادی (یک مالک شش دانگ برای یک مستاجر) به صورت آنلاین امکان‌پذیر است و مالک و مستاجر می‌توانند یک قرارداد منعقد کنند. قرارداد، واحد مسکونی مورد معامله را در این سامانه اجاره کرده و کد رهگیری و کپی الکترونیکی آن را دریافت می کنند.

کد رهگیری و قرارداد اجاره رایگان دریافت کنید

مراحل ثبت قرارداد اجاره در این سامانه بسیار ساده است و در مرحله اول باید پس از تایید مدارک خود بر روی گزینه ایجاد قرارداد کلیک کنید تا وارد سامانه شوید.مجله ازدواج

همزمان با راه اندازی سامانه معاملات املاک کشور در amlak.mrud.ir دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره بدون نیاز به مراجعه رایگان موجر یا مستاجر به آژانس املاک امکان پذیر است.
این سامانه بر اساس تعهدات قانونی وزارت راه و شهرسازی از جمله ماده 18 قانون رشد تولید مسکن تهیه شده است و مبنای این بند قانونی «نظارت و کنترل بازار مسکن، ثبت کلیه املاک و مستغلات» است. معاملات اعم از خرید، فروش، پیش خرید، پیش فروش، رهن و اجاره مسکن برای مشتریان شرکت های مشاور املاک توسط شرکت ها و برای سایر مشتریان خارج از شرکت های مشاور املاک توسط خود مشتریان، در معامله قرارداد املاک کشور. و سامانه ثبت نام، اخذ شناسه (کد) رهگیری بدون اخذ هزینه الزامی است.»

پس از آن ثبت اطلاعات موجر، اطلاعات ملک، مبلغ و تاریخ قرارداد، تعهدات طرفین، ثبت فاکتورها و در نهایت ثبت اطلاعات مستاجر، زمین برای دریافت کد رهگیری تهیه می شود.

به عبارتی دیگر مستاجر و موجر می توانند با ثبت قرارداد در این سامانه، بدون مراجعه به آژانس املاک، کد رهگیری رایگان دریافت کنند.

برای اطلاعات بیشتر فایل pdf راهنمای ثبت قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری را مطالعه فرمایید

از طرفی امکان استعلام کد رهگیری قراردادهای اجاره مسکن نیز در این سامانه وجود دارد.