درمان فوی گراس با این غذاها • مجله ازدواج

در برخی موارد، پزشک ممکن است دارویی برای کمک به کاهش چربی در کبد تجویز کند. برخی از این داروها شامل فیبرات ها، تیازولیدین ها، پیوگلیتازون، متفورمین و لیتیرووژن هستند. اگر علائم بیماری کبد چرب را دارید، باید به پزشک مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با داروهای درمان بیماری کبد چرب این مقاله را نیز بخوانید.

کاهش وزن همچنین می تواند به کاهش چربی در کبد کمک کند. اضافه وزن می تواند بار اضافی بر روی کبد شما وارد کند و منجر به افزایش چربی کبد شود.

کبد چرب به مرور زمان قابل درمان است. بخشی از ارواح اصلی گیاهی آنها می توانند به بهبود کبد چرب کمک کنند. به عنوان مثال، عصاره آلوئه ورا، گلاب، سیب، زنجبیل، نعناع، ​​چای سبز، زرشک، کاسنی و شیرین بیان می تواند مفید باشد. علاوه بر این لیست، می توانید با کمی تحقیق از انواع عرقیات ترکیبی استفاده کنید.

یک رژیم غذایی سالم و مناسب می تواند به کاهش چربی در کبد کمک کند. مصرف غذاهای پرچرب و قند باید محدود شود و در عوض باید به غذاهای پر پروتئین و سبزیجات سبز توجه کرد. علاوه بر این، مصرف غذاهای غنی از فیبر به کاهش چربی در کبد نیز کمک می کند.

بیماری کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های کبدی است که معمولا در افرادی که چاق هستند و فعالیت بدنی کمی دارند بروز می کند. این بیماری در صورت عدم درمان می تواند منجر به آسیب کبدی، سرطان کبد و سایر بیماری های جدی شود. برای پیشگیری از بیماری های ذکر شده می توانید درمان بدن خود را شروع کنید. در ادامه به چند روش طبیعی برای درمان کبد چرب اشاره می کنیم.

مواد غذایی برای درمان بیماری کبد چرب

ورزش یکی دیگر از راه های موثر برای درمان کبد چرب است. انجام ورزش هایی مانند پیاده روی، شنا، دویدن و یوگا می تواند عملکرد کبد را بهبود بخشد و به کاهش چربی کمک کند. ورزش می تواند به کاهش وزن کمک کند و همچنین برای بهبود عملکرد کبد به فعالیت بدنی نیاز دارید.

تاثیر ورزش در بهبود کبد چرب

تاثیر عصاره های طبیعی در درمان بیماری کبد چرب

نویسنده: سارا اقبالیمجله ازدواج

کاهش وزن

یکی از راه های درمان بیماری کبد چرب در خانه تغییر رژیم غذایی است. برای کاهش چربی کبد باید از مصرف غذاهای چرب و غلیظ، شیرینی ها و نوشیدنی های گازدار خودداری کنید. همچنین می توانید از سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و غذاهای غنی از پروتئین استفاده کنید. نکته بسیار مهم در مورد فوی گراس پرهیز از الکل است.

درمان خانگی کبد چرب

برای بهبود کبد چرب می توان از راهکارهای زیر استفاده کرد

  • تغذیه سالم: می توانید با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل که شامل میوه ها، سبزیجات، ماهی، گوشت سفید و غیره است، کبد خود را بهبود ببخشید. از مصرف غذاهای چرب و پر نمک، شکر و شیرینی های پرچرب، الکل و نوشیدنی های گازدار خودداری شود.
  • خواب کافی: برای بهبود و تقویت کبد باید به خواب و استراحت کافی توجه کرد. خواب کافی باعث افزایش سطح انرژی و کاهش استرس در بدن می شود که به بهبود عملکرد کبد کمک می کند.
  • برو پیش دکتر: اگر علائم کبد چرب مانند تورم را دارید
  • برخی مکمل های غذایی مانند ویتامین E و ویتامین D می توانند به درمان کبد چرب کمک کنند. در یک مطالعه، مصرف ویتامین E به مدت 2 سال باعث کاهش شدید چربی در کبد بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب شد.
  • کاهش استرس: استرس می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت کبد داشته باشد. برخی از روش های کاهش استرس مانند مدیتیشن، یوگا و تمرینات تنفسی می توانند به درمان بیماری کبد چرب کمک کنند.
  • صبحانه بخور: خوردن صبحانه به عنوان یک عادت سالم می تواند به درمان بیماری کبد چرب کمک کند. مطالعات نشان داده است که خوردن صبحانه با کاهش شدید خطر چاقی و دیابت نوع 2، دو بیماری مرتبط با بیماری کبد چرب مرتبط است.
  • کاهش مصرف قند و چربی: مصرف زیاد قند و چربی می تواند باعث افزایش چربی در کبد شود. به همین دلیل، کاهش مصرف قند و چربی در کنار تغذیه خوب و خوردن غذاهای سالم می تواند به بهبود بیماری کبد چرب کمک کند.

درمان بیماری کبد چرب با دارو

تاثیر عصاره های طبیعی در درمان بیماری کبد چرب

تاثیر عصاره های طبیعی در درمان بیماری کبد چرب

رژیم غذایی متعادل

درمان بیماری کبد چرب با دارو

اظهارات پایانی

درمان بیماری کبد چرب فرآیندی طولانی است که نسبت به سایر روش ها به صبر و تعهد بیشتری نیاز دارد. با این حال، با پیروی از یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم، نوشیدن آب میوه های طبیعی و مراجعه به پزشک برای معاینات منظم، می توانید کبد چرب خود را به طور چشمگیری بهبود بخشید. به یاد داشته باشید که همیشه باید قبل از استفاده از هر گونه گیاه یا درمان جدید با پزشک خود مشورت کنید. درمان کبد چرب با صبر، تمرکز و تعهد می تواند به بهبود عملکرد کبد و بهبود کیفیت زندگی کمک کند.

استفاده از عصاره های طبیعی گیاهی مانند گلاب و سبزیجات در کاهش چربی کبد موثر است. گلاب دو آتیشه با توجه به خواص ضد التهابی، ضد عفونی کنندگی و آرام بخشی خود می تواند به کاهش التهاب کبد و بهبود عملکرد کبد کمک کند. برای گلاب درجه یک و مرغوب بخرید می توانید به لینک مراجعه کنید. علاوه بر این، سیب، خرمالو، گریپ فروت و هویج سبزیجات مفیدی برای کاهش چربی کبد هستند.