دانلود نوحه شب دوم محرم الحرام 1402 با صدای محمود کریمی • مجله تصویر

به طور کلی ماه محرم یکی از ماه‌های مهم در تقویم هجری قمری است و در تاریخ اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این ماه به یاد شجاعت، استقامت و فداکاری امام حسین (ع) عزاداری و مرثیه‌خوانی می‌شود. و یارانشمجله ازدواج

نوحه شب دوم محرم الحرام 1402 با صدای محمود کریمی از مداحان برجسته اهل بیت به صورت فایل صوتی در اختیار علاقه مندان و عاشقان اباعبدالله قرار گرفته است. در سایت تصویر زندگی می توانید به دعای محرم 1402 از دیگر دعاها و ذکرهای اهل بیت(ع) دسترسی پیدا کنید.

دانلود نوحه شب اول محرم

(برای دانلود روی سه نقطه پلیر کلیک کنید و روی گزینه دانلود کلیک کنید)

از دیگر فعالیت های انجام شده در این ماه می توان به توزیع ایام نیکوکاری و غذا به نیازمندان، مستمندان و مستمندان اشاره کرد. این کار به عنوان یک رسم و سنت در بسیاری از کشورهای اسلامی انجام می شود و نشان دهنده همدردی و همبستگی با نیازمندان است.

در این ماه عزاداران با پوشیدن لباس های مشکی و تنگ و شرکت در تشییع پیکر بستگان شهید ابراز همدردی می کنند. همچنین در این ماه مراسم تعزیه خوانی و نوحه خوانی برپا می شود و داستان صمیمی و دردناک شهادت امام حسین (ع) و خاندان پاک و بزرگوارش بیان می شود.

ماه محرم یکی از ماه های مهم هجری قمری است که به دلیل شهادت امام حسین (ع) و یارانش در روز عاشورا در تاریخ اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است. این ماه با شعار «یا حسین» همواره به یاد رشادت، استقامت، صبر و فداکاری امام حسین (ع) و یارانش در فراز و نشیب های اقویه و تاسوعا، عزاداری و تلاوت می شود.