خلاصه بازی امشب پرسپولیس و استقلال • مجله تصویر

پرسپولیس هم مانند شهرورد قبل در اولین موقعیت جدی خود مقابل استقلال موفق به گلزنی شد. ارسال دانیال اسماعیلی فر با دفع ضعیف توپ از سوی صالح حردانی همراه بود و ترابی از پشت محوطه جریمه توپ را مهار کرد و با ضربه ای دیدنی به گوشه دروازه گل اول بازی را به ثمر رساند.

در نهایت پرسپولیس در دقیقه ۱۱۵ گل پیروزی را به ثمر رساند. خطای گیر کرده در محوطه جریمه برای قرمزها اعلام شد که پاس امید عالیشاه مستقیما به درون دروازه رفت و مدافعان و سنگرهای استقلال تنها تماشاگر این ضربه بودند تا شاگردان یحیی گل محمدی حریف خود را شکست دهند.

در دقیقه 53 خطای جعفر سلمانی و پاس سعید صادقی یک موقعیت عالی برای پرسپولیس ایجاد کرد اما پاس ندادن صادقی باعث شد این فرصت از بین برود. تا دقایق پایانی بازی اتفاق خاصی در دروازه نیفتاد و بازی با درگیری فیزیکی در میانه میدان دنبال شد.

در دقیقه 5+90 مهدی ترابی می توانست گل زیبایی به ثمر برساند اما ضربه فنی و دیدنی او پس از برخورد به تیرک دروازه بیرون آمد تا پرسپولیس نتواند کار را قبل از سوت داور تمام کند.

خلاصه بازی فوتبال

همانطور که انتظار می رفت فوتبالدوستان شاهد دربی بسیار دیدنی و زیبا بودند، در نهایت پرسپولیس با گل امید عالیشاه در وقت اضافه از سد استقلال گذشت و قهرمان جام حذفی شد.

استقلالی ها در نهایت نتوانستند کاری کنند تا پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک از سد حریف سنتی خود بگذرد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.مجله ازدواج

استقلالی ها در دقایق پایانی نیمه اول یک موقعیت مهم دیگر را از دست دادند. بیرانوند ارسال محیبی را که نزدیک به یک شوت محکم بود دفع کرد. سعید مهری از پشت محوطه جریمه توپ را جمع کرد و با ضربه فنی دروازه بیرانوند و پای او را تهدید کرد. حسینی در وقت اضافه ضربه سعید صادقی را مهار کرد تا نیمه اول با گل سرخپوشان قهرمان به پایان برسد.

اما محبی اولین فرصت بزرگ مسابقه را از دست داد. پاس ارسالی سلمانی به وینگر بوشهری رسید و او پس از عبور از مدافع پرسپولیس با پای چپ به گوشه دروازه شوت زد و ضربه او به بیرون رفت.

مهدی قیدی با شروع نیمه دوم 2 موقعیت خوب را از دست داد. اولین فرصت تک به تک بزرگی بود که روی پاس دیدنی سلمانی از طریق مداد به دست آمد، اما ضربه قائدی در موقعیتی نزدیک به محوطه جریمه توسط بیرانوت مهار شد. موقعیت دوم را نیز قائدی از زاویه بسته به ثمر رساند که ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در نهایت استقلال در دقیقه باورنکردنی 90+11 بازی را به تساوی کشاند. شوت استقلالی ها به تیر دروازه چسبید که پاس سعید مهری از روی نقطه پنالتی به محمدحسین مرادمند رسید و ضربه سر آن بازیکن از دستان علیرضا بیرانوند دور شد و وارد دروازه شد تا بازی در وقت اضافه ادامه پیدا کند.

آبی ها دومین فرصت مهم دربی را نیز از دست دادند. حردانی به سمت راست حرکت کرد و با ارسال زمینی توپ را به ارسلان مطهری رساند که پس از یک چرخش و شوت دیدنی دروازه پرسپولیس را تهدید کرد و با واکنش دیدنی بیرانوند، آن ضربه به کرنر رفت.

در وقت اضافه پرسپولیس موقعیت های زیادی را از دست داد. ابتدا شوت ترابی به بیرون رفت، سپس ضربه سر فرشاد فرجی بسیار خطرناک به بیرون رفت و در ادامه سینا اسد بیگی در وقت اضافه دوم صاحب یک موقعیت عالی شد.

این دیدار در دقایق ابتدایی پر تنش و درگیری دنبال شد و دو تیم بازی جنگی از خود به نمایش گذاشتند. اولین موقعیت نه چندان جدی این دیدار را بازیکنان پرسپولیس ایجاد کردند که سیدحسین حسینی به راحتی ضربه راه دور سرلک را در آغوش گرفت.