خرید مینی چیلر بهترین قیمت‌ها + گارانتی اصلی دماتجهیز-بتا تهویه

از مهم ترین کاربرد مینی چیلر ها می توان برای ساختمان های مسکونی (بخصوص با تعداد واحدهای کمتر) اشاره کرد. البته در صورتی که در کنار مینی چیلر از ترمینال یونیت هایی به نام فن کویل استفاده شود(در فضاهای مختلفِ هر واحد از ساختمان تعبیه می گردند.) می توان از مینی چیلرها در ساختمان های اداری و تجاری نیز استفاده کرد. مینی چیلرها در واقع چیلرهای کوچکی هستند که با خنک کردن آب درون اواپراتور و فرستادن آن به فن کویل سرمایش ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری کوچک را تأمین می‌کنند. مینی چیلرها نسبت به چیلرها کوچک‌تر هستند و ظرفیت پایین‌تری دارند.

قیمت و خرید مینی چیلر

خرید مینی چیلر بهترین قیمت‌ها + گارانتی اصلی دماتجهیز-بتا تهویه

جهت انتخاب و خرید آسان مینی چیلر ، ابتدا باید برند و ظرفیت مورد نیاز را تعیین کنید. در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده­‌ها مدل از انواع مینی چیلر، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. معمولا برای تهویه مطبوع آپارتمان های مسکونی در فصول گرم با مینی چیلر از کمپرسور اسکرال استفاده می‌شود. البته در مینی چیلرها از کمپرسورهای پستونی هرمتیک هم استفاده می‌شود که به طور عمده برای مصارف صنعتی کوچک می‌باشد.

مینی چیلر یک دستگاه سرد کننده آب است که پس از سرد کردن، آب سرد را با پمپ جهت مصارف سرمایشی پمپاژ می منبع کند. منظور از هوا خنک این است که کندانسور دستگاه (که در شکل زیر با کادر زرد نشان داده شده) از لوله های مسی فین دار ساخته می شود که توسط فن خنک می شود و بر خلاف انواع دیگر آن، هیچ گونه مصرف آب ندارد. یعنی برای خنک کردن کندانسور به برج خنک کننده و متعلقات آن نیازی نیست.

  • مینی چیلر‌های صنعتی مهریزان دارای قابلیت ساخت در انواع یکپارچه، ۲ پارچه، هوا خنک، آب خنک را دارد و سیستم مدار بندی آن‌ها به صورت ویندر- مدولار یا هردو طراحی و ساخته می‌شود.
  • در یونیت داخلی متصل شده به داکت اسپلیت یک فن وجود دارد، در صورتی که نصب سیستم به طور صحیح انجام نشود، ممکن است صدایی همراه با لرزش از خود تولید کند که باعث آزار و اذیت افراد می شود.
  • مینی چیلرهای خانگی به عنوان یک راه حل خنک کننده اقتصادی و بهینه در مصرف انرژی می باشند.
  • منظور از هوا خنک این است که کندانسور دستگاه (که در شکل زیر با کادر زرد نشان داده شده) از لوله های مسی فین دار ساخته می شود که توسط فن خنک می شود و بر خلاف انواع دیگر آن، هیچ گونه مصرف آب ندارد.
  • در صورتی که در دستگاه مینی چیلر این عمل به صورت غیر مستقیم صورت می‌گیرد، یعنی در ابتدا مایع مبرد درون دستگاه توسط اواپراتور، آب گردشی در سیستم را خنک می‌کند و دمای آن را به حدود ۷ درجه می‌رساند و آب ۷ درجه وارد فن کویل درون ساختمان می‌شود و با هوای محیط تبادل حرارت می‌دهد.
مینی چیلر ها در هنگام فعالیت هیچ سر و صدا یا لرزشی تولید نمی کنند. دو قطعه که در مدار آبی دستگاه قرار گرفته است و برای به حرکت درآوردن اکسپنشن و آب کاربرد دارند. گرمای ایجاد شده از مرحله قبل به گرمای آب دستگاه اضافه می شود که البته ظرفیت و گرمای کمپرسور بستگی به نوع آن دارد.

برخلاف نامشان، چیلرهای خانگی می‌توانند در روزهای سرد سال عمل کنند. به این ترتیب که چیلر به جریان آب گرم متصل شده و وظیفه تامین گرمای ساختمان را بر عهده دارد. برای گرمایش آب باید از هیت پمپ استفاده ‌شود در غیراین‌صورت عملیات گرمایش سیال عامل توسط تجهیزات موتورخانه انجام می‌شود که سیال گرم شده به وسیله لوله‌کشی‌ها به محل مصرف منتقل می‌شود و چیلر از مدار خارج خواهد شد. هنگام استفاده از هیت پمپ، آب گرم ورودی وارد چیلر و قسمت فن‌کویل شده و از آنجا به قسمت‌های مختلف خانه هدایت می‌شود. در این حالت فقط فن‌کویل‌های چیلر کار می‌کنند و بقیه اجزا از چرخه خارج می‌شوند.

فروش دستگاه تهویه مطبوع صنعتی

بیشتر مینی چیلرهایی که در بازار وجود دارند از نوع تراکمی تبخیری هستند اما تعداد محدودی شرکت خارجی اقدام به طراحی و تولید مینی چیلر جذبی نیز نموده‌اند که با توجه به گزارش سالیانه سایت علی بابا اقبال برای خرید این نوع مینی چیلرها بسیار کم بوده است. وظیفه کندانسور یا همان مبدل حرارتی در این دستگاه گرفتن گرمای بیش از حد گاز مبرد است تا سیکل کاری ادمه یابد. در مناطق با آب و هوای گرم و مرطوب از کمپرسور پیستونی استفاده می کنند. در نتیجه گرمای آب عبوری گرفته شده و آب سرد شده برای سرمایش فضای داخلی به سمت هواساز یا فن کویل هدایت می‌شود، خود مبرد با جذب گرما به بخار تغییر فاز داده و به سمت کمپرسور می‌رود و سیکل تکرار می‌شود.