خبر خوب برای کارمندان دولت، شما مالک خواهید شد

وی افزود: بر اساس توافق با بنیاد مسکن 600 هزار واحد مسکونی توسط این سازمان به مردم تحویل داده می شود.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همه وزرای دولت موظف به ارائه بسته مشخص و برنامه ریزی برای نحوه تامین منابع و زمین مورد نیاز برای اسکان کارکنان وزارتخانه خود هستند. همچنین تفویض اختیارات مناسبی به فرمانداران داده شود تا بتوانند روند ساخت مسکن به ویژه در شهرهای کوچک را تسریع بخشند.

در این جلسه که با حضور وزرای کشور، راه و شهرسازی، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی و مسئولان بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه به همراه مسئولان نهادهای ذیربط برگزار شد. وی با اشاره به اینکه وعده رئیس جمهور برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم محقق می شود، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده برای ساخت واحدهای مسکونی، روش های مختلف تامین مالی بر اساس دهک های درآمدی پیش بینی شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای ساخت برخی واحدهای مسکونی را تحویل داده و این واحدها در حال ساخت است، گفت: استانداری های هر استان زمین مورد نیاز داوطلبان ساخت و ساز را بررسی کنند. .و ابزار را تهیه کنید.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: تعداد واحدهای مورد نیاز برای هر دهک درآمدی و نحوه اعطای تسهیلات و در اختیار قرار دادن زمین برای ساخت و ساز باید مشخص شود و دستگاه های ذیربط مطابق با این دهک ها در روند کمک های عمرانی قرار گیرند. حضور جدی و جسورانه داشته باشید.

مالکان برای کارمندان دولت

خبر خوب برای مالک شدن کارمندان دولت

معاون اول رئیس جمهور گفت: همه وزرای دولت موظفند بسته مشخص و برنامه ریزی برای نحوه تامین منابع و زمین مورد نیاز برای اسکان کارکنان وزارتخانه خود ارائه کنند.

این مخبر همچنین به گزارش وزارت مسکن مبنی بر آغاز ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی اشاره و خاطرنشان کرد: در زمینه ساخت و ساز واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن زیرساخت های آب، انرژی و حمل و نقل باید در نظر گرفته شود.

علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به روش های تامین مالی ساخت مسکن از جمله مسکن و روش های بانکی، فروش نفت، صندوق های مسکن و توسعه ملی، کمک به صاحبان مسکن و بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: وزارتخانه ها و نهادهای مختلف می توانند با در اختیار گذاشتن زمین از واجدین شرایط حمایت کنند و باید مشمول اعتبارات دهک درآمدی شوند. در اسرع وقت نهایی کنید.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این دیدار به برنامه های این وزارتخانه در راستای آغاز به کار نهضت ملی مسکن اشاره کرد و تاکید کرد: یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور و همچنین برای یک میلیون و 900 هزار واحد مسکونی در حال ساخت است. زمین تخصیص یافته و عملیات ساخت این واحدها آغاز شده است و در مدت کوتاهی با کمک دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف زمین برای سه میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می یابد.

قاسمی ادامه داد: در هر استانی که زمین در اختیار مردم قرار گرفته باید ظرف یک سال و نیم پس از آن خانه ای ساخته شود و وزارت راه و شهرسازی نیز برنامه ای برای استفاده از روش های «ساخت تدریجی» دارد. “، “ساخت همراه” و “ساخت و ساز با واگذاری به استانداری ها” برای تسریع روند ساخت و ساز در کشور.

به گزارش زندگی تصویر، جلسه شورای عالی مسکن عصر امروز (شنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و برنامه های تامین مالی مسکن دهک های کم درآمد و کم درآمد مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است در این جلسه گزارشی از بسته مالی دهک های مختلف درآمدی، مجموع منابع مورد نیاز و بسیج نقدینگی برای تولید چهار میلیون واحد مسکونی با کمک بخش خصوصی، بانکداری سرمایه گذاری ارائه می شود. و کمک های دولتی، برآورد پس انداز و تعداد تسهیلات موجود. پرداخت برای خانوارهای دهک های مختلف درآمدی و برنامه های تامین مالی مسکن برای دهک های پایین و متوسط ​​ارائه شد و مقرر شد این پیشنهادات در جلسه هفته آینده بررسی و نهایی شود.مجله ازدواج