حق شیردهی والدین شهدا و جانبازان 38 درصد افزایش یافت • تصویر از مجله زندگی

گودرزی در پایان از صبر و متانت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تشکر و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های مستمر، معوقات این افزایش در ماه های آینده پرداخت شود.



مجله ازدواج

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: در تخصیص مرداد ماه بنیاد شهید و امور ایثارگران 108 میلیارد تومان به مبلغ اختصاص یافته در ماه گذشته اضافه شد و در این خصوص بر این اساس، افزایش حق پرستاری 38 درصد افزایش یافت و به دلیل اینکه زمان اعطای جایزه اول هفته بود و سیستم پرداخت حقوق بسته بود، محاسبات لازم در یک روز انجام شد و لیست و کارنامه افزایش 38 درصدی حق پرستاری به دلیل واگذاری مرداد به امور مالی و حداکثر تا دو روز آینده پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به بار مالی 1600 میلیارد تومانی برای افزایش 57 درصدی حق پرستاری گفت: سازمان برنامه و بودجه در نهایت پس از پیگیری های متعدد افزایش 38 درصدی حق پرستاری را ابلاغ و ابلاغ کرد. آقای دکتر میرکاظمی نیز هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که افزایش حق شیردهی والدین شهدا و جانبازان به طور کامل و بر اساس قانون انجام می شود و معوقات وی نیز تا چند روز آینده تامین و پرداخت خواهد شد. روزها. ماه که اقدامی قابل تقدیر است.

به گزارش ایسنا، علی گودرزی با اشاره به ماده 26 قانون تلفیقی ارائه خدمات به ایثارگران و اصلاح آن در قانون برنامه ششم توسعه، گفت: حق مراقبت پرستاری بر اساس تعداد ساعات مورد نیاز مراقبت از عزیزان به داوطلبان تشخيص و بازرگاني كميسيون پزشكي بنياد ايثارگران و شهيدان بر اساس ضريب تعريف شده به عنوان ضريب (K) پاداش داده مي شود.

حق نگهداری از بستگان شهدا و جانبازان

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش 38 درصدی حق پرستاری جانبازان، والدین، همسران و فرزندان شهدای مشمول قانون خبر داد.

محاسبه کمک هزینه مراقبت شهید

وی افزود: والدین، همسر و فرزندان شهدا که دارای بیماری های خاص یا صعب العلاج یا محدودیت حرکتی هستند پس از تایید کمیسیون پزشکی بنیاد مشمول این ماده می شوند. 80 درصد از بستگان شهدا که 120 هزار نفر آنها در قید حیات هستند بالای 75 سال سن دارند و تعداد زیادی از آنها معلول هستند، اما بر اساس تصمیم کمیسیون تنها 64 هزار نفر از این بستگان توانستند از خدمات پرستاری بهره مند شوند. وسایل پزشکی و پرستاری این عزیزان قبل از افزایش به یک میلیون و 600 هزار تومان رسیدند که بسیار ناچیز است.

حق پرستاری جانبازان اعصاب و روان و جانبازان معلول

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تلاش ها و مکاتبات انجام شده برای افزایش حقوق پرستاران گفت: اولین مکاتبات در 18 فروردین ماه امسال با مراجع ذیربط انجام شد و حداقل 10 مکاتبات دیگر و همچنین جلسات متعدد با مسئولین سازمان برنامه و بودجه در سطوح مختلف.

وی افزود: مبنای پرداخت هزینه های پرستاری حداقل دستمزد مطابق با حداقل دستمزد قانون کار است. در زمان نگارش و تصویب بودجه 1401 مبنای افزایش حقوق و مزایا و غیره بود. حدود 10 درصد در نظر گرفته شد و محاسبات بودجه بر اساس افزایش 10 درصدی بود، اما افزایش حدود 57 درصدی حداقل دستمزد قانون کار پس از نهایی شدن بودجه مصوب و اعلام شد که 47 درصد بوده است. عدم تطابق حقوق پرستاری شهدای عزیز

میزان هزینه نگهداری از کودکان افزایش می یابد

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین درباره جانبازان 50 درصد و بالاتر از حق برخورداری از خدمات پرستاری توضیح داد: جانبازان اعصاب و روان و اعصاب و روان و جانبازان دارای محدودیت حرکتی به تشخیص هیئت پزشکی ایثارگران و ایثارگران. بنیاد ایثارگران و بر اساس شدت و نوع خسارات ناشی از صدمات و تعداد ساعات کاری تحت حمایت جانبازان، حق مراقبت پرستاری و حق کمک را دریافت می کنند که به ازای هر نفر ناچیز است.

مبنای پرداخت کمک هزینه پرستاری

گودرزی یادآور شد: مسئولان سازمان برنامه و بودجه ابتدا مبنای افزایش 10 درصدی را اعلام کردند، اما پیگیری های مختلفی از جمله دکتر قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و ایثارگران و همچنین آیت الله انجام شد. رئیسی رئیس جمهور دستوراتی در خصوص این افزایش صادر کرد و پیگیری ها و جلسات مشترک متعددی با سازمان برنامه و بودجه برای افزایش 57 درصدی حق پرستاری برای بیش از 130 هزار کشیش عزیز برگزار شد.