جزئیات پرداخت پایان خدمت برای جانبازان • تصویر از مجله زندگی

پاکدل گفت: حدود 100 هزار کشیش در حال دریافت کمک معیشتی هستند و افزود: میزان کمک هزینه معیشت ایثارگران در آن سال کارمزد با 60 درصد افزایش از 2 میلیون و 240 هزار تومان به 3 میلیون و 600 هزار تومان رسید. مستمری بستگان شهدا نیز با افزایش بیش از 60 درصدی به 5 میلیون و 600 هزار تومان رسید.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون برای 6200 شهید فاقد شغل و درآمد کمک معیشتی انجام شده است، افزود: 34 هزار پرونده تکمیلی نیز تشکیل شده است. برای ایجاد کمک معیشتی این عزیزان نیز مستقر خواهند شد. 12 هزار مورد جانبازی که مجروحیت آنها بر اساس قانون برنامه ششم به تایید نیروهای مسلح رسیده و فاقد مدارک بالینی بوده اند، مورد مداوا قرار گرفتند و به آنها افتخار ایثارگری اعطا شد و 650 میلیارد تومان معوقه ایثارگران ماده 38 در آخرین دوره پرداخت شد. سه ماهه سال 1400 و برای اولین بار در سال 1401 مبلغ 9000 میلیارد تومان بابت پاداش پایان خدمت جانبازان شاغل پرداخت شد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تشریح اقدامات دولت سیزدهم گفت: بر اساس مصوبات دولت 10 درصد از فرصت ها و توانمندی های شغلی هر استان به ایثارگران اختصاص می یابد. در تماس با دولت اولین تخصیص در این حوزه هفته آینده از محل اعتبارات 1401 انجام خواهد شد.

پاداش پایان خدمت برای جانبازان

افزایش 60 درصدی کمک هزینه معیشتی برای 100 هزار کشیش

وی افزود: در سفرهای رئیس جمهور 170 میلیارد تومان برای ساماندهی ایثارگران مصوب شد و 50 درصد این اعتبار تخصیص یافت و عملیات اجرایی ایثارگران بر اساس برنامه ریزی انجام شد. بر اساس مصوبات دولت، 5 درصد از طرح جهش ملی مسکن نیز به داوطلبان اختصاص یافته است و امیدواریم از 4 میلیون واحد مسکونی که دولت تولید می کند، 200 هزار واحد مسکونی به داوطلبان اختصاص یابد.

پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان از این ماه آغاز می شود

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی مدیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه سه شنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت: پرداخت پاداش جانبازان پایان خدمت این ماه شروع می شود.


وی افزود: در برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزایش 57 درصدی هزینه های پرستاری پیش بینی شده بود که با توجه به مشکلات اعتباری و بودجه ای سازمان برنامه تاکنون 38 درصد افزایش داشته است و برنامه و بودجه سازمان قول داده که مابه التفاوت این افزایش را پوشش دهیم.

9 هزار میلیارد تومان پاداش جانبازان در پایان خدمت

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح اقدامات دولت سیزدهم در جهت رفاه و معیشت ایثارگران پرداخت.
به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با ابلاغ سند تحول دولت، تهیه و تنظیم شد. گزارشی از وضعیت موجود که بر اساس آن بار مالی نیروی انتظامی برآورد مصوب مجلس 126 هزار میلیارد تومان بوده است و با حمایت دولت و مجلس بودجه بنیاد از 31 هزار میلیارد تومان به 70 هزار میلیارد تومان یعنی 50 افزایش یافته است. تریلیون تومان خط و 20 هزار میلیارد تومان اسکناس.

اختصاص 200 هزار مسکن به ایثارگران

پاکدل در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس مکاتبات انجام شده با سازمان اداری و استخدامی کشور، مقرر شد آزمون دوم بند ج بند ج بند ج بند ج 87 قانون برنامه توسعه ششم استخدامی کشور به زودی برگزار شود و از دستگاه‌های مختلف درخواست داریم تا نسبت به ارائه این آزمون اقدام کنند. مشاغل در محل های مورد نظر در اسرع وقت سازمان امور اداری و اجتماعی گزارش می دهد.مجله ازدواج