جزئیات پرداخت ارز به زائران اربعین امسال • تصویر از مجله زندگی

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی، بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز موظفند ارز اربعین را با نرخ ۱۰۰ دلار به ازای هر متقاضی پرداخت کنند. ارز توافقی اقدام به

پرداخت ارز اربعین از ۱۴ شهریور آغاز می شود

زائران اربعین 100 دلار ارز توافقی دریافت می کنند

بانک مرکزی همچنین خاطرنشان کرد: فروش ارز زیارتی اربعین حسینی (ع) امسال محدودیتی برای فروش ارز مسافرتی برای داوطلبان ایجاد نمی کند.

لازم به ذکر است در حال حاضر تنها پنج بانک ملی ایران، سپه، ملت تجارت و صادرات ایران به زائران اربعین حسینی خدمات صرافی ارائه می کنند، اما بسته به میزان استقبال و تقاضای مردم، امکان افزایش تعداد زائران اربعین حسینی وجود دارد. بانک ها.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از موضوعات مورد بررسی، تامین ارز اربعین است که هنوز نهایی نشده است و در حال پیگیری هستیم تا زائران اربعین بتوانند از دینار این ارز استفاده کنند. سال ، و در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بانک های ملی، سپه، ملت، بازرگانی و تجارت صادراتی ایران در راستای تسهیل در ارائه خدمات ارزی به زائران اربعین حسینی (ع) از روز شنبه 1401/5/6 با یکدیگر مقایسه کردند. برای فروش ارز به ارز زیارتی اربعین برای هر زائر 100 دلار با نرخ توافقی دریافت می کنند.

مدارک لازم برای دریافت دلار برای راهپیمایی اربعین چیست؟

علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه 28 مرداد 1401) هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در بانک مرکزی، این بانک در حال توسعه است. وام عروسی وام باید از زمان تکمیل مدارک متقاضی در مدت ده روز به بانک های درج شده پرداخت شود و اگر بانکی کوتاهی کرد باید به بانک مرکزی گزارش شود تا پیگیری کنیم.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت بازار ارز گفت: آرامش خوبی در بازار وجود دارد بازار ارز و در چهار ماهه اول امسال حدود 14 میلیارد دلار عرضه ارز داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 80 درصد رشد داشته است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از موضوعات مورد بررسی است عرضه ارز اربعین هنوز به نتیجه نرسیده و در حال پیگیری موضوع هستیم تا زائران اربعین امسال بتوانند از ارز دینار استفاده کنند و در موعد مقرر اطلاع رسانی شود.مجله ازدواج صالح آبادی گفت: از زمان تعیین نماد روبل و ریال در بازار آکورد، از همان روز تا امروز حدود 2 میلیون روبل در این بازار معامله شد و این میزان افزایش خواهد یافت و شروع خوبی برای ورود صادرکنندگان بود. . این بازار استفاده از ارزهای دیگر نیز در حال بررسی است.

همچنین در صورت تامین دینار مورد نیاز توسط منابع مجهز، بانک های ارزی و عامل می توانند به جای ۱۰۰ دلار، ۱۵۰ هزار دینار عراقی را با نرخ توافقی به متقاضیان پرداخت کنند.


همچنین صرافی های مورد تایید بانک مرکزی در چارچوب ضوابط ابلاغی و احراز هویت متقاضیان (کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی) مجاز هستند. فروش ارز در قسمت ارز زیارتی اربعین به نرخ 100 دلار آمریکا برای هر متقاضی با نرخ توافقی می باشد.