جزئیات وام زایمان برای زوج های دانشجو • تصویر از مجله زندگی

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پایان گفت: در این راستا باید از بنیاد 15 خرداد برای تحقق این امر مهم تشکر کرد و انشاالله قدم کوچکی است. در افق به معنای داشتن فرزندان و جوانان جمعیت.

مبلغ وام دانشجویی والدین چقدر است؟

وام والدین برای والدین دانش آموزان

معاون فرهنگی و سیاسی این نهاد گفت: 5000 بسته حمایتی به عنوان تسهیلات حمایتی به خانواده هایی که در دوران دانشجویی صاحب فرزند شده اند اعطا می شود.

طرح ملی ایران جوان

وی افزود: این روند و این اتفاقات مستلزم زیرساختی است که سامانه ای برای ثبت نام زوج های دانشجو و احراز هویت و احراز هویت آنها آماده شده است و طبیعتا پس از امضای این توافقنامه اطلاعاتی در این باره داده خواهد شد. عزیزان ما در دانشگاه ها می توانند در این سامانه ثبت نام کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

معاون فرهنگی و سیاسی این نهاد با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی برای تقویت ازدواج جوانان دانشگاهی و تشکیل خانواده انجام شده است و اگر فقط به آمار آموزش و پرورش این اداره مراجعه کنیم. بیش از 400000 زوج دانشجو در ده سال گذشته در برنامه های آموزشی ما که عمدتاً در سفرهای زیارتی برگزار می شود شرکت کرده اند و بازخوردهای مثبتی از این رویدادها دریافت کرده ایم.

وی افزود: باید عملکرد خود را پیش ببریم تا در آینده با چالش بزرگ مردم مواجه نشویم و نسل جوان جایگزین نسل فعلی شود و چه خوب است مجموعه هایی که توانمند و دغدغه مند هستند و فرصت دارند گفتمان سازی و فرهنگ سازی بالا به این موضوعات می پردازد و ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این امر فرخنده با بنیاد 15 خرداد توانسته ایم به سهم خود عمل کنیم.

علیان مدیرعامل بنیاد 15 خرداد در ادامه با اشاره به این توافق گفت: در طرح ملی ایران جوان که به جوانان جامعه و به ویژه زوج های جوان دانشگاهی اختصاص دارد، در ابتدا در نظر داریم تا 5000 بسته حمایتی از زوج دانشگاهی بدهید که این طرح شامل مبلغ 15 میلیون تومان است رهن شرق.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام فاطمی پور در مراسم امضای تفاهم نامه طرح ملی ایران جوان (حمایت از جوانان جمعیت ویژه دانشگاه ها) گفت: زوجین) که کشور در برخی نقاط با مشکلاتی مواجه است که آینده کشور را رقم خواهد زد. ایران مقید است و ما وظایف خطیری داریم که یکی از این مسائل بحث جمعیت و به ویژه برنامه ریزی برای حفظ جوانی جمعیت است.

حجت الاسلام فاطمی پور در ادامه خاطرنشان کرد: شرایط فراهم شده و با تلاش بنیاد 15 خرداد حمایت از زوج های دانشجو اندیشیده شده است و در مرحله اول این تفاهم نامه 5000 بسته حمایتی برای خانواده هایی که دارای فرزند بوده اند تهیه شده است. به آنها تسهیلات حمایتی داده شد.

سامانه ثبت نام وام برای زوج های دانشجو

وی افزود: طرح دیگر حمایت از موضوع فرزندآوری است و با مسئول بانک برای افتتاح حساب برای فرزندان زوج های دانشجو مذاکره کرده ایم و تخصیص اعتبار نیز انجام شده است و بر اساس آن آمادگی داریم. پیش بینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های نظام برای ارائه این تسهیلات فراهم شده است.

طرح لبخند مادر برای زوج هایی که در دوران دانشجویی صاحب فرزند شدند

علیان در پایان گفت: علاوه بر این بسته حمایتی، 5000 بسته با عنوان لبخند مادر مشمول مفاد این تفاهم نامه است که این بسته ها شامل 40 مورد نیاز اولیه کودکان است که هر بسته شامل 4 میلیون تومان است.مجله ازدواج