جزئیات طرح آنلاین برای پرداخت خسارت تصادف • مجله ازدواج

رئیس کل بیمه مرکزی آقای بهزادپور در نشست خبری هفته دولت نکاتی را مطرح کرد. بیمه یکی از مهمترین ارکان هر کشوری است. حق بیمه تولید 6 تریلیون دلار در سراسر جهان است. حق بیمه منطقه ای 95 میلیون دلار است. در ایران حق بیمه 27.4 میلیارد دلار و سهم ما در دنیا 4 درصد و ضریب نفوذ ما 2.4 درصد است حق تولید ما نسبت به گذشته بیش از 70 درصد افزایش یافته است.

کلاهبردار آنلاین

پروژه سوئیچ یکی از ویژگی های نظارت هوشمند است. امسال می خواهیم با هماهنگی بورس، شرکت هایی با قابلیت انتشار اوراق ایجاد کنیم تا بتوانیم از ابزارهای مالی استفاده کنیم.

وی بیان می کند: مهمترین محورهای سند تحول بیمه مبارزه با فساد، ارتقای بیمه، تحول دیجیتال، مدیریت موثر، کاهش تصدی گری و مردمی شدن حوزه بیمه است. بیش از 15 پروژه را راه اندازی کرده ایم تا گامی در جهت سند تحول برداریم.

زمان اجرای یک طرح به صورت آنلاین است

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: کروکی آنلاین تا دو سه هفته آینده رونمایی و به صورت پایلوت در یکی از استان ها اجرا می شود.

خسارت پرداختی ما حدود 65 تریلیون بوده که در چهار ماه گذشته 46 درصد افزایش داشته است. تعداد پرداخت های غرامت نیز افزایش یافته است. تعداد مطالبات پرداختی 52.5 میلیون نفر بوده که در 4 ماهه اول سال 50 درصد افزایش داشته است.

5 شرکت اعلام آمادگی کردند در زمینه بیمه آنی اقدام کنند. مورد بعدی اپلیکیشنی است که افراد می توانند تصادف را زیر 5 میلیون انتقال دهند و خسارت دریافت کنند. سیستم آماده شده اولین بخش شناسایی نقض و سپس پیش بینی آن است.

بهزادپور می گوید: با بیمه سلامت، تامین و وزارت بهداشت در تلاش هستیم سامانه هاب درمان را تکمیل و اجرا کنیم. در نهایت ظرف دو ماه می توانیم بیمه های تکمیلی را به سامانه متصل کنیم. امسال در بحث قراردادهای بیمه ای نقش اول را داشتیم.مجله ازدواج

غرامت ما نسبت به سال قبل 56.4 درصد و 2.8 درصد رشد داشته است که تقریباً 70 درصد این ارقام مربوط به بخش غیردولتی بوده است.

وی می گوید: مازاد سوم و چهار ماهه امسال به 27.2 درصد رسیده و حقوق نیز در این مدت افزایش یافته است. بیمه عمر نیز در این چهار ماه 12.8 درصد افزایش یافت.سرمایه گذاری صنعت بیمه 130 هزار میلیارد تومان بود. 250 هزار میلیارد تومان کل دارایی های بیمه را تشکیل می داد.

بهزادپور گفت: در سال 1400 حدود 35 درصد بیمه را شخص ثالث پوشش می دهد که میزان خسارت تغییر چندانی نکرده است. سرانه حق بیمه به یک میلیون و 354 هزار تومان رسید. تعداد کل نمایندگان فعال در بیمه شامل 95000 شعبه و 2000 ارزیاب خسارت می باشد. مهمترین سند برای بیمه، سند تحول است که در آن به تفصیل بیمه پرداخته شده است.

بهزادپور گفت: تکلیف ما تمام شده است نسخه الکترونیکی شرق پروژه ای که ما داریم کلاهبردار آنلاین این به عنوان گام جدی بعدی برای ما تلقی می شود. قرار بود در هفته دولت افتتاح شود اما نشد، دو سه هفته دیگر رونمایی می شود. به صورت پایلوت در یکی از استان ها در حال اجراست. این سیستم به ما امکان دسترسی به آمار را می دهد.

وی می گوید: نظارت هوشمند یکی از اهداف مهم ماست. ما روی پلت فرم به جمع بندی رسیده ایم و تا پایان سال تمام می شود.

وی گفت: در سندی با قوه قضائیه به توافق رسیده ایم. این سوال برای کاهش تلفات جانی و مالی و مواردی از این دست بسیار مهم است. نتیجه این پروژه می تواند اصلاح مقررات باشد. طرح دیگری که در دست بررسی است، توسعه بیمه تکمیلی است.