جزئیات رتبه بندی معلمان بازنشسته و نزدیک به بازنشستگی • مجله Image de la vie

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: حقوق بازنشستگان بر اساس میانگین حقوق و مزایای دو سال گذشته تعیین می شود و طبیعتا اکثر همکاران در مهرماه بازنشسته می شوند.

وی با اشاره به اینکه همکاران آموزش و پرورش در سایت سنجش ثبت نام کرده اند و در حال بررسی هستند، گفت: سنجش باعث ارتقای کیفیت آموزشی و صلاحیت حرفه ای معلمان می شود.

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس تاکید کرد: چرا معلمان باید در این شرایط سخت اقتصادی استثنا باشند؟ آیا این تورم روی آنها تاثیر نمی گذارد؟ معلم خارجی هستند؟ از رئیس مجلس می خواهم این مشکل را حل کند.مجله ازدواج

وزیر آموزش و پرورش ایران رتبه بندی فرهنگیان بازنشسته را تشریح کرد.

یوسف نوری درباره وضعیت رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی یکی از مهم ترین اقدامات در سند تحول بنیادین بود و در حال اجراست.

قاسم احمدی لشکی، معاون حقوقی و مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره طرح مهرآفرینان گفت: از سال 1388 حدود 65 هزار معلم ما وارد تدریس شده اند و گفت: البته 350 هزار نفر از این افراد در آموزش و پرورش هستند. موسسات کشور که بیش از 60000 موسسات مربوط به آموزش و پرورش هستند.

این لینک را دنبال کنید » آخرین ارزشیابی معلمان

رتبه علمی مهر آفرین چطور؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: بازنشستگان بعد از دو سال می توانند از قانون درجه بندی استفاده کنند.

لشکی بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون برای تمامی معلمان مشمول این طرح هم اکنون به سرعت در حال انجام است و به محض انجام این امر مشکلات برطرف می شود. رتبه بندی معلم مهر آفرین نیز حل خواهد شد و رتبه بندی شامل این طرح می شود.

قانون رتبه بندی معلمان طبق سلیقه اجرا می شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: متأسفانه امروز قانون رتبه بندی معلمان سلیقه ای اجرا می شود، بالغ بر 80 هزار معلم از شمول قانون معلمان طرح معاف هستند، مهرآفرین معلمانی که در حال حاضر شاغل هستند و معلمانی که به آنها منصوب شده اند. .

به گزارش لایف تصویر، یوسف نوری وزیر معارف ملی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: آیا فرهنگیان در شرف بازنشستگی مشمول طرح ارزشیابی معلمان می شوند؟ وی گفت: معمولا معدل دو سال آخر حقوق و مزایای مستمری محاسبه می شود.

با اشاره به اینکه از تاریخ فوق تا کنون یک سال دستمزد و مزایای بازنشستگان محاسبه می شود، با توجه به پیشنهاد برخی از افراد این گروه مبنی بر کسر فعلا جهت استفاده از حقوق و مزایا به مدت دو سال؛ نوری گفت: بازنشستگان می توانند پس از دو سال از این قانون استفاده کنند.

وی افزود: چون تبصره مربوط به 31 شهریور 1400 است، طبیعتاً اگر امسال بخواهند بازنشسته شوند، در ابتدای مهر ماه است و می توانند یک سال دیگر از این شرایط بهره مند شوند، یعنی اگر بخواهند بازنشسته شوند. می خواهند یک سال دیگر بازنشسته شوند، بهتر است از میانگین استفاده کنند.

معلمان بازنشسته از شرایط نمره دهی استفاده می کنند

نوری افزود: بخشی از پرداخت اوراق از 36 شهریور 1400 تا 9 ماه واریز شده است.