جزئیات دریافت وام ازدواج و بچه دار شدن بدون کارت خدمت • تصویر از مجله زندگی

ضمناً مردان بالای 18 سال که مشمولان قانوناً مشمول خدمت سربازی هستند اما از پدری بیمار مراقبت می کنند و یا تنها فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار هستند و یا بیمار هستند می توانند پس از اخذ پورسانت کارت معافیت دریافت کنند. . و تایید.

اما اظهارات اخیر سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا حاکی از آن است که به مشمولان غایب اعم از ازدواج و زایمان وام داده نخواهد شد و این اظهارات مغایر با اظهارات قبلی معاونت امور جوانان این وزارتخانه است. ورزش و جوانان.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا در نشست خبری روز سه شنبه (29 شهریور) خود ضمن تشریح برخی محدودیت های ایجاد شده برای کارکنان غایب، از عدم بهره مندی «کارکنان غایب» از تسهیلات بانکی و با توجه به هماهنگی با بانک مرکزی خبر داد. ، این خدمات به آنها ارائه نخواهد شد.

مبلغ وام ازدواج امسال برای دختران زیر 23 سال و پسران زیر 25 سال 150 میلیون تومان و برای سایرین 120 میلیون تومان است.مجله ازدواج

مبلغ این تسهیلات برای فرزند اول 20 میلیون تومان، فرزند دوم 40 میلیون تومان، فرزند سوم 60 میلیون تومان، فرزند چهارم 80 میلیون تومان و فرزند پنجم 100 میلیون تومان است.

در حالی که پیش از این معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرده بود پرداخت وام ازدواج مردان بدون استعلام از وضعیت سیستم خدمات عمومی حقوق می گیرند. اخیراً رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرده است که «در راستای هماهنگی با بانک مرکزی، مشمولان غایب از تسهیلات بانکی بهره مند نمی شوند».
ایسنا: بر اساس بند (ب) ماده 10 قانون خدمات کشوری، «دریافت کلیه وام‌ها و کمک‌های کشاورزی، صنعتی، دامی و مسکن از طریق وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و حقوقی در مواردی افراد خدماتی، نیازمند ارائه این مدرک است بر بررسی وضعیت شمول آنها توسط اداره خدمات عمومی.

در حال حاضر پدران فرزندان متولد 01/01/1300 به بعد و حداکثر تا 2 سال پس از تولد فرزند می توانند در سامانه قرض الحسنه کودک ثبت نام کنند و به ازای هر فرزند متولد شده یک بار این تسهیلات را به پدر پرداخت کنند. شرق

اخذ وام ازدواج و فرزندآوری بدون انجام خدمت سربازی

یامین پور: وام ازدواج از شرط انجام خدمت معاف شد!!

یامین پور همچنین در صفحه توئیتر خود با اشاره به اینکه سال هاست وام ازدواج از شمول ماده 10 قانون خدمت سربازی خارج شده است، نوشت: با تصویب قانون جوانان، بانک ها وام زایمان بلاتکلیف هستند بانک مرکزی نیز خواستار حذف این وام شده است اما سازمان نظام وظیفه هنوز پاسخی نداده است.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر متولدین سال های 1355 تا 1383 مشمول خدمت سربازی هستند و از این تعداد حدود سه میلیون نفر غایب هستند.

وی همچنین از نمایندگان مجلس خواست تا در قانون خدمات کشوری برای تسهیل ازدواج و زایمان تجدید نظر کنند.

وام ازدواج و زایمان به ذینفعان غایب تعلق نمی گیرد

پیش از این بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها اعلام کرده بود که بر اساس قانون خدمت وظیفه عمومی، اعطای تسهیلات بانکی به مردان منوط به «بررسی وضعیت نظام وظیفه عمومی» آنها است، اما وحید یامین پور، قائم مقام وزیر جوانان وزیر ورزش و جوانان، وی پرداخت وام ازدواج به مردان را مستثنی از این بخشنامه دانست و تصریح کرد: طی توافقنامه ای بین بانک مرکزی و نظام وظیفه مقرر شد که تسهیلات زوجیت و بیماری های خاص. مستثنی از این قانون و در حال حاضر برای وام دریافت کنید ازدواج نیازی به پرس و جو در مورد وضعیت نظام وظیفه مردان نیست.

آیا می توان بدون کارت بازنشستگی وام ازدواج و زایمان دریافت کرد؟