جزئیات تمدید اعتبار کارت ملی اعلام شد

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های به عمل آمده و با توجه به تمامی موارد، تصمیم بر تمدید اعتبار این کارت ها گرفته شده است. بنابراین اعتبار کارت های ملی هوشمند که تاریخ اعتبار آنها تا پایان سال 1403 و قبل از آن بوده است تا پایان سال 1405 تمدید می شود.

هاشم کارگر در بخشنامه‌ای اعلام کرد: در حالی که صدور کارت‌های هوشمند ملی از سال 1393 آغاز شده و تاریخ اعتبار آن هفت سال در نظر گرفته شده بود، با حفظ تاریخ انقضا و پایان اعتبار برخی از آنها فرا رسید.

کارت ملی هوشمند با هدف تسهیل در فرآیند شناسایی، احراز هویت و حفظ امنیت اطلاعات شخصی هر یک از شهروندان برای ورود به فضای مجازی، تبادل خدمات الکترونیکی و استفاده در جلسات اداری ارائه شده و دارای تراشه الکترونیکی است. که حاوی اطلاعات هویتی شهروندان از جمله اطلاعات شناسنامه، عکس، اثر انگشت، کد پستی و کلید امضای دیجیتالی را به صورت ایمن و محافظت شده در حافظه خود ذخیره می کند.

کارت های ملی هوشمند که تاریخ اعتبار آن تا پایان سال 1403 و قبل از آن بود، تا پایان سال 1405 تمدید شد.

با توجه به مسائل فنی و امنیتی خاص و خدماتی که در فضای الکترونیک برای این کارت در نظر گرفته شده است و همچنین کاربردهای مختلف آن، می توان گفت که کارت ملی هوشمند مهمترین سند احراز هویت و دستگاه های مختلف متصل به آن است. پایگاه داده اطلاعات دموگرافیک سازمان ثبت احوال می تواند افراد را برای خدماتی که می خواهند احراز هویت کند.مجله ازدواج

تمدید اعتبار کارت ملی

معاون وزیر کشور با بیان اینکه تمامی شهروندان تا سال 1405 می توانند از این کارت ها استفاده کنند، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، بررسی های بیشتر در خصوص کارت های تراشه ملی را از همه لحاظ ضروری دانستیم که یکی از مهم ترین دلایل آن است. برای تمدید این کارت ها

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: اعتبار کارت های ملی هوشمند که تاریخ اعتبار آنها تا پایان سال 1403 و قبل از آن تا پایان سال 1405 تمدید شده است.