جزئیات تغییرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم • مجله ازدواج

رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت اداره آموزش و پرورش گفت: توصیه می شود با قلم مشکی پررنگ پاسخ دهید زیرا هنگام اسکن بهتر دیده می شود. اصلاح نیز بر اساس چارچوب و اصول تعریف می شود.مجله ازدواج

وی با اشاره به سایر تغییرات اعمال شده در امتحان نهایی پایه دوازدهم گفت: پاسخنامه دیگر به صورت دستی علامت گذاری نمی شود، بلکه نمره گذاری به صورت الکترونیکی انجام می شود و ثبت نمرات و اعلام نتایج نیز در سامانه ای انجام می شود که برقراری عدالت آموزشی است. . و حمایت از دانش آموزان حقوق دانشجویان رعایت شده است.

رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش از علامت گذاری الکترونیکی پاسخنامه های امتحانات نهایی سال جاری و ثبت نمره و اعلام نتایج به صورت سیستمی خبر داد.

محسن زارعی در نشست خرداد 1402 روسای حوزه های اجرایی امتحانات نهایی خوزستان گفت: محتوا و چارچوب امتحانات نهایی امسال نیز مانند گذشته است. اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز، اعتماد دارند که تمامی عوامل آموزش و پرورش و فراتر از آن، همه نهادها برای برگزاری آزمون در ایمنی و سلامت و دفاع از حقوق همه دانش آموزان دخیل هستند.

وی افزود: تفاوتی که صورت گرفته این است که امسال سهم پرونده های تحصیلی در کنکور سراسری 40 درصد است؛ از این میزان 26 درصد مربوط به دروس عمومی و 14 درصد مربوط به دروس تخصصی است که این سهم در آزمون سراسری دیده می شود اما چارچوب بر اساس آزمون نهایی است.

وی گفت: در هنگام پاسخگویی فقط به سوالات موجود در پاسخنامه پاسخ دهند. پاسخنامه ها شخصی سازی شده است و در صورت وجود مغایرت با نام و مشخصات، حتما به ناظران آزمون اطلاع دهید. پشت برگه را بدون پاسخ بگذارید و در صورت نیاز به برگه اضافی به متولی اطلاع دهید.

امتحانات نهایی

زارعی خاطرنشان کرد: همراه داشتن کارت شناسایی برای داوطلبان رایگان الزامی است.

رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش خطاب به دانش آموزان و شرکت کنندگان در امتحانات پایان ترم گفت: اساس طراحی سوالات بر اساس کتاب درسی است و سوالات طراحی از خارج ساخته نمی شود. کتاب، و محدوده امتحان کتاب است، پس حتما از کتاب درسی استفاده کنید. مطالعه را پایه گذاری کنید

وی ادامه داد: شروع فرآیند امتحان از ساعت 7 صبح است و درخواست کرده ایم دانش آموزان نیم ساعت قبل از برگزاری امتحان در حوزه امتحانی حضور داشته باشند.