جزئیات بیمه رایگان زنان باردار و فرزندان آنها • تصویر از مجله زندگی

وی در این خصوص ادامه داد: در مجموع هزینه هر سیکل درمان ناباروری تحت پوشش بیمه از 550 هزار تومان تا 7 میلیون بسته به خدمات دریافتی متغیر است و استفاده از این خدمات برای مراکز درمانی با مراجعه به آنها تسهیل می شود. ممکن است سرویس را با جزئیات کد رسید خدمات داشته باشد.

هیچ سقفی برای خدمات بیمه ای برای درمان ناباروری وجود ندارد

وی در تشریح بیمه رایگان زنان باردار و فرزندان آنها گفت: طبق قانون جوانان جمعیت زنان باردار بدون بیمه را می توان به صورت رایگان بیمه کرد. این در حالی است که طبق قوانین، بیمه مشروط به شرط خانوار است، اما زن باردار از این سؤال مستثنی است و حتی یک روز قبل از زایمان یا در روز زایمان می تواند بیمه شود. با مراجعه به باجه ها و ارائه مدارک لازم رایگان. . فرزند او نیز می تواند تا سن پنج سالگی استفاده کند خدمات بیمه رایگان استفاده کنید.

نمازی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر هزینه های هر سیکل درمان ناباروری گفت: از سال گذشته تعرفه های درمان ناباروری جهانی است و از سه ماهه آخر سال گذشته دو تعرفه ابلاغ شده است. تعرفه دولتی و تعرفه عمومی غیردولتی. 90 درصد نرخ دولتی برای مراکز درمانی دولتی و 90 درصد نرخ دولتی غیردولتی برای مراکز درمانی خصوصی، خیریه و دولتی غیردولتی قابل پرداخت است.

نمازی همچنین از علامت گذاری زوج های نیازمند به خدمات درمان ناباروری در سامانه های مربوطه خبر داد و خاطرنشان کرد: به این ترتیب زوج ها می توانند برای دریافت دارو و خدمات به هر جایی مراجعه کنند، خدمات مورد نیاز را با قیمت های مصوب دریافت می کنند و نخواهند داشت. برای پرداخت رایگان .

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر تعیین سقف برای برخی خدمات بیمه درمان ناباروری، گفت: سقفی در این زمینه تعیین نشده است اما به عنوان مثال IVF را نمی توان بیش از سه بار در سال انجام داد. زیرا زمان لازم برای انجام این روش تا حصول نتیجه سه تا چهار ماه است.

دکتر علیرضا نمازی در گفت وگو با ایسنا، از برقراری بیمه رایگان برای مادران باردار و شیرده به مدت دو سال و فرزندان آنها تا پنج سال خبر داد و جزئیات زایمان طبیعی رایگان و همچنین اندیکاسیون های سزارین را تشریح کرد.

زایمان طبیعی رایگان

وی با اشاره به رایگان بودن زایمان طبیعی درباره هزینه های درمان سزارین نیز گفت: زایمان هایی که باید با توجه به علائم اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به روش سزارین انجام شود، بر اساس تعرفه های مصوب دولت قابل پرداخت است. .

میزان زایمان سزارین برای بارداری ناشی از درمان ناباروری

تعرفه سزارین برای بارداری ناشی از درمان ناباروری در بخش دولتی و غیردولتی طرف قرارداد با کسر 10 درصد از تعرفه این بخش و در بخش خیریه و خصوصی با کسر 30 درصد از حقوق تعرفه این بخش توسط نمایندگی های بیمه پایه پوشش داده می شود.

شرایط بیمه رایگان برای زنان باردار بدون بیمه

وی افزود: در زمینه بیمه درمان ناباروری جلسه ای در سازمان برگزار شد؛ چرا که تهران مراکز پیشرفته تری دارد و مرجع استان های دیگر است و به همین دلیل انتظارات از تهران بالاست. در این راستا پیگیر انعقاد قرارداد با مراکز جدید درمان ناباروری هستیم و در این راستا سازمان تسهیلات قراردادی را انجام داده است. در حالی که با نامه معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی با مرکز مربوطه قرارداد منعقد می شود.

شناسایی زوج هایی که نیاز به خدمات درمان باروری دارند

نمازی با بیان اینکه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اینکه هزینه های درمان ناباروری باید به صورت دقیق بررسی شود، افزود: به عنوان مثال زوج های زیادی از استان های دیگر برای درمان به تهران مراجعه می کنند و مسکن ندارند. بر این اساس پیشنهادهایی از استان برای در نظر گرفتن سرای سالمندان برای این بیماران به سازمان مربوطه ارائه شد.مجله ازدواج

رئیس اداره کل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به تشکیل کانون جوانان جمعیت در وزارت بهداشت و اقدامات انجام شده برای افزایش پوشش بیمه ای درمان ناباروری، پوشش 90 درصدی درمان ناباروری، عنوان کرد. همچنین اقداماتی برای افزایش این پوشش بیمه ای در مراکز درمانی خصوصی و دولتی.

ارائه بیمه رایگان برای زنان باردار و شیرده

وی در این خصوص افزود: در ادامه اطلاعات زوج هایی که نیاز به ارائه خدمات ناباروری دارند از دانشگاه ها دریافت شده و از پوشش بیمه ای خدمات ناباروری مطلع می شوند. در این زمینه اطلاعات توسط دانشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی ارائه می شود و متخصصین زنان و زایمان، فلوشیپ های ناباروری و متخصصان اورولوژی آموزش دیده نیز امکان دسترسی به سامانه ها را دارند تا پس از علامت گذاری زوج نابارور، امکان دریافت خدمات را در سامانه تسهیل کنند. علامت گذاری

به گفته وی، مادران شیرده نیز می توانند تا دو سال از بیمه رایگان استفاده کنند.