جزئیات برنامه اینترنت رایگان شاد برای سال تحصیلی 1401 • تصویر از مجله زندگی

یوسف نوری وزیر معارف ملی در مورد مکان و شرایط استفاده برنامه خوب در سال تحصیلی جدید وی گفت: شاد یک شبکه بی نظیر است. استقرار برنامه شادکار خوبی بود به گونه ای که قابل ارائه و نمایش جهانی بود.

وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه شبکه شاد نباید تعطیل شود، گفت: فرزندان ما هم باید در این اکوسیستم حضور داشته باشند. ما باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم.

وی خاطرنشان کرد که شاد یک پیام رسان اختصاصی و مهمتر از آن یک موتور جستجوی تمیز و اختصاصی تحت عنوان “خوشحالوی گفت: بله، شادبین موتور جستجوی بسیار خوبی است و اطلاعات طبقه بندی شده جامعی را با توجه به نیاز دانش آموز ارائه می دهد؛ به جز مواردی که برای دانش آموز مضر است، بقیه اطلاعات را نمایش می دهد.

وی افزود: شبکه ای که بتواند روزانه 11 میلیون نفر را دریافت کند، شبکه بزرگ و قدرتمندی است و عدد بالایی است و گاهی از پهنای باند بالاتری نسبت به پیام رسان های معروف دنیا استفاده می کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاد ایراداتی داشت که آن را به مدیر مجتمع فنی شاد منتقل کردیم و به تدریج برطرف شد که یکی از آن ها ایجاد کلاس مجازی بود که بر قابلیت های برنامه شاد افزود. برای خارج از کشور و مناطقی که دسترسی به آموزش با کیفیت کمتر است، این شبکه باید به عنوان مکمل آموزش مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش دارای شبکه با کلاس مجازی، پیام رسانی اختصاصی و موتور جستجوی امن است. شاد یک پیام رسان کامل است; البته ممکن است پهنای باند کم باشد یا دسترسی به گوشی و دستگاه نباشد که کم کم باید جبران کنیم. سال گذشته چندین تبلت بین دانش آموزان محروم توزیع شد و امسال نیز با خیرین این کار را ادامه خواهیم داد.

نوری درباره هزینه استفاده از اینترنت در شبکه شاد نیز گفت: طبق تفاهم نامه ای که با وزارت ارتباطات داشتیم قرار بود اینترنت شاد تا پایان برنامه ششم توسعه رایگان باشد یعنی تا پایان سال 1401. ما کار را انجام دادیم.مجله ازدواج

نوری تاکید کرد: شاد نباید تعطیل شود. فرزندان ما نیز باید در این اکوسیستم حضور داشته باشند. ما باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم. بچه ها زودتر با این محیط سازگار می شوند و می توانند در آنجا آموزش های بیشتری ببینند.

با توجه به استفاده دانش آموزان از برنامه مبارک همیشه این سوال پیش می آید که آیا اینترنت در این اپلیکیشن رایگان است یا خیر؟ در این مقاله به پاسخ به این سوال که آیا اینترنت رایگان شاد در سال تحصیلی 1401 اجرا می شود؟ از زبان وزیر آموزش و پرورش می دهیم.