جزئیات افزایش دستمزد شهدا در سال 1402 • تصویر از مجله زندگی

وی همچنین در پاسخ به این سوال که برای بهبود معیشت ایثارگران چه برنامه ای دارید، گفت: اولویت با دهک های کم درآمد است، حمایت معیشتی از 10 هزار نفر از جانبازان و آزادگان بدون اشتغال و درآمد در برنامه های این نماینده مجلس بنیاد شهید قرار دارد. ادارات همچنین برنامه هایی برای بهبود استانداردهای زندگی از جمله مسکن، اشتغال، خودرو و خدمات بانکی متناسب با وظایف خود دارند.

افزایش حقوق پرستاری شهدا

معاون کمک های مردمی و مشارکت های بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حقوق قانونی ایثارگران و خانواده های معظم شهدا و همچنین مستمری بازنشستگی خانواده های شهدا و ایثارگران 20 درصد افزایش یافته است که در اردیبهشت ماه امسال پرداخت می شود. معوقات آوریل
محمود پاکدل گفت: بر اساس گزارش جدول زندگی جانبازان و آزادگان براساس بند ب تبصره 12 قانون دارایی سال 1402 طبق آیین نامه هیات وزیران که در حال حاضر مشورت با ستاد کل و تشکیلات طرح و بودجه برای تدوین نهایی. هستيم و به محض تصويب هيأت وزيران از اول سال 1402 و با توجه به مبلغ مصوب قابل پرداخت است.

کمک هزینه معیشتی شهدا چه زمانی پرداخت می شود؟

معاون کار و مشارکت های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص افزایش حقوق پرستاری ایثارگران نیز توضیح داد: حق پرستاری به میزان هر ک (ضریب اعلامی کمیسیون پزشکی که معادل است). حداقل حقوق ماهانه کارگران پنج میلیون و 308 هزار و 284 تومان) که در صورت اعتبار از فروردین ماه به صورت معوقه پرداخت می شود.

حقوق شهدا

پرداخت 20 درصد افزایش مستمری جانبازان از فروردین

پاکدل همچنین در پاسخ به این سوال که آیا خانواده های شهدای شاهچراغ تحت پوشش بنیاد شهید هستند، گفت: همه خانواده های شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفته اند. خاص نیست و طبق قانون خانواده این شهدا مانند سایر شهدا از خدمات بنیاد بهره مند می شوند.مجله ازدواج