جزئیات افزایش حقوق کارکنان بانک ها اعلام شد


وزارت اقتصاد و دارایی در پی نظارت جدی این وزارتخانه و همکاری نمایندگان شورای اسلامی در نیمه دوم سال جاری از افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان بانک های دولتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تصویر زندگی به نقل از ایسنا، در این بیانیه آمده است: «در پی درخواست های مکرر سران بانک های کشور از نزدیک این وزارتخانه مبنی بر اعاده حقوق و بهره مندی کارکنان بانک های دولتی و اعتقاد جدی وزارت اقتصاد و دارایی در خصوص صیانت از اقدامات و فعالیت های شبکه بانکی کشور به ویژه تلاش های همکاران ارزنده بانک ها در ماه های اخیر این وزارتخانه به دنبال راهکارهای قانونی برای کمک به معیشت و افزایش حقوق این عزیزان بوده و مکاتبات و پیگیری های متعددی از مراجع مختلف دریافت کرده است.
جای بسی خرسندی است که دولت با نظر مثبت اعضای شورای اسلامی به دنبال احیای حقوق کلیه کارکنان شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی از جمله بانک های دولتی است که اگر خدا بخواهد 10 درصد افزایش می یابد. در حقوق کارکنان به زودی در نیمه دوم سال جاری اجرایی می شود.
علاوه بر این افزایش، وزارت اقتصاد و دارایی با همراهی همکاران در سازمان برنامه و بودجه کشور به افزایش حقوق و معیشت کارکنان زیرمجموعه وزارتخانه و بانک‌های دولتی مربوطه از طریق سایر ظرفیت‌های مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله افزایش ضریب فوق ویژه و اخذ سایر مصوبات قانونی لازم از جمله شورای حقوق و دستمزد خواهد بود.

امید است این حرکت بتواند بخش کوچکی از مشکلات معیشتی کارکنان گرانقدر بانک های دولتی را که در سخت ترین شرایط اقتصادی همواره مشغول خدمت به هموطنان عزیز بوده اند حل کند.مجله ازدواج