جراحی بینی در پاییز و زمستان • تصویر از مجله زندگی

آلرژی فصلی

فصول سرد سال احتمال تشدید علائم آلرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بنابراین، اگر به دلیل آلرژی دچار گرفتگی یا آبریزش بینی شده اید، بهترین فصل برای شما فصل سرد است.

شاید به فصل جراحی بینی علاقه داشته باشید، باید گفت که خیلی مهم نیست و در هر زمانی از سال می توانید این مداخله زیبا را انجام دهید. البته هر فصلی از سال با توجه به ویژگی هایی که دارد، مراقبت های ویژه ای را می طلبد که افراد باید از آن استفاده کنند. اگر فردی از حساسیت فصلی شدید رنج می برد، ترجیحاً در فصلی که شدت آلرژی کمتر است و حساسیت او قابل کنترل است، عمل زیبایی خود را انجام دهد. رینوپلاستی یک عمل جراحی اختیاری است که نیازی به انجام ندارد و در هر زمانی از سال و در هر زمانی از سال قابل انجام است. با این حال، برای برخی افراد مهم است که بدانند آیا فصل ها می توانند بر بهبودی آنها و همچنین نتایج جراحی تأثیر بگذارند یا خیر.

بهار و تابستان فصل هایی هستند که اکثر افراد برای انجام جراحی بینی انتخاب می کنند زیرا در بهار افراد مصمم هستند با تغییر چهره یا اندام خود زیبا و جذاب برای فصل تابستان به نظر برسند. جراحی و دوره نقاهت در هوای نه خیلی سرد و نه خیلی گرم انجام می شود، گزینه مناسبی برای این جراحی است. علاوه بر این، دانشجویان و یا حتی کارمندان می توانند قبل از شروع کار و فصل جدید زندگی و کار، از تعطیلات بهاره خود استفاده کرده و جراحی بینی را انجام دهند. تعطیلات تابستانی نیز به شما این امکان را می دهد که از این تعطیلات به عنوان زمان مناسبی برای ریکاوری و استراحت استفاده کنید. گرمای این فصل از سال هیچ مشکلی برای بهبودی شما ایجاد نمی کند، اما به شرط رعایت توصیه های مراقبتی.

مراقب سلامتی خود باشید!

یکی از مواردی که در انتخاب فصل مناسب برای جراحی بینی باید به آن توجه کنید دمای هوا است. دمای بالا می تواند تورم را پس از جراحی افزایش دهد و حتی می تواند منجر به خونریزی دردسرساز شود. انجام فعالیت های شدید در فضای باز در دوران نقاهت در تابستان ممنوع است. همچنین باید بدانید که در هفته های اول بعد از عمل به دلیل حساسیت پوست، ممکن است اشعه خورشید به پوست شما آسیب برساند و باعث ایجاد لکه و آکنه روی پوست شما شود. بنابراین بهتر است در هر فصلی بعد از جراحی زیبایی یا جراحی بینی برای مدت کوتاهی از خانه خارج نشوید و در صورت بیرون رفتن از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

عمل ترمیم بینی

بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی است

گرمای شدید

شدت نور خورشید کمتر می شود و جای زخم کمتری روی پوست باقی می ماند و نتایج بهتری حاصل می شود.

هوای سرد می تواند رگ های خونی پوست را منقبض کند و باعث شود تورم سریعتر کاهش یابد.

با توجه به گفته های بالا، می توانید تصمیم بگیرید که در پاییز یا زمستان عمل جراحی بینی را انجام دهید. سردی هوا در این فصول هیچ تاثیر منفی روی شما نخواهد داشت، پس نگران آن نباشید. در واقع بهترین جراح بینی در تهران یا سایر متخصصان جراحی زیبایی بینی معتقدند که دمای سرد این فصول می تواند فواید بسیار دیگری داشته باشد. این مزایا ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تنها عیب جراحی بینی بهاره و پاییز، واکنش های آلرژیک است. زیرا در فصل بهار تعداد مواد حساسیت زا در هوا افزایش می یابد. این امر بهبودی را برای بیمارانی که ممکن است آلرژی فصلی شدید داشته باشند دشوار می کند. اگر ممکن است عطسه، آبریزش غیر قابل کنترل بینی و خارش داشته باشید، بهتر است فصل های آلرژی زا را برای این روش انتخاب نکنید.

پس از انجام این فرآیند به دلیل دمای سرد، تورم و کبودی کمتری خواهید داشت.

نکته ای در این زمینه وجود دارد و دکتر علی جاودانی بهترین جراح بینی در تهران تاکید دارد که باید در تمام فصول مراقب سلامتی خود باشید تا دچار مشکل نشوید. سرماخوردگی فقط محدود به فصل سرد سال نیست و شما باید در تمام فصول از آن مراقبت کنید، زیرا عطسه و سرفه زمانی که جراحی بینی انجام داده اید می تواند کمی مشکل ساز باشد.

آیا پاییز و زمستان بهترین فصل هستند؟

بیشتر افراد ترجیح می دهند دوران نقاهت خود را در تعطیلات نوروزی هماهنگ کنند تا نیازی به غیبت از کار نداشته باشند و بتوانند دوران نقاهت خود را با آرامش پشت سر بگذارند.

آیا بهار و تابستان بهترین فصل برای جراحی بینی است؟

سرمای زمستان و احتمال سرماخوردگی یا فصل بهار و پاییز و حساسیت های ناشی از آن می تواند شما را در تصمیم گیری و انتخاب زمان مناسب برای جراحی بینی کمی شک کند و این سوال پیش می آید که جراحی بینی در پاییز و زمستان بهتر است یا بهار و تابستان؟ انتخاب تصمیم درست می تواند از بروز هر مشکلی جلوگیری کند و حتی نیاز شما را پیدا کند جراحی بینی ثانویه برای جلوگیری از. او باید از خود بپرسد چرا؟ برای پاسخ به این سوال توصیه می کنیم ادامه این متن را مطالعه کنید.

برای انتخاب فصل مناسب برای جراحی بینی به این نکات توجه کنید!!

علاوه بر این، در پاییز و زمستان، شب ها طولانی تر است و بنابراین زمان استراحت بیشتری دارید.مجله ازدواج