جذاب ترین رویدادهای مقاصد گردشگری نزدیک ایران • تصویر از مجله زندگی

علاقه مردم به جشن و شادی باعث شده است که مناسبت های مختلف را بهانه ای برای برپایی مراسم مختلف قرار دهند. به همین دلیل هر ساله جشنواره های عظیم و گاه عجیبی در سراسر جهان برگزار می شود. هدف از برپایی این جشنواره ها تنها جشن و شادی نیست، بلکه مربوط به رویدادهای مذهبی یا فرهنگی و هنری است. در ادامه به بررسی جذاب ترین رویدادهای مقاصد گردشگری نزدیک ایران می پردازیم که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. پس با ما همراه باشید

جادوی شب های سفید سن پترزبورگ

مراسم رودخانه Nam Hua: در اولین روز از Songkran، روز ملی سالمندان، تایلندی ها مراسم ویژه ای به نام “Nam Dum Hua River” برگزار می کنند. در این یکی، جوانان به نشانه تسلیم، آب معطر را روی دست سالمندان می ریزند و از آنها می خواهند که برای شادی آنها دعا کنند. بنابراین، این عمل نمادی از شفا است.

Songkran یکی از بزرگترین جشنواره ها است که هر ساله در 13 آوریل، یعنی 24 آوریل، در تایلند برگزار می شود. به مناسبت این رویداد بزرگ، 14 و 15 آوریل نیز تعطیلات رسمی اعلام شده است که مردم از تمام شهرهای تایلند می توانند در این جشن شرکت کنند، بنابراین Songkran به مدت 3 روز ادامه دارد.

یکی از جذاب ترین و محبوب ترین جاذبه های روسیه پدیده شب های سفید است که سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود می کشاند. شب های سفید روسیه را می توان در اکثر شهرهای کشور به ویژه سن پترزبورگ دید.

جشنواره Songkran هر ساله در تایلند برگزار می شود. این جشنواره بزرگ بسیار محبوب است و در تمام شهرهای تایلند برگزار می شود. سونگ کران آنقدر مهم است که یکی از مهم ترین تعطیلات رسمی کشور و یکی از محبوب ترین مراسم ملی تایلند است. اگر اهل ورزش های آبی هستید حتما برای سفر به تایلند برنامه ریزی کنید تا بتوانید در این جشن شرکت کنید. مردم این کشور جشن سونگ کران را آغاز سال جدید می دانند. شروعی بسیار متفاوت و جالب.

جشن هولی ریشه در باورهای اساطیری هند دارد. همه هندی ها اعم از پیر و جوان، زن و مرد و حتی غیر هندی برای ابراز و قدردانی از دوستی در این مراسم شرکت می کنند. مراسم نقاشی دو روز طول می کشد و به همین دلیل تمام هند تعطیل رسمی است.

فلسفه اصلی Songkran رهایی از گناه و حذف بدبختی از زندگی است و هر اتفاقی که در جشنواره چند روزه Songkran رخ می دهد ریشه در همین موضوع دارد. در این جشن مردم تایلند با پوشیدن لباس های سنتی خود سعی می کنند فرهنگ خود را به شرکت کنندگان خارجی نشان دهند. بنابراین، اگر قصد شرکت در Songkran را دارید، اکنون می دانید که یک جشن منحصر به فرد و هیجان انگیز در انتظار شما است.

مراسم مختلف سونگ کران و نمادهای آن

عطر: بسیاری دیگر را با عطر معطر می کنند. این به دو دلیل اتفاق می افتد؛ اول از همه با عطر زدن با اندامی تمیزتر وارد سال جدید می شوند. نکته دیگر اینکه همانطور که اشاره کردیم جشن سونگکران در آغاز سال نو برگزار می شود و بهار به گل های رنگارنگ و معطرش معروف است. عطر اسپری شده نیز نمادی از آغاز بهار است.

جشن هولی؛ جشنواره رنگ ها در هند

اگرچه این جاذبه دیدنی روسیه در اکثر شهرهای این کشور قابل مشاهده است، اما بهترین مکان برای دیدن آن شهر سن پترزبورگ است. صاف بودن هوا در شب و روز نکته جذاب و جالبی است و بیشتر گردشگران سن پترزبورگ که برای دیدن این پدیده به روسیه سفر می کنند، شب ها در خیابان های این شهر قدم می زنند، به باشگاه های مختلف یا قایق سواری در رودخانه نوا. انعکاس آسمان آبی و صورتی بر روی رودخانه نوا فضایی رویایی را ایجاد می کند.

رویدادهای جذاب در جشنواره شب های سفید

جشنواره Songkran;  جشنواره بازی های آبی تایلند

دعاها در معابد: بودایی ها دعا می کنند و روی مجسمه های بودا در معابد آب می ریزند تا شایستگی و موفقیت را در سال آینده به ارمغان بیاورند.

جشنواره رنگ هند یکی از بزرگترین جشنواره های هند است و نمادی از تولد دوباره طبیعت و آغاز بهار است، به همین دلیل این جشنواره هر ساله در ماه فوریه و مارس، روز بعد از ماه کامل برگزار می شود. این جشنواره یکی از بزرگترین جشنواره های هند است و نماد تولد دوباره طبیعت و آغاز بهار است و به همین دلیل این جشنواره هر ساله در اوایل ماه مارس، روز بعد از ماه کامل برگزار می شود.

پاشیدن آب: ریختن آب روی مردم نماد پاکی است. آب تمام گرفتاری ها، بدبختی ها و نارضایتی های سال گذشته را از بین می برد.

شب های سفید سن پترزبورگ

بخش مهمی از جشنواره شب های سفید مجموعه ای از اجراهای موزیکال، ارکسترال و باله در تئاتر ماریینسکی است. این تئاتر هر روز در این جشنواره برنامه های مختلفی را ارائه می دهد. نمایش های بعد از ظهر معمولاً از ساعت 7 بعد از ظهر و گاهی اوقات در ساعت 18 شروع می شود. همچنین، نمایش های صبح معمولاً در ساعت 12:00 بعد از ظهر یا 2:00 بعد از ظهر برگزار می شود. اولین برگزار کننده این جشنواره اولین شهردار سن پترزبورگ آناتولی سبچاک بود و از سال 1993 این جشنواره هر ساله برگزار می شود.

در این روز مردم خود را با پودرهای رنگی یا آب رنگی رنگ می کنند و رنگ ها را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند. پرتاب پودرهای رنگی، سطل های پر از آب رنگی و بادکنک های قابل شستشو از جمله جذابیت های این مهمانی جذاب است. رنگ های استفاده شده در این روز در جشن که روی دست و صورت و موهای شرکت کنندگان ریخته می شود اغلب طبیعی و با گل و میوه تهیه می شود. این نوع رنگ نه تنها برای پوست شما بی ضرر است، بلکه مفید است.مجله ازدواج

جشنواره شب های سفید

هولی یکی از جشن های سنتی هند است. این جشنواره بخشی از آداب و رسوم این کشور است. این جشن سنتی و باستانی در آغاز فصل بهار طبق تقویم هندی برگزار می شود. در این روز همه به ویژه هندی ها به خیابان ها می آیند و با رقص و پایکوبی مراسم رنگ آمیزی را اجرا می کنند. بسیاری از مردم امروز تور در هند آنها به قصد دیدن این رویداد خرید می کنند و به این کشور سفر می کنند. جشن هولی نشانه شادی مردم هند است و در واقع امید به زندگی و رضایت از پیروزی خیر بر شر را نشان می دهند.

جشنواره رنگ ها در هند

بازدید: روز دوم جشنواره، روز رسمی خانواده در تایلند است. برخی از خانواده ها ممکن است یک پیک نیک داشته باشند یا در خانه جمع شوند. هدف از این شغل گذراندن وقت با خانواده است.

شب های سفید یک پدیده طبیعی است که از ابتدای ژوئن تا اوایل ژوئیه در شهرهای شمال روسیه و در اکثر شهرهای نزدیک به قطب شمال رخ می دهد. دلیل این پدیده شگفت انگیز، عرض مدار عرضی است که باعث طلوع و غروب همزمان خورشید می شود، یعنی در غروب خورشید نمی تواند در افق فرو برود و تاریکی شب را ایجاد می کند و در نتیجه هوا روشن می ماند. گردشگرانی که می خواهند این پدیده زیبا را ببینند می توانند تور روسیه از قبل به صورت ترکیبی رزرو کنید. بهترین زمان برای سفر برای دیدن پدیده شب های سفید در روسیه بین 21 ژوئن تا 11 ژوئیه برای تجربه سفر متفاوت است.

برای شرکت در این جشنواره می توانید تورهای روسیه را به صورت ترکیبی خریداری کنید که در این صورت به مسکو سفر خواهید کرد و شب های سفید سن پترزبورگ را از دست ندهید. البته امکان رزرو تورهای انفرادی روسیه نیز وجود دارد که در صورت تمایل می توانید این کار را انجام دهید. تور مسکو سن پترزبورگ را از کجا بخریم.

جشنواره Songkran; جشنواره بازی های آبی تایلند