جدیدترین ها از طرح تعویض خودروی دست دوم 1402 • تصویر از مجله زندگی

دبیر انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت کل کشور گفت: برندگان طرح تعویض خودروهای فرسوده 2 ماه فرصت دارند تا در سامانه نوسازی (nnhk.ir) داده شده.
سیدامیر احمدی گفت: پس از تصویب قانون ساماندهی صنعت خودرو از 10 بهمن 1401 سامانه صندلی حمل و نقل سوخت کشور مسدود و روند کاری برندگان. طرح تعویض خودروی دست دوم با مشکلاتی مواجه شدند.

دبیر انجمن صنفی مراکز ضایعات و بازیافت کشور گفت: تا هفته گذشته ثبت نام اولیه این افراد انجام می شد. در حال حاضر، به صاحبان خودروهای دست دوم که برنده برنامه جایگزینی شده اند، پیامک داده شده است که به آنها 2 ماه فرصت داده شده تا روند کار خود را تکمیل کنند.

سیدامیر احمدی گفت: مالکان خودروهایی که اخیراً به مراکز اسقاط مراجعه می کنند، اطلاعات و مدارک آنها در سامانه جدید مقاوم سازی ثبت می شود و روند کار آنها به راحتی انجام می شود، اما مالکانی که مدارک آنها قبل از سال 1402 در سامانه حمل و نقل و صندلی سوخت ثبت شده است. متاسفانه اطلاعات آنها در این سامانه جدید موجود نیست و مراکز اسقاط خودرو به دلیل عدم اطلاع رسانی قادر به انجام فرآیند کاری این افراد نیستند.

دبیر انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت کشور افزود: از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت تقاضا داریم هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنند تا این افراد از مزایای طرح تعویض خودرو بهره مند شوند. در مهلت قانونی، ضمن اینکه برای رفع نگرانی این افراد در صورت امکان مجددا به این صاحبان پیامک ارسال کنید.مجله ازدواج

وی ادامه می دهد: از پیامکی که خودروسازان برای این مالکان ارسال کرده اند و مهلتی که تا پایان اردیبهشت 1402 به آنها داده شده، نگرانی برای این مالکان به وجود آمده است.

احمدی افزود: از سازمان توسعه تقاضا داریم سامانه جدیدی که راه اندازی شده را داشته باشد تا مالکانی که قصد مشارکت در طرح فروش نقدی را دارند از مزایای این طرح برخوردار شوند. خودروهایی که ستاره دارند و یا با حروف بزرگ یا کوچک در برگه سبز ثبت شده اند حتی نمی توانند ثبت نام کنند و صاحبان طرح تعویض نگران این موضوع هستند.

طرح تعویض خودروهای دست دوم

وی ادامه داد: متأسفانه واگذاری ستاد حمل و نقل سوخت از وزارت راه به وزارت حراست در زمانی انجام شد که برندگان در سامانه قدیم ثبت نام کرده بودند و مراحل کار آنها به صورت اولیه یا نهایی تکمیل نشده بود. مراحل؛ با توجه به اینکه سامانه ستاد حمل و نقل سوخت برای حدود 3 ماه مسدود بود، در 30 فروردین 1402 سامانه جدیدی با نظارت وزارت امنیت راه اندازی شد و برندگان طرح تعویض خودروهای فرسوده هدایت شدند. به این سیستم، اما روند کار به کندی تکمیل شد.