ثبت وام نوسازی مسکن در سامانه تجهیز بافت فرسوده

همچنین بر اساس قانون حمایت از احیاء، نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده، شهرداری ها موظفند حداقل 50 درصد کاهش عوارض پروانه و تراکم ساختمان را که تا 100 درصد افزایش می یابد، اعطا کنند. در حال حاضر شهرداری های کشور در پارچه های فرسوده همکاری خوبی دارند و به طور متوسط ​​بیش از 85 درصد تخفیف می دهند.مجله ازدواج

وی گفت: در صورت عدم تایید ملک برای دریافت تسهیلات یا اسناد از طریق سامانه، متقاضیان می توانند به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها مراجعه و یا به سامانه پیامکی 30008612 پیامک کرده و مشکلات خود را با کارشناسان در میان بگذارند. انجمن بازآفرینی شهری ایران


چگونه وام 600 میلیون تومانی برای نوسازی مسکن دریافت کنیم؟

با قول به خانه ها سند می دهند؟

حسینی گفت: پس از مشاهده قرار گرفتن ملک در بافت فرسوده، به عنوان اطلاعات آنلاین جهت تشکیل پرونده تایید شد. تسهیلات دریافت کند نوسازی به بانک مسکن ارسال می شود، گفت: افرادی که تمایل به استفاده از بند بازوبند تبصره 11 قانون دارایی امسال با توجه به دریافت سند خود در مناطق حاشیه ای دارند نسبت به استفاده از آن اقدام کنند. با مراجعه به سامانه ثبت تاسیسات نوسازی پارچه باطله شرکت بازآفرینی شهری ایران و ثبت اطلاعات، کد رهگیری به آنها داده می شود.

اطلاعات دریافتی از متقاضیان مدارک در مناطق حاشیه ای مصوب جهت تایید و تطبیق مدارک به ادارات کل راه و شهرسازی استان ارسال می شود و در صورت تایید مدارک توسط آنها مدارک جهت تشکیل پرونده و صدور به ادارات ثبت احوال و اسناد استانی ارسال می شود. سند.

پس از ثبت کدپستی یا کد جام جم (ثبت شده در سند تک برگی) در سامانه، به صورت خودکار به آنها اطلاع داده می شود که آیا ملک آنها در محدوده ( بافت فرسوده تاریخی یا سکونتگاه غیررسمی) است یا خیر.

به گزارش ایسنا، سقف وام های نوسازی و بهسازی مسکن واقع در بافت های فرسوده شهری 450 میلیون تومان است. در چهار شهر تهران، مشهد، قم و شیراز و در منطقه حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و شاهچراغ(س) تا سقف 600 میلیون تومان پرداخت می شود. نوسازی

سود وام برای نوسازی مسکن چقدر است؟

به گفته مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه بازآفرینی شهری ایران، پس از ثبت کد پستی یا کد جم (ثبت شده در سند تک برگی) در سامانه، به صورت خودکار مطلع می شوند که آیا اموالشان در محدوده محدوده (بافت مورد استفاده- تاریخی یا زیستگاه غیررسمی) واقع شده است یا خیر.

هم اکنون وام 600 میلیون تومانی برای نوسازی مسکن به صاحبان خانه های اطراف عتبات عالیات در چهار شهر تهران، مشهد، قم و شیراز پرداخت می شود و سقف این وام در بافت های فرسوده سایر شهرها نیز 450 میلیون تومان است. برای دریافت این وام نیازی به سپرده گذاری نیست.

در خصوص نرخ سود این تسهیلات، 150 میلیون تومان وام در تمامی شهرستان ها بدون سود بانکی است. مابقی 18 درصد خواهد بود. بنابراین نرخ سود در تهران حدود 12 درصد، در کلان شهرها 11 درصد و در سایر شهرها حدود 10 درصد است. برای استفاده از این تسهیلات نیازی به سپرده گذاری نیست.

در صورت عدم تایید ملک برای دریافت تسهیلات یا اسناد از طریق سامانه، متقاضیان می توانند به ادارات کل راه و شهرسازی استان مراجعه کنند و یا موضوع خود را با ارسال پیام به سامانه پیامکی با کارشناسان جامعه بازآفرینی شهری ایران در میان بگذارند. شماره 30008612.

در حال حاضر صاحبان سفته‌هایی که در سکونتگاه‌های غیررسمی و در حاشیه شهرها واقع شده‌اند می‌توانند اسناد دریافت کنند. زیرا ارائه خدمات شهری به این واحدها مستلزم دریافت سند است. پس از مشخص شدن قرار گرفتن ملک در بافت فرسوده مصوب، اطلاعات به صورت آنلاین جهت تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی به بانک مسکن ارسال می شود. افرادی که تمایل دارند از بند «ک» تبصره ۱۱ قانون بودجه سال جاری در خصوص وصول سند خود در مناطق حاشیه نشین استفاده کنند. با مراجعه به سامانه ثبت تاسیسات نوسازی پارچه باطله شرکت بازآفرینی شهری ایران و ثبت اطلاعات، کد رهگیری به آنها داده می شود.

امکانات بافت فرسوده

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه بازآفرینی شهری ایران گفت: افرادی که دارایی آنها در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارد می توانند به سامانه ثبت نوسازی پارچه های مستعمل شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت خود اقدام نمایند.

آدرس سیستم نصب دستمال کاغذی استفاده شده

افرادی که دارایی آنها در محدوده بافت های ناکارآمد شهری واقع شده است می توانند با مراجعه به سامانه ثبت تاسیسات نوسازی بافت فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس facility.udrc.go نسبت به ثبت اسناد ملکی خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، سید علیرضا حسینی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه نوسازی شهری ایران گفت: افرادی که دارایی آنها در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارد می توانند برای نوسازی به سامانه ثبت تاسیسات شرکت نوسازی شهری ایران مراجعه کنند. سازه های خارج از سایت facility.udrc.ir اسناد ملک خود را ثبت کنید.

بر اساس برنامه تشویقی اعلام شده در آبان ماه 1401، امکان ساخت و ساز تا دو طبقه بالاتر از تراکم مجاز، ارائه حداقل 50 درصد کاهش در صدور پروانه و امکان تهاتر با زمین دولتی از جمله امتیازاتی است که دولت در اختیار دارد. در اختیار صاحبان واحدهای مسکونی واقع در بافت ناکارآمد متس قرار دارد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات جامعه بازآفرینی شهری ایران افزود: اطلاعات دریافتی از متقاضیان سند در مناطق حاشیه ای مصوب برای بررسی و اجرای اسناد به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها ارسال می شود. مدارک به تایید ایشان می رسد مدارک بایگانی و صادر می شود و سند به ادارات ثبت و اسناد استان ها ارسال می شود.