ثبت وام مشاغل خانگی 1402

برای انجام کار در منزل، انجام کار فقط توسط یکی از اعضای خانواده یا اعضای یک واحد مسکونی ضروری است. حجم تولید باید با شرایط و فضای واحد مسکونی مطابقت داشته باشد. نباید باعث ایجاد مشکلات محیطی، صوتی و بصری شود. آلودگی حقوق همسایگان باید کاملا رعایت شود. عرضه و فروش محصولات (کالا و خدمات) باید خارج از واحد مسکونی صورت گیرد. تردد نامتناسب با فضای محل سکونت به خصوص در مجتمع های مسکونی انجام نشود، اشغال باید مجاز و متناسب با محیط مسکونی باشد.مجله ازدواج

در اکثر بانک ها برای اعطای تسهیلات، شرط سنی 18 سال به عنوان حداقل سن در نظر گرفته می شود و از متقاضی گواهی حسن سابقه و کارت خدمت می خواهند، همچنین داشتن ضامن برای آن نیز یکی از شرایط است. برای اعطای این وام توسط اکثر بانک ها

آدرس سامانه وام مشاغل خانگی 1402 می باشد

فعالیت در زمینه مشاغل خانگی به 3 روش امکان پذیر است:

ب- انجام فعالیت های خوداشتغالی از جمله تامین مواد اولیه تا عرضه محصولات خارج از محیط مسکونی (نامزد مستقل)

امروزه مشاغل خانگی بسیار رایج شده است و به دلیل شرایط کرونا و نیاز به خانه نشینی بسیاری از افراد تمایل دارند در خانه کار کنند و کسب و کار خود را از خانه شروع کنند که نیاز به سرمایه کافی دارد. و مشاغل خانگی

متقاضی وام مسکن 1402 نباید کارمند دولت باشد اعم از کارمند دولتی، پیمانی، پیمانی، روزمزد، ساعتی، پروژه ای و … اما بازنشستگان دولتی از دریافت وام مسکن منعی نخواهند داشت.

ج- انجام فعالیت به صورت مشارکتی یا مشارکتی با شرکت های بالادستی تامین کننده مواد اولیه و عرضه محصولات خود به بازار ترجیحاً به صورت خوشه ای (پشتیبان)

نحوه ثبت نام و اخذ پروانه مشاغل خانگی چگونه است؟

جویندگان کار خانگی در صورت واجد شرایط بودن از انواع کمک ها مانند بیمه کارگران خوداشتغال، تجهیزات و بازارهای محلی برای عرضه محصولات خانگی و غیره بهره مند خواهند شد.

عرضه و فروش محصولات خانگی چگونه پیش می رود؟

متقاضی بهره مندی از این وام باید در چارچوب سامانه ساماندهی و همراهی مشاغل خانگی یا سایت ثبت وام مشاغل خانگی به نشانی smkh.mcls.gov.irثبت نام و احراز هویت و درخواست صدور مجوز مشاغل خانگی مورد نظر در سامانه پورتال ملی مجوز کشور.

متقاضیان دریافت وام مشاغل خانگی ابتدا باید از طریق سامانه ساماندهی و پشتیبانی مشاغل خانگی ثبت نام کنند و پس از احراز هویت و درخواست مجوز از درگاه ملی صدور مجوز، سپس نسبت به تکمیل درخواست در سامانه ساماندهی مشاغل خانگی و مشاغل خانگی منتظر بمانند. سامانه درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به بانک ارسال کند. تأیید سیستم و ارسال درخواست به بانک حداقل 45 روز کاری طول می کشد.

مشاغل خانگی چیست و چه حوزه هایی را پوشش می دهد؟

نظارت در زمینه کار در منزل به 3 مرحله قبل از پرداخت، حین پرداخت و پس از پرداخت خدمات تقسیم می شود.

آیا امکان کار همزمان در چند حوزه وجود دارد؟

پس از بررسی شرایط ثبت نام وام مشاغل خانگی 1402، از آنجایی که یکی از شرایط دریافت این وام، ثبت نام در سایت وام مشاغل خانگی است، در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی سیستم دریافت این وام و آن بپردازیم. امکانات برای توضیح

بنابراین در این مقاله قصد داریم شرایط دریافت، سایت ثبت نام و همچنین نحوه ثبت نام وام حرفه ای مسکن 1402 و در خصوص مبلغ و مبلغ این وام، پیگیری آن با کد رهگیری و افراد واجد شرایط را توضیح دهیم. . برای دریافت آن صحبت کنید و در نهایت فرم ثبت نام وام مشاغل خانگی را ارسال کنید.

الزامات دریافت وام مشاغل خانگی 1402

دولت نیز از این ایده حمایت کرده و تسهیلاتی مانند وام مشاغل خانگی 1402 را برای رفاه افرادی که تمایل به این امر دارند در نظر گرفته است. اما متقاضیان برای استفاده از این وام باید شرایط خاصی داشته باشند و تنها در صورتی این وام را دریافت می کنند که از طریق وب سایت ویژه آن برای وام مسکن اقدام کنند.

سایت ثبت نام اعتبار مشاغل خانگی 1402، همان سامانه ساماندهی و پشتیبانی مشاغل خانگی به نشانی smkh.mcls.gov.irتوسط دولت طراحی شده است تا متقاضیان بتوانند از طریق مشاغل خانگی شروع به کار کنند و همچنین تسهیلات بانکی برای شروع شغل خانگی مورد نظر خود دریافت کنند.

نحوه ثبت نام و دریافت وام مشاغل خانگی 1402

بر اساس قانون ساماندهی و پشتیبانی مشاغل خانگی، عرضه کالا فقط در بازار خارج از محیط مسکونی صورت می‌گیرد و عرضه و فروش محصول (کالا و خدمات) در منزل مسکونی ممنوع است. برای این منظور، بازارهای محلی موقت به طور مناسب برای عرضه محصولات خانگی تخصیص داده شده است.

روش نظارت بر مشاغل خانگی چیست؟

بر اساس قانون ساماندهی و پشتیبانی مشاغل خانگی، مشاغل خانگی شامل فعالیت هایی است که توسط یکی از اعضای خانواده یا اعضای خانواده در یک فضای مسکونی در قالب طرح کسب و کار بدون ایجاد اختلال و برهم زدن آرامش واحدهای مسکونی همجوار و رانندگی در آنجا شکل می گیرد. به تولید خدمات یا کالاهایی اطلاق می شود که می توانند در بازار خارج از محیط مسکونی فروخته شوند. بر اساس مصوبات اداره کل ساماندهی و پشتیبانی مشاغل خانگی، حوزه‌های مشاغل خانگی در رشته‌های صنایع دستی، فرش دستباف، تولیدات دامی، ماهیگیری، تبدیلی و صنایع تکمیلی به کشاورزی، عشایری، صیفی جات. ، تولیدی (صنعت و خدمات)، فعالیت ها فرهنگی و هنری می باشد و بر این اساس انواع مشاغل خانگی و زیرمجموعه های آن در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. بخش مشاغل خانگی

چگونه در خانه کار می کنید؟

متقاضی باید در زمینه ای که قصد فعالیت در آن را دارد مهارت داشته باشد و ضمن درخواست وام گواهینامه خود را در سامانه بارگذاری کند. (6 ماه برای این منظور به متقاضی اعطا خواهد شد.)

دولت با هدف حمایت از طرح ایجاد مشاغل از طریق اشتغال مشاغل خانگی و اشاعه کارآفرینی، طرح وام و تسهیلات 1402 مشاغل خانگی را در نظر گرفته است، اما متقاضیان این نوع وام بانکی باید واجد شرایط لازم باشند. شرایطی که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. شرایط دریافت وام مشاغل خانگی ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

کلیه متقاضیان مستقل و پشتیبانی باید مجوز فعالیت در حوزه مشاغل خانگی را دریافت کنند.

آیا متقاضیان مشاغل خانگی وام و تسهیلات می گیرند؟

متقاضی باید در محلی اقامت داشته باشد که مشاغل خانگی در آن ایجاد شده و قبلا از موسسه ای وام خوداشتغالی دریافت نکرده باشد. علاوه بر این، محل سکونت او باید برای مشاغل خانگی که قصد راه اندازی دارد مناسب باشد و باعث ایجاد مزاحمت برای همسایگان نشود.

با رعایت قانون با ارائه پروانه مشاغل خانگی می توانند از صندوق تامین اجتماعی بیمه مشاغل آزاد دریافت کرده و از مزایای آن برخوردار شوند. مشمولان صندوق بیمه اجتماعی

چه حمایت هایی از کارگران خانگی انجام خواهد شد؟

کار همزمان در چند شغل خانگی در صورت تایید دستگاه اجرایی ذیصلاح و در صورتی که مجموع ساعات کار هر کارگر خانگی بیش از 44 ساعت کار در هفته نباشد، مجاز است.

شرایط کار در منزل چیست؟

متقاضیان دارای مجوز مشاغل خانگی می توانند از تسهیلات مشاغل خانگی استفاده کنند. اعطای تسهیلات مذکور تابع شرایط و ضوابط بانک است و اخذ مجوز برای دریافت تسهیلات شرط نمی باشد. ضمناً سؤالات مربوط به هزینه و تسهیلات مورد نیاز برای فعالیت که در فرم ثبت نام درج شده است، از نظر متقاضیان صرفاً بیانگر بوده و تعیین میزان تسهیلات مورد نیاز جهت شناسایی در نظر گرفته شده است. دستگاه های اجرایی ذیربط

آیا کارگران خانه تحت پوشش بیمه هستند؟

الف- انجام فعالیتهای پرداختی برای کارفرمایان خارج از محیط مسکونی (کاندید تحت پوشش)

متقاضیان مشاغل خانگی به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه مراجعه کنند. www.mcls.gov.ir (، بسته به نوع فعالیت مورد نظر خود، یکی از فرم های ثبت نام (مستقل – تحت پوشش – همراه) را تکمیل کنید. فرم های تکمیلی توسط دستگاه اجرایی ذیصلاح بررسی و در صورت تایید پروژه توسط دستگاه اجرایی، پرونده متقاضی ارسال می شود. به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و پروانه مربوطه صادر می شود و در مورد متقاضیانی که از طرف سازمان حمایت اجتماعی معرفی می شوند، پس از تایید طرح توسط دستگاه اجرایی ذیربط، پروانه مربوطه صادر خواهد شد. به کار و رفاه اجتماعی ارسال شد.

آیا برای راه اندازی کسب و کار خانگی به مجوز نیاز دارید؟