ثبت وام درمان ناباروری با سود 4 درصد • تصویر از مجله زندگی

اجرای سیاست های جمعیتی یکی از دغدغه های مهم دولت های کشورمان در سال های اخیر بوده است و یکی از زمینه های مهم در این زمینه بحث ارائه خدمات مناسب و کم هزینه به زوج های نابارور برای آنهاست. رفتار؛ موضوعی که در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و در طرح هایی مانند گسترش مراکز درمان ناباروری، پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری ناباروری و اعطای وام به زوج های نابارور خود را نشان داده است.

به گفته مسئولان وزارت بهداشت، میزان کل اعتبارات اعطای وام مشخص است و هر یک از زوجین تنها یک بار می توانند از این وام استفاده کنند. وظیفه معرفی متقاضی به بانک عامل در محدوده کلی سهمیه استان و تعیین سقف فردی استقرار برای متقاضی بر عهده کارشناسان معاونت درمان معاونت درمان علوم پزشکی است. دانشگاهها. بازپرداخت اقساط تسهیلات حداکثر به مدت 60 ماه (5 سال) و با نرخ کارمزد چهار درصد در سال می باشد.

وام برای درمان ناباروری

بر این اساس متقاضیان پس از دریافت معرفی نامه از مرکز ناباروری تحت درمان که به یکی از این موارد اشاره دارد، به دانشگاه علوم پزشکی محل سکونت خود مراجعه و اقدامات اداری برای آنها انجام می شود. افراد واجد شرایط دریافت وام باید دارای بیمه پایه باشند. سایر شرایط مانند شرط سنی زیر 45 سال، تابعیت ایرانی و شرایط بانکی از جمله ضامن و غیره. لازم به ذکر است حتی در صورت دریافت خدمات درمانی زوج های نابارور در شهر دیگری، با اخذ معرفی نامه از این مرکز درمان ناباروری، باید درخواست وام به رئیس دانشگاه محل اقامت ارائه شود.

مبلغ وام درمان ناباروری، سود و پرداخت آن چقدر است؟

به گزارش ایسنا، در حال حاضر حدود 40 مرکز دولتی درمان ناباروری در کشور وجود دارد و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، این تعداد باید تا سال 1402 به 45 مرکز افزایش یابد تا همه استان ها از خدمات درمان ناباروری دولتی بهره مند شوند. همچنین در بحث جلد بیمه درمان ناباروریبیمه و وزارت بهداشت وارد شدند و این خدمات تا حد زیادی تحت پوشش بیمه قرار گرفت. به این ترتیب، بر اساس ماده 43 قانون حمایت از خانواده و جوانان، پوشش بیمه ای خدمات ناباروری به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت پیشنهاد شده و زیرساخت های ارائه خدمات و عقد قرارداد با بیمه های پایه توسط این وزارتخانه فراهم شده است. مراکز دولتی ناباروری بر این اساس با حمایت دولت در زمینه تزریق اعتبارات به بیمه سلامت، در پایان مرداد ماه سال 1400 به تصویب هیات وزیران رسید که خدمات درمان ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرد. بیمه از ابتدای سال 1400.

لازم به ذکر است که بر اساس اعلام وزارت بهداشت برای اعطای این تسهیلات نیازی به اخذ پیش فاکتور برای بیمارستان یا تجهیزات متقاضی نیست و بانک های عامل موظف به رعایت آن هستند. سایر قوانین بانکی مرتبط قوانین و مقررات در اعطای تسهیلات وام. معرفی متقاضیان به بانک عامل نیز بر اساس لیست انتظار بوده و روند دریافت وام مطابق با شرایط بانک عامل می باشد. لازم به ذکر است افراد پس از دریافت هر خدمت در سامانه های بیمه و وام مربوطه وزارت بهداشت ثبت نام می کنند.مجله ازدواج

بر این اساس شرکت های بیمه مدیریت درمان زوج های نابارور را بر عهده گرفته اند و پوشش 90 درصدی این حوزه را ارائه می کنند. در عین حال این پوشش بیمه ای در مراکز دولتی غیردولتی (جهاد دانشگاهی) و مراکز خصوصی با پوششی متناسب با هزینه های مراکز عمومی غیردولتی اجرا شده است.

چه خدمات درمانی باروری تحت پوشش بیمه است؟

طبق اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر خدماتی که برای هر زوج در سال در نظر گرفته می شود، بسته به نیاز و نوع ناباروری، شامل روش های کمک باروری ICSI یا IVF، انتقال جنین، تلقیح داخل رحمی (IUI)، سونوگرافی واژینال یا شکم است. بسته به مجموعه خدماتی که در مرکز ناباروری توسط طرف قرارداد انجام می شود، داروهای درمان ناباروری با پوشش 90 درصد، جراحی های درمان ناباروری مردان، داروهای درمان ناباروری مردان، آزمایشات PESA، TESE، بخشی از ژنتیک آزمایشات در افراد مبتلا به آزواسپرمی طبق استانداردهای وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

شرایط دریافت وام قرض الحسنه زوجین نابارور

یکی دیگر از اقدامات پیش بینی شده برای حمایت از زوج های نابارور، ارائه تسهیلات برای هزینه های درمانی است. بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت، از شهریور ماه سال 1398 بر اساس تبصره 16 قانون دارایی، وزارت بهداشت و بانک مرکزی موظف شدند دستورالعمل اعطای تسهیلات را تدوین و از محل اعتبارات توزیع شده به بانک مرکزی اقدام کنند. بانک ها در خصوص اعطای تسهیلات قرض الحسنه به زوج های نابارور.

البته شرایط بازپرداخت وام در قالب مقررات بانکی است. بر اساس این طرح، تسهیلات درمان ناباروری به سه گروه از زوجین خواهان درمان ناباروری داده می شود:

  • زوج هایی که نیاز به خدمات اهدایی دارند
  • زوج هایی که نیاز به استفاده از داروهای وارداتی دارند که تحت پوشش بیمه نیستند
  • زوج‌هایی که حاملگی‌های پرخطر و پرهزینه هستند که نیاز به درمان‌های IVF و ICSI دارند.

برای دریافت وام درمان ناباروری به کجا مراجعه کنیم؟