ثبت نام پیاده روی اربعین 1402+ ساعت و شرایط ثبت نام • تصویر از مجله زندگی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با تلاش مستمر کارشناسان و دست اندرکاران سامانه سماح در samah.haj.ir تهیه شده است و از ساعت 10 صبح روز سه شنبه این هفته (3 اوت) امکان ثبت نام در راهپیمایی اربعین برای داوطلبان فراهم است.

وی افزود: در پی رایزنی ها و مذاکرات صورت گرفته بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق و توافق صورت گرفته با پلیس، مقرر شد گذرنامه زیارتی برای داوطلبان کسب بالاترین افتخارات صادر شود.

شرایط صدور گذرنامه زیارتی

  • این گذرنامه فقط برای سفر زیارتی به عراق قابل استفاده است.
  • افرادی که پاسپورت معتبر دارند نمی توانند گذرنامه زیارتی بگیرند.
  • این گذرنامه فقط برای یک نفر (فردی که با کد ملی خود وارد سامانه شده است) صادر می شود و افراد در هر سنی می توانند پس از ثبت نام و درخواست کارت زیارت با نام کاربری خود وارد سامانه شوند.

مدارک مورد نیاز برای گذرنامه زیارتی

  • تصویر رضایت رسمی همسر برای زنان متاهل.
  • تصویر گواهی فوت یا طلاق برای زنانی که شوهرشان فوت کرده یا طلاق گرفته است. زنان متاهلی که به دلیل عدم دسترسی به همسر (مفقود یا در دسترس) نمی توانند رضایت خود را کسب کنند، می توانند با ارائه نامه از مرجع قضایی (تهیه محل سکونت) برای دریافت گذرنامه زیارتی اقدام کنند.
  • تصویر رضایت رسمی ولی یا قیم برای متقاضیان زیر 18 سال (متقاضیان زیر 18 سال در صورت فوت ولی و عدم دسترسی به جد پدری و قیم یا قیم قهری با اجازه مقام قضایی قابل تعیین نمی باشند) می توانند برای دریافت گذرنامه مجدداً درخواست دهند.
  • در صورت عدم وجود عکس در سیستم، یک عکس رنگی 6*4 با زمینه سفید (تمام صورت، بدون عینک، بدون کلاه و کراوات، بیش از یک سال از تاریخ عکس نگذشته است، برای دختران بالای شش سال با رعایت کامل حجاب اسلامی) بارگذاری کنید.
  • کارمندان شاغل در نیروهای مسلح امکان درخواست آنلاین گذرنامه زیارتی را ندارند و باید به مراکز پلیس مهاجرت و گذرنامه شهر خود مراجعه کنند.
  • برای ثبت درخواست صدور گذرنامه زیارتی، داشتن آدرس، محل صدور و محل تولد در سامانه الزامی است. در صورت عدم وجود اطلاعات در مورد محل تولد یا محل صدور آن را در صفحه اطلاعات شخصی وارد نمایید و در صورت عدم وجود آدرس آدرس خود را در سامانه ثبت نمایید.

گذرنامه زیارتی چند سال اعتبار دارد؟

سخنگوی فراجا گفت: هزینه صدور گذرنامه 50 هزار تومان برآورد شده است که نسبت به گذرنامه معمولی بسیار ارزانتر و حدود یک هشتم قیمت است.

صدور گذرنامه زیارتی چند روز طول می کشد؟

ثبت نام راهپیمایی اربعین 1402

ثبت نام از داوطلبان راهپیمایی اربعین از 12 مرداد آغاز می شود

صدور گذرنامه زیارتی

صدور گذرنامه زیارتی 50000 تومان و تحویل 5 روزه

اعتبار این گذرنامه های زیارتی مانند سایر گذرنامه ها 5 سال بوده و فقط برای زیارت عتبات عالیات در ماه های محرم و صفر می باشد، البته رایزنی های لازم با طرف عراقی نیز برای استفاده در سایر روزهای سال در دستور کار قرار دارد.

هزینه صدور گذرنامه زیارتی چقدر است؟

سردار منتظرالمهدی تاکید کرد: این گذرنامه زیارتی بین 3 تا 5 روز کاری از زمان درخواست تا تحویل به متقاضیان منزل تحویل می شود.

درخواست گذرنامه زیارتی از طریق برنامه پلیس من

وی اعلام کرد: اتباع خارجی مقیم ایران باید با مراجعه به دفاتر کفالت در سراسر کشور درخواست خود برای صدور سند سفر زیارتی را ثبت کنند و طبق روال در اسرع وقت برای آنها سند سفر مربوطه صادر و صادر می شود. در این راستا مرز چذابه برای تردد اتباع خارجی مقیم ایران در نظر گرفته شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: صدور گذرنامه زیارتی به قیمت یک هشتم و در اسرع وقت برای ایام محرم و سفر در دستور کار پلیس قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی گفت: صدور گذرنامه زیارتی به یک هشتم قیمت و در اسرع وقت برای ایام محرم و سفر در دستور کار پلیس قرار گرفت. پیاده روی اربعین حضوری چشمگیر داشته باشید.

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ثبت نام از زائران و داوطلبان اعزام به کربلا در ایام اربعین حسینی از روز سه شنبه هفته جاری (12 مرداد) آغاز می شود.

ثبت نام در سامانه سماح

مراحل ثبت نام و درخواست پاسپورت زیارتی تنها از طریق اپلیکیشن پلیس من انجام می شود و افرادی که در استفاده از اپلیکیشن مشکل دارند می توانند با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان ها (نه پلیس +10) در سراسر کشور ثبت نام و درخواست خود را ارسال کنند.

شرایط صدور گذرنامه زیارتی برای اتباع خارجی

وی افزود: داوطلبان پیاده روی اربعین حسینی باید با مراجعه به سامانه سماح نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

سخنگوی فراجا گفت: نیروی انتظامی از بهمن ماه سال گذشته برای متقاضیانی که در سال های گذشته کارت تردد زیارت دریافت کرده اند و گذرنامه دریافت نکرده اند، گذرنامه بین المللی صادر و درب منزل ارسال کرده است.مجله ازدواج