ثبت نام سهام بازماندگان از چه زمانی آغاز می شود؟

بر این اساس سازمان خصوصی سازی موظف است بند (الف) تبصره (2) ماده واحده قانون دارایی سال 1401 کل کشور را بر اساس قانون اجرای سیاست های کلی چهل و چهارم اجرا کند. (44) اصل قانون اساسی – مصوب 1385 – و اصلاحات بعدی آن و مصوبات شورای عالی برای اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی برای تخصیص سهام سرمایه به واجد شرایط. اشخاص طبق قوانین فوق الذکر.

به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، سهام ارزشمند 35 هزار میلیارد تومانی دولت برای تخصیص به بازماندگان تمام شده است. در واقع قرار بود 10 میلیون تومان اقدام به 3.5 میلیون نفر از بازماندگان اقدامات قانونی (افراد تحت پوشش کمیته امداد و مددکاری اجتماعی و همچنین سه دهم داوطلبان اول) اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر، مصوبه هیات وزیران در خصوص اجرای بند (الف) تبصره (2) قانون دارایی سال 1401 قانون اساسی کشور. کل کشور که به پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور تصویب شد، ابلاغ شد.

وی در خصوص تخصیص سهام به بازماندگان به ایسنا گفت: تخصیص سهام به بازماندگان تکلیف بودجه سال جاری بوده است و فعلاً مشخص نیست در بودجه سال آینده چه تصمیمی در این خصوص گرفته خواهد شد، اما امسال به دلیل اینکه مخالفت معاونت حقوقی ریاست جمهوری با این پرونده به نتیجه نرسید.

ثبت سهام بازماندگان

نهایی شدن سهام اجتماعی بازماندگان تا پایان سال

بازماندگان سهام عدالت شامل کسانی است که تحت پوشش نهادهای امدادی مانند کمیته امداد، سازمان رفاه اجتماعی و درآمد سه دهم جامعه کارگری قرار دارند. در مجموع تعدادی از افراد در سال 2005 موفق به دریافت سهام عدالت نشدند که می توان آنها را به دو دسته تقسیم کرد. گروه اول در حین توزیع سهام بین سالهای 1384 تا 1391 حق دریافت سهام را داشتند، اما ثبت نهایی را انجام ندادند. گروه دوم افرادی هستند که از سوی وزارت کار جزو شش دهک پایین درآمدی جامعه تشخیص داده شده و سهمی دریافت نکرده اند.
چندی پیش وزیر اقتصاد از وجود 3.5 میلیون نفر تحت پوشش موسسات امدادی خبر داد که تا پایان سال 1401 در اولویت تعیین تکلیف هستند.

در بند (الف) تبصره (2) ماده واحده قانون دارایی 1401، دولت موظف است باقیمانده سهام دولت یا شرکت‌های سهامی عام را در شرکت‌های قابل واگذاری در هیچ بازاری در رابطه با آن واگذار کند. به انتقال سهام عدالت به مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کل کشور و کلیه واجدین شرایط مطابق قانون نحوه اجرای سیاست های کلی چهل و چهارم (44) قانون اساسی.

خبر بد برای سهامداران

همچنین گزارش اعمال این بند از سوی وزارت اقتصاد هر سه ماه یک بار به کمیسیون های اقتصادی و اجتماعی مجلس ارسال می شود.

ارزش سهام جدید اعلام شد

(12/15/1401) خاندوزی در پاسخ به سوالی درباره میزان سهام باقیمانده سهام گفت: بر اساس قانون مالی سال 1401 دولت موظف است به مشمولان تحت حمایت نهادهای حمایتی سهام اختصاص دهد. بر اساس نظر اداره تنظیم مصوبات مجلس، این موضوع باید به تصویب شورای عالی اصل 44 برسد، لذا وقت رئیس جمهور را گرفته ایم و این سهام تا پایان اسفندماه به بازماندگان تعلق می گیرد.


تصمیم دولت برای تخصیص سهام سرمایه اعلام شد

به گزارش اکوایران، حسین قربان زاده با بیان اینکه سوال پرتفوی بازماندگان سهام برای سومین بار در کمیته دولت مطرح شد، گفت: حتی امروز نیز واگذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ایران. مس ملی به بازماندگان سهام سرمایه مورد توافق قرار نگرفت و لذا واگذاری سهام سرمایه به بازماندگان لغو شد.

وی افزود: با توجه به مشکلی که در تصمیم دولت وجود دارد، بعید است تا قبل از پایان سال جاری به بازماندگان دو دهک کم درآمد سهام اعطا شود. البته سازمان خصوصی سازی جزییات آن را بهتر می داند.

در ادامه این مقام مسئول گفت: ارزش هر نفر 10 میلیون تومان این سهام مصوب شده و این 10 میلیون تومان از سبد سهام مختلف است اما زمان واگذاری آن مشخص نیست و ممکن است به پایان این مدت برسد. دوره زمانی. سال



مجله ازدواج

علاوه بر این، به گفته اکبر حیدری، سخنگوی انجمن صنفی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان، شورای تطبیق آیین‌نامه‌های دولت در تصمیم‌گیری برای تخصیص سهام به بازماندگان دو دهک با درآمد کم کمیته امداد امام خمینی (ره) با مشکل مواجه شده است. سازمان اجتماعی است و این مشکل باید حل شود.

اکوایران: رئیس سازمان خصوصی سازی از لغو واگذاری سهام به بازماندگان این سهام به دلیل عدم تصویب پرتفویی که برای بازماندگان در نظر گرفته شده بود، خبر داد.

به همین دلیل رئیس سازمان خصوصی تاکید کرد تا زمانی که مشکل کمیسیون تطبیق مجلس یعنی تشکیل شورای عالی بند 44 سیاست های کلی و تصویب تسویه حل نشود، کاری نمی توان انجام داد.