ثبت نام خودرو برای جانبازان به قیمت کارخانه با وام کم بهره • مجله ازدواج

نظر شما درباره تخصیص خودروهای ملی به پیشکسوتان با قیمت کارخانه چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با تصویر زندگی به اشتراک بگذارید.مجله ازدواج

بر اساس این تفاهم نامه لایحه تخصیص ۱۴۰۱ خانواده های جانبازان و ایثارگران را باید سومین گروهی دانست که امکان ورود به مسیر تحویل خودرو با قیمت کارخانه ای ویژه را دارند. پیش از این، مادران دو یا چند فرزند تحت قانون حمایت از خانواده و جوانان و همچنین مالکان خودروهای دست دوم، امکان دریافت محصولات خودروسازان را از مسیری متفاوت با نامزدهای عادی خودروسازان داشتند.

به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه موظف است بر اساس تکلیف قانونی بودجه سال جاری 10 هزار خودروی ملی به ایثارگران تحویل دهد. این فرآیند با کمک بنیاد شهید و امور ایثارگران و با معرفی ایثارگران توسط آنها اجرا می شود.

چه خودروهای ملی به جانبازان داده می شود؟

امید قالیباف در این خصوص گفت: به همین منظور خودروهای تارا اتوماتیک، دناپلاس توربو اتوماتیک، کوییک اتوماتیک، پژو 207 اتوماتیک و شاهین گیبری به بنیاد شهید ارائه شده است و در هر زمان لیست اسامی واجدین شرایط خواهد بود. مندرج در ضوابط مندرج در بند (ی) تبصره 7 قانون بودجه 1401 توسط این بنیاد به وزارت حریم خصوصی اعلام و با تخصیص تسهیلات بانکی، خودرو در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.
سخنگوی وزارت امنیت تصریح کرد: انتخاب مدل خودروی مذکور با توجه به قابلیت استفاده جانبازان صورت گرفته است. به تعهدات قانونی خود عمل کند و خودرو را به آنها تحویل دهد».

اما بند بودجه به نقل از سخنگوی صمت چه می گوید؟ بررسی لایحه بودجه سال جاری نشان می دهد که نمایندگان بند (ی) تبصره 7 ماده واحده این لایحه; وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور یعنی ایران خودرو و سایپا موظف است فروش خودرو به همسر، فرزندان و بستگان جانبازان بیست و پنج درصد (25%) و بیشتر با محدودیت جسمی و حرکتی و جانبازان پنجاه درصد (50%) تا هفتاد درصد (70%) با معرفی ایثارگران و ایثارگران. بنیاد امور در اقساط پنج سالیانه و کارمزد چهار درصد (4%).

طرح اختصاص خودروهای ملی به ایثارگران به قیمت کارخانه تصویب شد. در این طرح 10 هزار خودرو ملی به فروش می رسد.

اختصاص خودروهای ملی به ایثارگران به قیمت کارخانه در آخرین جلسه وزارت حراست تصویب شد. در این طرح خودروهای تارا اتوماتیک، دناپلاس توربو اتوماتیک، کوئیک اتوماتیک، پژو 207 اتوماتیک و شاهین گیبری به بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شدند.

ثبت نام خودرو برای جانبازان

البته با توجه به تعداد متقاضیان و همچنین تیراژ محصولات ارائه شده توسط خودروسازان، مادران دو یا چند فرزند و صاحبان خودروهای دست دوم با استفاده از ابزار. قرعه کشی ماشین آنها به ماشین دسترسی داشتند. اما با توجه به توضیحات سخنگوی صمت، بحث برگزاری قرعه کشی برای شناسایی جانبازان واجد شرایط دریافت خودرو به قیمت کارخانه منتفی است. همچنین خانواده های شهدا و جانبازان می توانند با پرداخت 4 درصد کارمزد برای خرید خودرو از خدمات بانکی استفاده کنند.

پیش از این نیز شاهد بودیم که وزارت حراست موظف است بر اساس بودجه های مختلف در سال های مختلف تسهیلات ویژه ای را برای تسهیل تردد جانبازان در نظر بگیرد. این تسهیلات شامل ارائه وام خودرو ارزان قیمت (درصدی از مبلغ خودرو) یا جایگزینی خودروی جانبازان (معمولاً پس از 10 سال) بود.

شرایط وام خودرو برای خانواده شهدا و جانبازان