ثبت نام اینترنتی وام ضروری بازنشستگان کشوری سال 1402 • تصویر از مجله زندگی

مستمری بگیران و کارمندان محترم صندوق بازنشستگی کشوری آنها می توانند تحت شرایط و ضوابط زیر ثبت نام کنند درخواست وام کار خود را انجام دهند پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، مبلغ وام طبق اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی نزد بانک صادرات ایران واریز خواهد شد.

سامانه ثبت نام آنلاین وام ضروری از شنبه 15 خرداد 1402 فعال می شود

مرحله اول بازپرداخت وام 30 میلیون تومانی با توجه به اولویت بندی داوطلبانی که ثبت نام کرده بودند تا پایان شب جاری (3 خرداد) برای 32 هزار واجد شرایط انجام می شود.

شرایط دریافت وام بازنشستگان کشوری

 1. مبلغ وام 300.000.000 میلیون ریال می باشد و صرفاً به حساب متقاضی نزد بانک صادرات که در سامانه سفارش درج شده و از این حساب مستمری/کارمزد دریافت می کند واریز می شود.
 2. هرگونه تسویه حساب مربوط به وام های دوره های گذشته بر اولویت بندی وام یا واجد شرایط بودن تأثیری نخواهد داشت.
 3. متقاضیانی که تاریخ بازنشستگی آنها کمتر از یک سال است مجاز به ثبت نام نیستند.
 4. وراث مردی که ظرف سه سال آینده از فهرست حقوق حذف شوند، مجاز به ثبت نام نیستند.
 5. متقاضیانی که برای آن سال حکم تمدید دریافت نکرده اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
 6. فقط یکی از وراث وفادار می تواند با رضایت سایر وراث وفادار از وام استفاده کند. بنابراین سایر وراث باید پس از ورود به لینک «سامانه وثیقه وارث» و تکمیل آن رضایت خود را برای دریافت وام توسط متقاضی اعلام کنند.
  • لازم به ذکر است برای تکمیل مشخصات نظام تعهدی وراث، لازم است بیش از یک نفر بار را بر عهده بگیرند.
  • تنها در صورت تکمیل و تایید مشخصات در سامانه تعهد ورثه، درخواست اظهارکننده در فهرست متقاضیان وام ضروری قرار می گیرد.
  • در خصوص تعهد وراث صغیر فقط از طریق سامانه مدیریت استان و با ارائه مدارک (ولایت، حکم سرپرستی صادره از قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران) قابل تایید است.
 7. متقاضی «بازنشسته» که علاوه بر حقوق بازنشستگی از عوارض گمرکی با سایر وراث استفاده می کند، به منظور برخورداری یکی از وراث مشمول از تسهیلات وام ضروری، به متقاضی «بازنشسته» توصیه می شود. “Direction Générale des Pensions” » ثبت نام کنید.
 8. «خدمت گیرنده» مدعی که علاوه بر دریافت خسارت قانونی از دفتر اول به تنهایی، از دفتر دوم با سایر وراث نیز خسارت قانونی دریافت می کند. توصیه می شود متقاضی «صاحب حقوق» در «دفتر کل اول» ثبت نام کند تا از بین باقیمانده وراث صاحب حقوق، یک نفر از «اداره کل دوم» ثبت نام کند.
 9. ذکر شماره ثبت بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است.
 10. ثبت نام در سامانه، حق بازپرداخت وام را برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد.
 11. پس از پایان مهلت درخواست، سوابق متقاضیان اعم از کل مبلغ وام دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و … بررسی و اولویت بندی می شود و با توجه به میزان اعتبار اعطایی عملیات بانکی، «واجدین شرایط» قرار می گیرد. تعیین و اسامی در سامانه اعلام می شود.

راهنمای ثبت نام وام ضروری صندوق بازنشستگی کشوری

سامانه ملی ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

در صورتی که قبلا در سامانه درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری ثبت نام نکرده اید، بر روی لینک ثبت نام کلیک کرده و با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود و دریافت پیامک تایید، مراحل ثبت نام را تکمیل کنید.

آدرس را وارد کنید تبدیل شود

شما می توانید پس از ثبت درخواست از طریق این سامانه نتایج نوبت را پیگیری کنید. برای اطلاع از ضمانت وام لازم می توانید تماس بگیرید زمان واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری دنبال کنمجله ازدواج

پس از ثبت نام از سه طریق می توانید وارد سامانه شوید.

 • رمز عبور و نام کاربری ثابت (که در هنگام ثبت نام دریافت کرده اید)
 • شناسایی دو عاملی
 • شناسایی سه عاملی (دفتر مرکزی، کد ملی، شماره حساب)

تجسم نتایج انتصاب وام های ضروری