ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

بر اساس این بخشنامه کلیه دانش آموزان شاغل به تحصیل در سال نهم سال تحصیلی 1402-1401 و دانش آموزانی که سال نهم خود را در سال های تحصیلی گذشته گذرانده اند با شرط سنی (طبق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه) مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه هستند.

شرایط ورود به آزمون مدارس نمونه دولتی

متقاضیان می توانند مشخصات و توانایی پذیرش هر رشته را در مدارس نمونه دولتی سراسر استان که دانش آموزان می توانند در آزمون ورودی شرکت کنند، مشاهده کنند.

سوالات امتحانی از کتاب های درسی قرآن و پیام های آسمانی، فارسی، عربی، علوم اجتماعی (جغرافیا، تاریخ، مدنی)، انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی سال نهم سال تحصیلی 1402-1401 طراحی شده است.

نحوه پذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو در کنکور بر اساس میانگین نمرات کنکور و معدل کتبی نوبت دوم سنجش نهایی سال نهم به نسبت مساوی (50 درصد نمره کنکور و 50 درصد نمره). معدل کتبی از نوبت دوم ارزیابی نهایی). شرط 50% معدل کتبی برای پذیرش دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی، داشتن حداقل معدل کتبی “17” در ارزیابی نوبت دوم نهایی (معدل 9 خرداد بدون اعمال نمرات تکوینی) است. سال تحصیلی 1402-1401.

ثبت نام از داوطلبان شرکت در آزمون ورودی دبیرستان ها و هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی از 24 فروردین ماه 1402 آغاز می شود.

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی به صورت همزمان ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 17 تیرماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود. داوطلبان باید در 120 دقیقه به 100 سوال پاسخ دهند.

منابع سوالات کنکور مدارس نمونه دولتی

هزینه ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی 700000 ریال (هفتصد هزار ریال) می باشد. مبلغ فوق ثابت بوده و دریافت وجه به هر عنوان خارج از این مبلغ ممنوع می باشد.

اطلاعیه زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی

در سال تحصیلی 1402-1403 بیش از 58000 دانش آموز در سراسر کشور برای ورود به پایه دهم در 732 دبیرستان نمونه دولتی از طریق کنکور پذیرش می شوند.

دستورالعمل برگزاری آزمون ورودی سال دهم مدارس نمونه دولتی سال دوم (دبیرستان های فنی و حرفه ای و هنرستان ها) سال تحصیلی 93-93 در نیمه دوم اسفندماه ابلاغ شد.

داوطلبان می توانند برای دریافت دستورالعمل و ثبت نام در کنکور از روز سه شنبه 24 فروردین لغایت جمعه 4 فروردین به سامانه پیشخوان واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند. کلیه مراحل ثبت نام، دریافت کارت جلسه، اعلام نتایج، تماس و دریافت پاسخ از طریق سامانه مذکور انجام خواهد شد.

ملاک شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی کسب حداقل معدل کتبی 17 در سنجش نهایی نوبت دوم (معدل خرداد ماه بدون اعمال نمرات تکوینی) برای دانش آموختگان پایه نهم و هر یک می باشد. متقاضی می تواند به سادگی از انتخاب شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی، فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، علوم اسلامی و معارف) یک رشته را انتخاب کند.

سایت ثبت نام کنکور نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هفته اول مرداد ماه 1402 از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir اعلام می شود.مجله ازدواج