تفاوت پیلاتس و تناسب اندام چیست؟ • تصویر مجله زندگی

پیلاتس و تمرینات هوازی متفاوت هستند. پیلاتس در درجه اول شامل حرکات کششی و انعطاف پذیری است و نیازی به تحرک زیاد ندارد و برخلاف ایروبیک هدف آن کاهش وزن و چربی سوزی نیست.

ایروبیک ورزشی بسیار شاد و پرنشاط است که طرفداران زیادی دارد. ایروبیک عضلات شما را با حرکات موزون و متعادل درگیر می کند. این ورزش نیاز بدن شما به اکسیژن مصرفی را افزایش می دهد.

تناسب اندام چیست؟

تفاوت تناسب اندام و پیلاتس در کلمات ساده

برای اینکه تفاوت این دو ورزش روشن شود، شاید بهتر باشد هر کدام را کمی توضیح دهیم تا بهتر آن ها را بشناسیم و راحت تر بتوانیم انتخاب کنیم.

آشنایی با پیلاتس

استفاده از درشت مغذی های خاصی در بدنسازی ضروری است. به عنوان مثال، شما باید روزانه مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید تا بهترین نتیجه را از ورزش و تمرین خود بگیرید.

پیلاتس و یوگا

تفاوت پیلاتس و ایروبیک

ورزش یوگا تا حدودی با مدیتیشن مرتبط است و شامل تمرینات بدنی، تمرکز، تنفس عمیق و رها کردن ذهن است. بنابراین، با انتخاب یوگا، در واقع آرامش و نوعی مدیتیشن را انتخاب خواهید کرد.

تفاوت فیتنس و پیلاتس

آخرین کلمه

پیلاتس یک ورزش کششی است که بدن و ذهن شما را به خوبی درگیر می کند. این تمرین برای تقویت هسته بدن ایده آل است و بر تعادل و انعطاف پذیری تأکید دارد. در پیلاتس نسبت به سایر ورزش های شدید احتمال آسیب رساندن به خود بسیار کمتر است و به راحتی می توانید تمرینات پیلاتس در خانه بدون هیچ آسیبی این کار را انجام دهید. برخی از مهمترین فواید پیلاتس عبارتند از:

 • استرس را کاهش دهید
 • کمردرد را کاهش دهید
 • بهبود کیفیت خواب
 • قدرت هسته را افزایش دهید
 • وضعیت بدن را بهبود بخشید
 • تقویت تعادل بدن و سیستم ایمنی بدن
 • از آسیب و آسیب جلوگیری کنید

ارائه رشته تناسب اندام

معمولا افراد به منظور چربی سوزی و کاهش وزن به ایروبیک می روند. ایروبیک قطعا به کاهش وزن کمک می کند. اگر علاوه بر انجام ورزش های هوازی از یک رژیم غذایی استاندارد استفاده کنید، کالری زیادی می سوزانید. علاوه بر این، ایروبیک خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و در عین حال تأثیرات زیادی در بهبود سلامت قلب و عروق شما دارد.

جوزف پیلاتس این تمرین را در اوایل قرن بیستم در آلمان طراحی و تولید کرد. ورزش ابتکاری او با روش های سنتی مانند «تمرینات و تمرینات اصلاحی» یا «ژیمناستیک پزشکی» پیوند خورد و به پیلاتس معروف شد.

احتمالاً تصمیم به ورزش گرفته اید و در انتخاب رشته ورزشی خود مردد هستید. طبیعی است که بخواهید ورزشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می برید، بهترین نتایج را برای شما به ارمغان می آورد و زمان و هزینه ای را که صرف آن می کنید به حداکثر می رساند.

تمرینات قدرتی یا تمرینات قدرتی شامل کار با دمبل، وزنه یا حتی وزن بدن است و هدف آن تناسب اندام، عضله سازی و افزایش قدرت است. اگر علاوه بر برنامه تمرینات قدرتی، رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، سریعتر و با کیفیت بهتر به هدف خود خواهید رسید.

هر ورزش ویژگی های منحصر به فردی دارد و می تواند برای شما مفید باشد. انتخاب بهترین و مناسب ترین ورزش به هدف و شرایط بدنی شما بستگی دارد. در این مقاله به طور مفید و مختصر در مورد چهار حوزه محبوب پیلاتس، تناسب اندام، تمرینات قدرتی و یوگا صحبت کرده ایم و تفاوت های مهم آنها را نیز توضیح داده ایم.مجله ازدواج

اما تناسب اندام یک ورزش پویا و ریتمیک است که هدف آن چربی سوزی، شکل دادن به بدن و افزایش قدرت بدنی است. بنابراین هدف شما در این میان تعیین کننده است.

تفاوت فیتنس و بدنسازی

انتخاب رشته ورزشی بستگی به شرایط بدنی و اهداف شما دارد. در این مقاله قصد داریم تفاوت ورزش هایی را که در انتخاب آنها مردد هستید به اختصار توضیح دهیم و انتخاب یکی از آنها را برای شما آسان کنیم.

تفاوت پیلاتس و تناسب اندام

ورزشکاران این رشته معمولاً 3-5 روز در هفته را به تمرینات خود اختصاص می دهند. البته خوب است بدانید که تمرینات تناسب اندام زیاد استرس زا و سخت نیستند و انرژی زیادی از شما نمی گیرند. به طور خلاصه، آمادگی جسمانی مزایای زیر را به همراه دارد:

 • بهبود عملکرد ورزشی
 • چربی سوزی بدن را افزایش دهید
 • افزایش نسبی قدرت بدنی
 • استرس و اضطراب را کاهش دهید
 • تقویت بافت های همبند و رباط ها و تقویت مفاصل

تناسب اندام نوعی ورزش است که با حرکات موزون و آکروباتیک انجام می شود. اگر علاوه بر تناسب اندام، رژیم غذایی خوبی داشته باشید، قطعا در مدت زمان کوتاهی چربی سوزی خواهید کرد. علاوه بر این، آمادگی جسمانی علاوه بر سوزاندن کالری بالا، به فرم دهی بدن نیز کمک می کند.

آمادگی جسمانی مانند تمرینات قدرتی به شما کمک می کند چربی بیشتری بسوزانید و به اندامی ایده آل و متناسب برسید. علاوه بر این باعث رشد و تقویت عضلات شما می شود. بنابراین، این دو در یک نقطه مشترک قرار می گیرند.

تفاوت پیلاتس و یوگا

آمادگی جسمانی از سه بخش ایروبیک، آماده سازی عضلات و کاهش چربی تشکیل شده است. در تناسب اندام، انعطاف پذیری مفاصل و تمرین عضلانی بسیار مهم است و تمرکز بر حجم دادن و بزرگ کردن عضلات نیست.

اگر علاوه بر سلامتی به دنبال آرامش روحی و روانی هستید، بهتر است به پیلاتس بروید، این ورزش تا حدودی شبیه ورزش های اصلاحی است و به تقویت تعادل و انعطاف شما کمک می کند و از طرفی با تاثیر روانی و عاطفی، کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.

یوگا و پیلاتس از این جهت شبیه به هم هستند که روی جسم و روح تمرکز دارند. اما تفاوت آنها کم نیست. اگر بخواهیم تعریف ساده ای از یوگا ارائه دهیم، باید بگوییم که این ورزش شامل مجموعه ای از تمرینات ذهنی، جسمی و روحی است و مهم ترین هدف آن افزایش کیفیت زندگی و سطح آرامش ورزشکار است. در حالی که پیلاتس شامل یک سری تمرینات اصلاحی و کششی است و به فعالیت بدنی بیشتری نیاز دارد.

از تعریفی که در بالا از تناسب اندام ارائه کردیم، می بینیم که به عبارتی فیتنس و بدنسازی در یک خانواده هستند و تفاوت فیتنس و بدنسازی در نوع تغذیه، زمان و شدت تمرینات است.