تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک تهران از اول مهر • تصویر از مجله زندگی

امکان رزرو سالیانه برای پلن تیراژ 2019 وجود ندارد و در نهایت می توانید هر هفته طرح را رزرو کنید. دارندگان خودرو می توانند هفته آینده را از ساعت 12 ظهر چهارشنبه هر هفته رزرو کنند.

بیست روز ترافیک رایگان و نیاز به رزرو طرح بعد از آن

رانندگان در صورت رزرو طرح باید از آن استفاده کنند در غیر این صورت جریمه خواهند شد. راننده برای جلوگیری از ضرر مالی تا ساعت شش صبح روز رزرو فرصت دارد طرح را لغو کند در غیر این صورت باید 5600 تومان از سهمیه روزانه خود را به عنوان جریمه پرداخت کند.

برنامه ترافیک در سال 2019 چگونه خواهد بود؟

در صورت ورود قبل از ساعت 10 صبح و خروج بعد از ساعت 16 با کنترل فنی بالاتر قیمت طرح در محدوده رینگ اول 352800 و در حوزه کنترل آلودگی هوا می باشد. 176400 ریال در صورتی که خودرو کنترل فنی پیشرفته نداشته باشد این مبلغ در رشته رینگ اول 504000 ریال و در زمینه کنترل آلودگی هوا 252000 ریال می باشد. همچنین در صورتی که ورود بعد از ساعت 10 صبح و خروج بعد از ساعت 16 باشد، با کنترل فنی بالاتر، عوارض در طرح ترافیک 235 هزار و 200 ریال و در راستای مبارزه با آلودگی هوا 117 هزار و 600 ریال خواهد بود. در رینگ اول و 168000 ریال در رینگ دوم مشمول مالیات می باشد.

رانندگان زیادی در طول روز وارد محدوده طرح ترافیک تهران می شوند و محل سکونت تعداد زیادی از شهروندان نیز در محدوده طرح ترافیک است. در این مقاله قصد داریم به بررسی جزئیات طرح ترافیک سال 1398 بپردازیم و به سوالات متداول در مورد جدول زمانبندی طرح ترافیک، خرید طرح ترافیک و سایر نکات مربوط به سامانه طرح ترافیک پاسخ دهیم. پس اگر در مورد طرح ترافیک 99 سوالی دارید با ما همراه باشید.

اما اگر وسیله نقلیه در طول روز فقط یک بار وارد طرح یا خارج شود، هزینه این وسیله نقلیه به شرح زیر محاسبه می شود:

در صورتی که تردد قبل از ساعت 10 صبح باشد و خودرو دارای معاینه فنی بالاتر باشد در دور اول عوارض 235200 ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا 117600 ریال از آن اخذ می شود. در صورتی که خودرو کنترل فنی بالاتری نداشته باشد، این هزینه برای خودرو در رینگ اول 236000 ریال و در رینگ دوم یا محدوده کنترل آلودگی هوا 168000 ریال تعیین می شود.

به گفته سعیدیان فر، با توجه به شیوع بیماری کرونا، رفتارهای ترافیکی بسیاری از شهروندان دستخوش تغییرات نامطلوب شده است و به همین دلیل نمی توان میزان درآمد شهرداری از این پروژه را پیش بینی کرد.

حداقل موجودی برای رزرو روزانه طرح ترافیک 50,000,400 تومان و برای رزرو آلودگی هوا 25,000,200 تومان می باشد. با توجه به اینکه ارقام تعرفه طرح ترافیک 99 بسته به ساعات تردد و داشتن معاینه فنی بالاتر یا عدم وجود آن متفاوت است، مابقی مبلغ پرداختی به حساب شهروندان عودت می شود.

خروج از طرح مستلزم پرداخت هزینه نیز خواهد بود

بررسی شرایط و اقدامات انجام شده برای بازگشایی مراکز آموزشی اولین دستور جلسه شورای ترافیک شهر تهران بود که مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پیشنهادی را ارائه کرد. گزارش این اقدامات و مواردی مانند افزایش و بازطراحی ناوگان حمل و نقل و حمل و نقل عمومی به منظور آمادگی بیشتر برای بازگشایی مراکز آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و علاوه بر آن، بحث تردد خطوط و امکان اجرای آنها در بخش های خاصی از شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

چنانچه خودرو بین ساعات 10 صبح تا 16 تردد شود، عوارض برای خودرو با کنترل فنی بالاتر 164640 ریال و برای رینگ اول 82320 ریال محاسبه می شود. خودروهای فاقد کنترل فنی بالاتر نیز در دور اول باید 235 هزار و 200 ریال و در دور دوم برنامه 117 هزار و 600 ریال بپردازند.

نقشه طرح ترافیک تهران در سال ۱۳۹۸

طرح تیراژ 99 امکان رزرو سالیانه را ندارد

اصلاح مهم طرح تیراژ از مهر اول زمان اجرای طرح اصلاح می شود.

افرادی که قصد خروج از محدوده طرح را دارند نیز طبق جدول اعلام شده از سوی شهرداری موظف به پرداخت هزینه خواهند بود زیرا یک بار در این محدوده تردد ثبت کرده اند.

محدوده طرح ترافیک تغییر کرده است؟

به گفته عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی طرح های ترافیکی شهرداری تهران، آخرین مهلت اجرای طرح ترافیک در شش ماهه نخست سال 98 از ساعت 6:30 صبح تا 19:00 تعیین شده است، اما به منظور شیوع کرونا و پیشگیری از شیوع بیماری، هیات راهنمایی و رانندگی تهران تصمیم به تغییر زمان اجرای طرح برای سال جدید گرفته و هم اکنون این طرح از ساعت 8 صبح تا 17 اجرا می شود. هدف از این کاهش، تسهیل در تردد خودروهای شخصی در سطح شهر است. طرح ترافیک 99 از 20 فرودین اجرا می شود.

ترافیک در تهران

در طرح کاهش آلودگی هوای تهران 20 روز برای خودروهای پلاک تهران و 15 روز برای پلاک شهری برای تردد آزاد در نظر گرفته شده است. رانندگانی که از 20 روز تردد رایگان خود در این محدوده استفاده نکرده اند، نیازی به رزرو طرح ندارند، اما پس از آن برای ورود به محدوده طرح، باید از طریق سامانه my.tehran.ir رزرو کنند.

ارائه گزارش عملکرد از اقدامات انجام شده در راستای ساماندهی تردد موتورسیکلت ها و بررسی اجرای طرح های مربوطه در دستور کار دومین جلسه شورای ترافیک بود که توسط مدیرکل ایمنی و مهندسی ترافیک تشریح شد. معاونت حمل و نقل شهرداری تهران .

به گفته سعیدیان فر، صاحبان خودروهای با MOT بالاتر از 30 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد. البته نرخ تعرفه طرح نیز برای آنها افزایش یافته است. افرادی که خودروهایشان دارای MOT بالاتری هستند، 13.5 درصد و افرادی که خودروهای آنها دارای MOT معمولی هستند، 21 درصد افزایش در طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا را نسبت به سال 2018 تجربه خواهند کرد.

اگر راننده ای به صورت غیرقانونی وارد طرح ترافیک یا طرح کاهش آلودگی هوا شود، علاوه بر الزام به پرداخت عوارض، باید جریمه پلیس را نیز بپردازد و ملزم به پرداخت هر دو مبلغ خواهد بود.

آیا طرح ترافیک 99 در روز پنجشنبه اجرا می شود؟

ساعت اجرای طرح ترافیک در تهران با شروع مجدد مدارس و دانشگاه ها از ابتدای مهر 1401 تغییر می کند.

از روز شنبه 25 فروردین ماه همزمان با آغاز فعالیت برخی صنایع و ادارات، طرح تیراژ 99 اجرایی می شود. طرح ترافیک در سال جدید نسبت به سال ۱۳۹۷ تغییر کرده است که سوالات زیادی را از سوی شهروندان ایجاد کرده است.

در دستور کار دیگر جلسه شورای ترافیک شهر تهران، وضعیت طرح ترافیک و تغییر ساعت اجرای آن بحث و تبادل نظر شد و در نهایت مقرر شد زمان پایان طرح به ساعت 17 منتقل شود. بعد از ظهر ساعت 18 و اجرای آن از ساعت 6:30 صبح تا 18 عصر و از ابتدای مهرماه خواهد بود.


به روز رسانی طرح ترافیک (قدیمی)


به گفته سعیدیان فر، این نرخ بسته به عواملی مانند معاینه فنی خودرو، زمان سفر و ورود و خروج به منطقه متفاوت خواهد بود. در صورتی که خودرو از کنترل فنی بالاتری برخوردار باشد، بعد از ساعت 10 صبح وارد طرح شود و تا قبل از ساعت 16 از آن خارج شود، هزینه این خودرو روزانه 164640 ریال و نرخ پرداختی به ازای هر روز تردد تحت قانون خواهد بود. کنترل آلودگی هوا 82 هزار و 320 ریال در نظر گرفته شده است.

کیف پول شهروندی را شارژ کنید، در طرح گردش تخفیف بگیرید

در حالت سوم که تردد بعد از ساعت 16 اتفاق می افتد، خودروی دارای کنترل فنی بالاتر در رینگ اول 235200 ریال و در رینگ دوم 117600 ریال و در صورت نداشتن تکنیک برتر کنترل 336000 ریال دریافت می شود. . در محدوده رینگ اول و 168000 ریال در حوزه کنترل آلودگی هوا.

منبع تصویر: instagram digikalamag



مجله ازدواج

به گفته سعیدیان فر، طرح ترافیک در همه روزهای هفته به جز پنجشنبه ها و تعطیلات رسمی اجرا می شود. طرح کنترل آلودگی هوا نیز روزهای پنجشنبه از ساعت 6:30 الی 13 اجرا می شود و اجرای آن تنها در روزهای تعطیل متوقف می شود. البته این ساعت برای زمان عادی است و در شرایط فعلی و با شیوع کرونا این ساعت تغییر کرده است.

گزارش تصویر زندگیهفتاد و پنجمین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک تهران یکشنبه 20 شهریور 1401 با حضور شهردار تهران و نمایندگانی از دستگاه های متولی حوزه حمل و نقل پایتخت برگزار شد.

در حالت دوم اگر خودرو کنترل فنی بالاتری داشته باشد، قبل از ساعت 10 صبح وارد طرح شده و قبل از ساعت 16 از آن خارج می شود، روزانه 235200 ریال در محدوده طرح ترافیک و 117600 ریال در محدوده کنترل آلودگی هوا. . پرسیده خواهد شد.

بزرگراه ها در طرح ترافیک شهر تهران

اگر طرح رزرو شده بلااستفاده بماند جریمه می شوید!

تخفیف برای داشتن معاینه فنی بالاتر برای مالکان خودروهای عمومی چقدر خواهد بود؟

بر اساس اظهارات سعیدیان فر، طرح تیراژ جدید تنها از نظر قیمت و اجرا تغییر کرده و از نظر ماهیت و گستردگی تفاوتی با طرح تیراژ سال 98 ندارد.

شهروندانی که قصد دارند با بارگیری کیف پول خود هزینه طرح ترافیک را پرداخت کنند از 20 درصد تخفیف در محاسبه عوارض بهره مند خواهند شد. البته لازم به ذکر است که این تخفیف شامل امکان یک ماهه پرداخت عوارض و دریافت تخفیف نمی شود.

قیمت و ورودیه در طرح ترافیک تهران در سال ۱۳۹۸

حداقل موجودی حساب هر شهروند برای رزرو طرح ترافیک چقدر باید باشد؟

ورود غیرمجاز به محدوده طرح موجب جریمه می شود

درآمد شهرداری از رزرو طرح چقدر خواهد بود؟

هزینه طرح تیراژ 99 چقدر خواهد بود؟