تغییرات در اجرای کاتالوگ محصولات الکترونیکی و یارانه دهک خانوار

در صورتی که افراد سه دهک پایین درآمدی 50 درصد از این اقلام یا 200 هزار تومان را خریداری کنند، 80 هزار تومان یارانه اضافه به حساب آنها واریز می شود.

2 عشر دیگر به طرح کالابرگ اضافه می شود

عسگریان برای توضیح بیشتر گفت: سبد غذایی مورد نیاز دولت شامل 11 قلم است:

  • شیر کم چرب،
  • ماست کم چرب
  • پنیر، مرغ
  • تخم مرغ
  • قند
  • روغن
  • لوبیا
  • گوشت
  • پاستا

وی گفت: 10 هزار و 600 فروشگاه در خراسان رضوی به پروژه کالابرگ متصل هستند و نقطه کوری در استان وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از فهرست کالاهای الکترونیکی کاملا اختیاری است و هیچ اجباری در آن وجود ندارد، یعنی مردم از هر دهک می توانند یارانه معیشتی خود را در ابتدای ماه به صورت نقدی دریافت کنند یا یک ماه زودتر از اعتبار آن در قالب فهرست کالاها استفاده کنند و دولت 10 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه سبدی برای هر ماه در نظر می گیرد.

عسگریان همچنین گفت: تعداد فروشگاه های متصل به طرح کالابرگ از 70 هزار فروشگاه در سراسر کشور به 90 هزار فروشگاه رسیده و تقریباً کل جغرافیای کشور تحت پوشش قرار گرفته است.

طراحی بروشورهای الکترونیکی

مصدق خزوری، مدیرکل کار و تعاون استان بوشهر نیز با بیان اینکه طرح کالابرگ مصوبه دولت برای سه دهک پایین درآمدی جامعه است که این افراد باید کالاهای اساسی را برای صلاح جامعه خریداری کنند، گفت: در استان بوشهر 184 هزار نفر در سه دهک پایین 0، 20، 10 خانوار، 10، 10، 10 و 10 خانوار مجهز شده اند. شرکت کرده اند و روزانه 20000 تراکنش مالی انجام می شود و تعداد تراکنش ها نسبت به ابتدای طرح 7 برابر شده است.

همچنین محمدامین بابایی مدیرکل کار و تعاون استان خراسان رضوی گفت: 2.5 میلیون نفر تحت پوشش کالابرگ هستند که از این تعداد 116 هزار خانوار مشارکت داشته اند و تعداد معاملات به 260 هزار تراکنش در روز افزایش یافته است. . تومان در روز.

وی گفت: مبنای قرار دادن 11 قلم کالا تامین روزانه 2 هزار و 537 کالری برای هر نفر است که اصرار دولت بر این است که این میزان کالری در اختیار خانوارها قرار گیرد و وزارتخانه های جهاد، صمت، کشور، بهداشت و تعاون در کارگروهی که این اقلام را تشکیل داده اند حضور دارند.

وی گفت: پیش از این شرط 80 هزار تومان یارانه خرید مازاد برای سه دهک کم درآمد 80 درصد یا 320 هزار تومان بود که تا امروز این شرط به 50 درصد یا 200 هزار تومان کاهش یافته است.

در این نشست ویس کرمی مدیر کل کار و تعاون استان تهران گفت: 590 هزار خانوار در استان تهران تحت پوشش کالابرگ هستند که از این تعداد 105 هزار خانوار در طرح شرکت کرده اند، تعداد مغازه های متصل به این طرح به 11 هزار واحد رسیده و نقطه کوری در استان وجود ندارد.

او همچنین در مورد تغییر صحبت کرد تخریب خانگی وی گفت: تغییر دهک ها با تغییر بعد خانوار و چهار واقعه ازدواج، طلاق، فوت یا تولد تغییر می کند و تغییر دهک ها از ماه آینده انجام می شود و در حال حاضر سه دهک کم درآمد 29 میلیون نفر یعنی یک سوم جمعیت کشور را شامل می شود و اگر دو دهک دیگر به طرح کالابرگ اضافه شود، حدود 3 میلیون نفر اضافه می شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مبنای قیمت کالاهای مورد نظر در سبد کاتالوگ الکترونیکی براساس شهریور 1401 است و دولت مصمم است تورم حاصل از این 11 کالا را برای سه دهک کم درآمد پوشش دهد. در حال حاضر هزینه خرید این 11 کانکس برای هر نفر 807290 تومان است که تفاوت آن با قیمت شهریور 1401 برابر با 175000 تومان می باشد زیرا قیمت این 11 عدد در آن زمان 607800 تومان بوده و مابه التفاوت این دو عدد مازاد بر الکترونیکی پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا عسگریان امروز در برنامه گفت و گوی شبکه یک سیما با بیان اینکه مرحله جدید اجرای فهرست کالاهای الکترونیکی از امروز برای سه دهک کم درآمد اجرا می شود، گفت: قبلا اینطور بود اگر یکی از سه دهک پایین جامعه 80 درصد داشت. کمک نقدی اگر از 11 قلم سبد غذایی 320 هزار تومان خریداری کنند، علاوه بر یارانه معیشتی 400 هزار تومانی، 80 هزار تومان یارانه اضافه به آنها پرداخت می شود اما از امروز این تعهد خرید به 50 درصد یا 200 هزار تومان می رسد.

عسگریان همچنین سطح استقبال از طرح کاتالوگ الکترونیکی را مطلوب نیست و وی نیز بر این نکته تاکید کرد: روند استقبال مردم با شیب ملایم رو به افزایش است، در حال حاضر از 29 میلیون نفر در سه دهک، حدود یک میلیون خانوار یا 3.3 میلیون نفر از این طرح استفاده می کنند و تعداد تراکنش های کاتالوگ در الکترونیک به دو میلیون تراکنش رسیده است.

وی همچنین با بیان این نکته گفت: در تلاش هستیم تا دو ماه آینده امکان اضافه شدن 2 عشر دیگر به طرح کالابرگ و افزایش واجدین شرایط کارابرگ الکترونیکی به 5 عشر با 80 هزار تومان اعتبار اضافی را بررسی کنیم.

عسگریان همچنین مبنای دولت برای 11 قلم کاتالوگ محصولات، شیر کم چرب، ماست کم چرب، پنیر UF تعریف شده است و گفت: 120 فرآورده لبنی در بازار وجود دارد و مردم با هر برندی می توانند آن را خریداری کنند اما مبنای محاسبه یارانه دولت برای جبران تورم، همین کالا است.

وی افزود: این بدان معناست که یارانه اضافه 80 هزار تومانی برای سه دهم کالاهای الکترونیکی به قوت خود باقی است و تنها به شرط تبدیل 80 درصد خرید به 50 درصد سبد خرید مورد نظر محقق شده است.

اقلام غذایی طراحی کاتالوگ الکترونیکی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای فاز جدید کاتالوگ الکترونیکی از امروز خبر داد.

طرح صورتحساب الکترونیک وظیفه ای است که بر اساس قانون مالی به دولت سپرده شده است و دولت می تواند جایگزین آن شود. پرداخت کمک هزینه معیشت پوشش خانوارهای کشور از نظر مصرف 11 قلم کالای اساسی از طریق کاتالوگ محصولات.مجله ازدواج

عسگریان همچنین گفت: به عنوان مثال اگر قیمت مرغ از شهریور 1401 تغییر کرده باشد، مابه التفاوت آن قیمت که 56 هزار تومان است از طریق کمک بلاعوض کالابرگ پرداخت می شود تا مردم از آن سبد استفاده کنند.

تغییر در دهک خانوار از ماه آینده