تعیین قیمت خودروهای مونتاژ شده از کجا می آید؟ • تصویر مجله زندگی

در همین زمینه امروز مشخص شد که وزارت صنعت به موضوع قیمت خودروهای مونتاژی ورود کرده و در جلسه ای که بعدازظهر امروز با حضور شرکت های خصوصی برگزار می شود، قیمت محصولات مونتاژی را تعیین خواهد کرد.مجله ازدواج

شنیده ها حاکی از آن است که امروز وزارت صنعت در جلسه ای که بعدازظهر امروز با حضور شرکت های خصوصی برگزار می شود، قیمت محصولات مونتاژی را تعیین می کند.
با توجه به تصویر زندگی؛ دو هفته از اعلام قیمت خودروهای مونتاژ شده توسط شورای رقابت ادامه دارد و در این مدت انتقادات زیادی از سوی شرکت ها در خصوص قیمت این خودروها مطرح شده است. جالب اینجاست که شرکت‌های خصوصی هنوز تسلیم این قیمت‌ها نشده‌اند و مدام در تلاش هستند تا بازنگری‌های لازم را در قیمت‌ها انجام دهند. از سوی دیگر شورای رقابت تاکید می کند که اعمال این تعرفه ها قطعی است و تصمیمی برای بررسی مجدد این سوال نداریم.

جالب اینجاست که خودروسازان خصوصی همچنان بر قیمت گذاری و خودسرانه در دعوت نامه هایی که برای خریداران مرحله اول ارسال می شود اصرار دارند. سامانه یکپارچه ملی فروش خودرو برای نهایی شدن پرداخت و تحویل خودروها گرانی آنها را اعلام کردند و در این شرایط وزارت صنعت و شورای رقابت سکوت کرده و تکلیف خریداران را مشخص نمی کنند.

موسوی، معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه معتقد است: مصوبه شورای رقابت در مورد قیمت خودرو که باید از طریق معاونت حمل و نقل به خودروسازان ابلاغ می شد، هنوز ابلاغ نشده است. .

در حال حاضر قیمت خودروهای مونتاژی مورد اختلاف خودروسازان خصوصی، وزارت حراست و شورای رقابت است و هر یک از این ادارات هر روز اظهارنظرهای متفاوتی می کنند. از یک طرف قیمت ها اصلاح می شود و از طرف دیگر شورای رقابت اجرای مصوبه خود را معتبر می داند. در این شرایط تکلیف مصرف کنندگان نامشخص است و نمی دانند خودروهای مونتاژ شده در سیستم یکپارچه را با چه قیمتی خریداری خواهند کرد.

قیمت خودروهای مونتاژ شده