تعیین تکلیف معلمان مهرآفرین و پاسخ وزیر به سوالات ارزشیابی معلمان

وزیر آموزش و پرورش همچنین علت سختگیری در کسب رتبه های 4 و 5 را بیان کرد: از جمله شرایط قانون، سنوات و کسب امتیاز لازم در چهار مدرک تحصیلی است. طبیعی است و در دانشگاه ها هم همینطور است. کسب رتبه بالاتر و نهایی نیاز به تلاش بیشتری دارد. طبق قانون دانشجویان، معلمان شاغل در دانشگاه، کارکنان اداری، مهرسازان، بازنشستگان، کارگزاران در خدمت سایر موسسات معاف هستند و مابقی مشمول معافیت نیستند.

نحوه محاسبه مقدار شانس

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: عدم حضور معلمان طرح مهرآفرین در رتبه بندی امروز ناشی از انفعال دولت قبل برای تغییر وضعیت این بستگان است، بنابراین باید به آن پایان دهیم. به این تبعیض ناعادلانه و در اسرع وقت نسبت به رتبه بندی این معلمان که تقریباً 80000 نفر هستند.

نوری ادامه داد: تاریخ اجرای درجه بندی از 31 شهریور 1400 است و تا پایان مرداد ماه بخشی از حق نمره دهی معلمان به صورت اقساطی پرداخت می شود. بابت تاخیر متاسفیم.

چرا معلمان طرح مهرآفرین مشمول قانون طبقه بندی نمی شوند؟

نوری درباره نحوه محاسبه میزان رتبه بندی توضیح داد: ضوابط و شیوه نامه اعلام شده است و بر این اساس پس از مشخص شدن رتبه در قضاوت مردم قرار می گیرد. دولت برای سال رتبه بندی 38 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است.مجله ازدواج

او از عدم شمول صحبت می کند معلمان طرح مهر آفرین وی همچنین گفت: معلمان مهرآفرین از طریق قرارداد شرکتی وارد تدریس می شدند و گاهی تا 15 سال هم می گذشت. بر اساس مصوبه 1398 شورای عالی انقلاب فرهنگی، هرکس وارد تدریس می شود باید امتحانی داده باشد و تعیین تکلیف کرده باشد. گفته شد در آزمون داخلی شرکت خواهند کرد. سعی می کنیم از او اجازه بگیریم تا آخر شهریور امتحانشان را برگزار کنند و تکلیفشان را تعیین کنند.

دلیل سخت گیری برای کسب رتبه های 4 و 5

به گزارش ایلنا، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شب گذشته در برنامه خط مقدم شبکه اول سیما به تشریح جزئیات پرداخت. اجرای طرح رتبه بندی معلمان وی گفت: کمیسیون های حسابرسی مشخص می کنند که از بین پنج رتبه کدام رتبه فرد است. در صورت وجود اعتراض، آن را ثبت کنید سیستم رتبه بندی معلمان، ممکن است. باید از همکارانم عذرخواهی کنم. سیستم های قبلی مشکل داشتند و انتقال اطلاعات مشکل ایجاد می کرد. ما مجبور شدیم از همکاران بخواهیم همه اطلاعات را دوباره آپلود کنند که تلاش را دوچندان کرد و فقط یک بار انجام می شود.

دلیل تاخیر در اجرای رتبه بندی

سیستم رتبه بندی معلمان

زمان برگزاری آزمون معلم مهر آفرین و تعیین تکلیف آنان

وحیدی یادآور شد: قرار بود ظرف 5 سال نیروی رسمی آموزش و پرورش شوند اما امروز شاید تعدادی از این معلمان وارد دانشگاه فرهنگیان شده و رسمیت پیدا کنند اما معلمان طرح مهر آفرین هنوز تغییر وضعیت نداده اند بنابراین رتبه بندی و تغییر وضعیت حق این معلمان است.

وی با بیان اینکه رتبه بندی حقوق معلمان طرحی مثبت است، تصریح کرد: از آنجایی که مدارک این معلمان نیز کامل است و صرفاً مصوبه تبدیل وضعیت از قراردادی به رسمی ضروری است، آموزش و پرورش و ادارات و سازمان های استخدامی. باید وضعیت خود را تغییر دهند نیروهای طرح مهر آفرین این معلمان را مشمول قانون طبقه بندی می کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به موافقت شورا با اجرای مصوبات با درخواست کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده، شورای اجرای مصوبات با تبصره معلمان موافقت می کند. طرح مهر آفرین.
به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محمد وحیدی با اشاره به پیگیری های انجام شده در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برای گنجاندن معلمان طرح مهرآفرین در اجرای قانون قانون اساسی رتبه بندی معلمان، گفت: پس از نامه کمیسیون آموزش به دکتر قالیباف در این خصوص، رئیس مجلس این نامه را به شورای تطبیق ارجاع داده و این موضوع در دستور کار شورای اجرا قرار گرفته است.

وزیر تحصیلات وی در پاسخ به اینکه علت تاخیر در اجرای رتبه بندی را در صورت رفع مشکل دایره شمول دانستن، گفت: تقریباً تمامی همکاران فرهنگی شاغل در مدارس و ادارات بخشنامه 230 که دارند. رتبه معلم را شامل می شود. کسانی که کد کار نداشتند مشمول آیین نامه قبلی نبودند که اصلاح شد و شامل 810 هزار نفر شد. این رتبه بندی شامل بازنشستگان نمی شود.

پرداخت حقوق معلمان در رتبه بندی

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس پیگیری های انجام شده، شورای تطبیق نامه کمیسیون آموزش و دستور رئیس مجلس را نیز پذیرفت. مجلس، یعنی اضافه شدن معلمان از طرح مهر آفرین به معلمان از جمله تبصره مساعد. وی افزود: با توجه به مذاکرات انجام شده با اعضای هیات مدیره اجرای مصوبه، اعضای هیات مدیره در این زمینه هم نظر هستند.

موافقت هیئت اجرای مصوبات با درجه بندی معلم طرح مهر آفرین

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان مهرآفرین با قرارداد شرکتی وارد تدریس می شدند و گاهی تا 15 سال هم می گذشت. سعی می کنیم از او اجازه بگیریم تا آخر شهریور امتحانشان را برگزار کنند و تکلیفشان را تعیین کنند.