ترویج خیانت توافقی بین زن و شوهر!! • تصویر مجله زندگی

آخرین کلمه

طبیعی است که در ابتدای زندگی خود تجربه زیادی نداشته باشید. ایرادی ندارد که از دیگران راهنمایی بخواهید. اما به یاد داشته باشید که نباید اجازه دهید دیگران دخالت کنند. به عنوان مثال، سعی کنید از خانواده او درباره برخی از اخلاقیات همسرتان بپرسید.

از مشاور کمک بگیرید

خیانت توافقی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در اینجا به سه دلیل اصلی می پردازیم:

ازدواج بدون علاقه

دوست داشتن کافی نیست، بلکه باید در همه امور با یکدیگر هماهنگ باشید. گاهی اوقات همه چیز خوب است، اما خواسته های شما متفاوت است. یا تیپ های شخصیتی شما با هم سازگار نیست. در این صورت بهتر است ازدواج نکنید. زیرا پس از مدتی این علاقه ابتدا از بین می رود و شما را به سمت خیانت می کشاند.

به یاد داشته باشید که قبل از اینکه خیلی دیر شود، مشکلات را حل کنید

دو طرف ممکن است از ابتدا علاقه ای به یکدیگر نداشته باشند. این نوع ازدواج معمولا به دلیل فشار خانوادگی یا موقعیت اجتماعی طرفین شکل می گیرد. وقتی هر دو طرف می دانند که همدیگر را دوست ندارند، طبیعی است که سعی کنید به هر طریقی از این زندگی فرار کنید. اما از طرفی دیگر نمی خواهند خانواده شان از این موضوع باخبر شوند. بنابراین در خیانت با یکدیگر توافق می کنند.

یکنواختی و تنوع روابط

به طور کلی وقتی فردی در رابطه زناشویی با شخص سوم رابطه داشته باشد، خیانت اتفاق می افتد. این رابطه می تواند به شکل خیانت کلامی، عاطفی یا حتی جنسی باشد. از طرفی این خیانت می تواند کاملاً پنهان اتفاق بیفتد یا خیانت توافقی باشد.

آمار خیانت های توافقی در سراسر جهان

اما هیچ یک از این دلایل خیانت مردان متاهل به زنان یا خیانت زنان به مردان را توجیه نمی کند. این خیانت عواقب مخربی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پیامدهای خیانت توافقی

تخریب پل های پشت سر

ویژگی های شخصیتی زن و مرد می تواند آنها را به سمت خیانت توافقی سوق دهد. زن و شوهر ممکن است علاقه زیادی به یکدیگر داشته باشند اما خیالاتی داشته باشند و بخواهند آنها را برآورده کنند. آنها با یکدیگر توافق می کنند که خود را به خصوص در زمینه جنسی محدود نکنند تا نهایت لذت را ببرند. این مشکل معمولاً در اوایل زندگی ایجاد نمی شود. برعکس، بعد از چند سال احساس می کنند که زندگی خسته کننده شده است و باید تغییری در آن ایجاد کنند.

تفاوت در زندگی مشترک

مشکلاتی که در طول زندگی مشترک ایجاد می شود باعث می شود زن و شوهر به مرور زمان نسبت به یکدیگر سرد شوند. تا جایی که نمی خواهند با هم زندگی کنند. اما طلاق و جدایی همیشه به این راحتی نیست. گاهی ممکن است زوجین بچه دار شوند و به خاطر آینده فرزندشان تمایلی به طلاق نداشته باشند. از طرفی نمی توانند با یکدیگر ادامه دهند. بنابراین بهترین راه حل خیانت توافقی است.

اختلاف در زندگی زناشویی باعث خیانت توافقی می شود

یک لحظه فکر کنید بچه ای که والدینش هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال یکدیگر ندارند کجا می خواهد این چیزها را یاد بگیرد. علاوه بر این، والدین فقط به رابطه خود فکر می کنند و از این خانه فرار می کنند. این بدان معناست که آنها به فرزند خود توجه بسیار کمی دارند.

تاثیر بر روابط خانوادگی

آمارها نشان داده است که زوج هایی که خیانت به توافق را انجام می دهند، کمترین میزان اعتماد و بالاترین میزان حسادت را تجربه می کنند. بنابراین زندگی با این شرایط اصلاً آرامش بخش نیست. تصور کنید زندگی اتان هر روز با حسادت شروع می شد و با استرس ناشی از عدم اعتماد به پایان می رسید. بنابراین خیانت توافقی هرگز راه حل نبوده است، بلکه بخشی از پیامدهای خیانت توافقی است.مجله ازدواج

هیچکس بهتر از یک مشاور نمی تواند به شما کمک کند. به لطف تخصص او می تواند راه درست را به شما نشان دهد. کمک گرفتن از یک مشاور به شما کمک می کند که همسرتان را بهتر از قبل بشناسید و به شکل گیری بهتر رابطه کمک کنید.

برای عیب یابی از این روش ها استفاده کنید:

برای صحبت کردن

یکی از بزرگترین مشکلات خیانت توافقی، حسادت است. می توان گفت وقتی دو نفر هیچ احساسی نسبت به هم ندارند چگونه می توانند به هم حسادت کنند؟ اما تجربه ثابت کرده است که حسادت در خیانت های توافقی به شدت خود را نشان می دهد. وقتی زن و مرد خوشحالی یکدیگر را در رابطه جدید خود می بینند، حسادت می کنند و سعی می کنند رابطه طرف مقابل را از بین ببرند.

تربیت بد کودکان

در خیانت توافقی، زن و مرد نه تنها از یکدیگر فاصله می گیرند، بلکه از خانواده نیز فاصله می گیرند. دلیلش این است که وقتی می دانند از نظر خانواده اشتباه است. آنها سعی می کنند ترافیک را کاهش دهند تا احتمال نوردهی را کاهش دهند.

جلوگیری از خیانت توافقی

تسلیم ازدواج های اجباری نشوید

مشکلات و اختلافات کوچک شما را به سردی و در نهایت خیانت به توافق می کشاند. بنابراین بهتر است در همان ابتدا چنین مشکلاتی حل شود.

درست است که رابطه شما آسیب دیده است. اما وقتی تسلیم خیانت به یک توافق می شوید، تمام پل های پشت سرتان را خراب می کنید. با ورود شخص سومی به رابطه، نمی توانید انتظار داشته باشید که رابطه شما به حالت قبلی خود بازگردد. مشکل داشتن در هر رابطه ای طبیعی است، اما وقتی خیانت همسرتان را می بینید (چه توافقی و چه پنهان) نمی توانید مثل روز اول به آن نگاه کنید.

وجود حسادت در خیانت توافقی

بسیاری از خیانت های مجازی به دلیل عدم علاقه زوج ها به یکدیگر شکل می گیرد. همیشه گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است. وقتی می دانید که علاقه ای به ازدواج با کسی ندارید، بهتر است اصلا ازدواج نکنید. این تصمیم خیلی بهتر از اشتباه است. بنابراین، با اجبار والدین یا صرفاً به دلیل موقعیت اجتماعی طرف، با هیچ ازدواجی موافقت نکنید.

به تفاهم توجه کنید

همچنین تحقیقات نشان داده است که این نوع خیانت در جوامع امروزی بیشتر دیده می شود، اما علت این نوع خیانت چیست؟

ریشه های خیانت توافقی

بهترین کار این است که ابتدا در مورد مسائل و اختلافات خود با همسرتان صحبت کنید. دلیل ناراحتی خود را به وضوح به او بگویید و سعی کنید از این طریق مشکل را حل کنید.

با هم مهربان تر باشید

در دنیای امروز، روابط ممکن است به سادگی زندگی مشترک در گذشته ما نباشد. گاهی اوقات شخص سومی نیز برای رابطه باز است. شاید فکر کنید که این موضوع هنوز مخفی است و همسر فرد از آن اطلاعی ندارد. اما باید بگم که طرز فکر شما اشتباه است. چون گاهی با اطلاع و رضایت همسرش است. چیزی که به آن خیانت توافقی می گویند. اما ابتدا ببینیم خیانت به چه معناست؟

بر اساس تحقیقات، 5 درصد از افراد متاهل در سراسر جهان خیانت توافقی را تجربه می کنند. در آن زمان بود که تعداد خیانت ها در جهان حدود 40 درصد است. نکته قابل توجه این است که این نوع خیانت در دنیا رو به افزایش است.

زندگی فراز و نشیب های خود را دارد و مسائل بیرونی می تواند باعث مشاجره شما شود. گاهی تقصیر شما نیست و فقط با کمی مهربانی می توانید مشکلات را حل کنید.

مشاوره بزرگسالان را دریافت کنید