تجسم وضعیت صندوق ذخیره مربی ارائه شده • تصویر از مجله زندگی

اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان نیز می توانند فرمول محاسبه سهم خود از ارزش دارایی این موسسه را بر اساس نرخ تورم ماهانه اعلام شده توسط بانک مرکزی از بدو تاسیس صندوق مشاهده کنند.

جزئیات واگذاری سهام مالکیت به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام شد
خاطرنشان می شود، سهم ارزش اموال صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت درصدی از سهم هر یک از اعضا از ارزش اموال صندوق محاسبه و به صورت امتیاز نمایش داده می شود، بنابراین هیچ گونه محاسبه ریالی انجام نشده است.

فرمول محاسبه سهم شما از ارزش ملک

وی درباره درج شدن تمامی شرکت های صندوق گفت: برخی از شرکت ها که از نظر شرکت های سازمان بورس و اوراق بهادار شرایط مناسب تری داشتند، در بورس قرار گرفتند و برای گروهی از شرکت ها پس از تجدید ساختار، مهندسی مالی و حل و فصل. برخی بندهای حسابرسی و امور حقوقی، این روند ادامه دارد و برخی از آنها که ماهیت شرکتی دارند، مانند شرکت خدمات گردشگری زاگرس و مجاز به عرضه در بورس نیستند، با عملیات بالادستی وارد بورس می شوند.مجله ازدواج

به دانشگاهیان بازنشسته ای که عضو موسسه هستند توصیه می شود پس از دریافت کد سهامداری با ورود به سامانه گزارش وضعیت عضویت از سهام ارزش ملکی بهره مند شده و در اجرای آن تسریع کنند و کد سهامی و شماره تلفن همراه خود را در قسمت اطلاعات شخصی وارد کنند. .

این سامانه هم اکنون بر روی «اپلیکیشن فوق العاده فرهنگیان» به نشانی: و “وب سایت صندوق” در یا مستقیماً در برای اعضای موسسه قابل دسترسی است.

شایان ذکر است: ارزش ملک جزو مطالبات سالانه یک میلیون و 600 هزار فرهنگی فعال و بازنشسته صندوق به مدت 12 سال است که بر اساس این طرح به تدریج مالکیت بخشی از دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار شده است. از ژوئن سال جاری به اعضای بازنشسته می رسد.

علاوه بر دانش پژوهان بازنشسته که پس از بازنشستگی طبق اساسنامه مؤسسه مشمول دریافت ارزش دارایی خواهند شد، اعضای فعال نیز به وضعیت مالی و وضعیت ارزش دارایی خود به طور همزمان دسترسی دارند.

سیستم تجسم وضعیت ارزش دارایی

در ادامه حمید باقرنژاد معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص ارزش ریالی هر سهم اعطایی به بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ارزش سهام واگذار شده شرکت به وضوح قابل مشاهده است. در سامانه بورس دیده می شود، اما مشکل اصلی این است که ارزش ملک، طرحی چند مرحله ای و تدریجی است، بنابراین با اجرای کامل این طرح، منافع فرهانی ها برای مدت طولانی حفظ و تضمین می شود. و سهام کلیه شرکت های دارای قابلیت بورس به تدریج به صاحبان اصلی آنها یعنی فرهانیست ها بازگردانده می شود.صندوق ذخیره شرکت های بزرگ معلمان به معلمان بازنشسته بازگردانده می شود و در مرحله بعد با با ورود چند شرکت دیگر به بازار سرمایه، سهام آن به معلمان بازگردانده می شود.

در ابلاغیه شماره 4 طرح ارزش زمین صندوق پس انداز فرهنگیان آمده است: با راه اندازی سامانه افشای مالی و گزارش ارزش زمین در سایت صندوق، اعضای فعال و بازنشسته موسسه می توانند به صورت آنلاین سهم خود را از ارزش زمین مؤسسه و نکاتی که بر این اساس باید ارزش زمین را به آنها اختصاص دهند.

وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان
فرهنگیان فعال و بازنشسته عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان برای اولین بار می توانند وضعیت سپرده های خود در این صندوق و همچنین اعلام ارزش املاک را با مشخصات کامل و واضح در سایت این موسسه مشاهده کنند.