تاییدیه سازمان نظام دامپزشکی «تامین گوشت اسب و الاغ» • تصویر از مجله زندگی

در ادامه زارعی استفاده از گوشت برخی حیوانات از جمله گربه در تولید سوسیس را رد کرد و گفت: این موضوع را به شدت تکذیب می کنم و هیچ گربه ای برای تولید سوسیس کشته نمی شود.مجله ازدواج

رئیس سازمان دامپزشکی علاوه بر تایید عرضه گوشت اسب و الاغ در کشور، تایید کرد که با ذبح غیرقانونی و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی مواجه هستیم، به عنوان مثال کسانی که در حاشیه کوچه و خیابان اقدام به کشتار حیوانات می کنند. در خارج بدون ناظر بهداشتی در کشتارگاه ذبح می کنند، اما اینکه می گویند عرضه گوشت تک شاخ در کشور گسترده است، چنین سوالی درست نیست.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از اکو ایران: پیش از تایید رسمی این خبر، محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی در نشست خبری اعلام کرد که گزارش فروش اسب و الاغ به دست ما رسیده است. آقامیری در اظهارات خود به ارائه گزارش بسنده کرد و از تایید این خبر خودداری کرد. اما امروز رئیس سازمان دامپزشکی کشور از عرضه گوشت اسب و الاغ در کشور خبر داد. جالب اینجاست که حامد زارعی نیز با وجود تایید رسمی این خبر به این موضوع اشاره می کند که عرضه گوشت اسب و الاغ نگران کننده نیست.

خبر عرضه گوشت اسب و الاغ در کشور سرانجام توسط رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور تایید شد. این خبر بارها به صورت غیررسمی در رسانه ها مطرح شده اما تا امروز هیچ مرجع رسمی آن را تایید نکرده است.